Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Варшава 223

    Много добра реставрация наистина. На мен ми е интересно какви точно материали използват

    Коментар


    • До: Варшава 223

      http://warszawa203.prv.pl/
      Да, тази Варшава е една от най-добре реставрираните изобщо в Полша. Самия алгоритъм е правилен, само дето е прескочил песъкоструйката. Момчето е малко по-голямо от мен на години и е активен член на тамошния клуб.

      Материалите, които е използвал са на средно ниво - както у нас например CarSistem. Информацията ми е предоставена от мой приятел поляк - Яцек Савски, който притежава Варшава м20, същата като моята.
      В Полша марката Варшава се уважава наистина много (все пак това е първият им следвоенен автомобил, а след това на неговата база полските конструктори запълват нишата за лекотоварни автомобили с небеизвестните Жук и Ниса).

      По думи на Яцек, дори и най-изгнилата 223 представлява невероятна ценност и седмици черпене от новият й собственик. За покупка на 201/202, еле пък за м20 си говорят главно фантазьорите и любителите на алкохол сред членовете на клуба.

      Колкото и да е странно, именно в родината на Варшавата е много трудно да се намери и купи някакъв екземпляр. Там който притежава такъв автомобил или ходи с него по паради, или в момента го реставрира. Приципът "ще си купя от някой дядка" работи тук, но при тях - не.

      Естествено, правилото има изключения, но те са прекалено малко. Ако човек се порови малко в полските сайтове ще се нагледа на какви ли не "гробници", които изобщо нямат под, калници, врати и т.н. в следствие на корозията, но след 2-3 години излизат лъскави като въпросната 203.
      Последно редактирано от м20_маниак; 21-07-09, 00:46.
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • До: Варшава 223

        Според вас колеги, не е ли по-добре естетически подкалниците да са боядисани в цвета на купето, а не както е с цвета на черното боди.
        Последно редактирано от м20_маниак; 21-07-09, 12:30.

        Коментар


        • До: Варшава 223

          Наистина прекрасно са се справили момчетата. Сайта го следя от 2005 г. и с такъв интерес съм чакал всеки ъплоуд на новите снимки, че даже се сдърпахме с един приятел понеже само за това му говорех а той много се дразнеше. Обещах си, че някой ден когато имам средствата и знанията моята Варшава ще мине по същия път. Средствата кажи-речи вече мога да ги отделя но уви нямам необходимите умения за всичката тази майсторска работа. Маниак, кажи, тук в България могат ли да се намерят ламарините по тази (за мен) уникална кола? Писах им мейл на момчетата от Полша с доста въпросчета но или не са имали време и желание или просто не говорят английски за да ми отговорят. Та ако имаш инфо за калници и прагове ще съм ти много благодарен! Поздрави!
          https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

          Коментар


          • До: Варшава 223

            Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
            Според вас колеги, не е ли-по добре естетически подкалниците да са боядисани в цвета на купето, а не както е с цвета на черното боди.
            Зависи какво търси от автомобила. Ако искаш автентичен вид, е хубаво да се разбере с какво са били покрити оригинално.
            Последно редактирано от м20_маниак; 21-07-09, 00:20. Причина: цитат
            С "Фармахим" - непобедим
            Дизел - само дънки!

            Коментар


            • До: Варшава 223

              Първоначално публикуван от Warszawa_203 Преглед на мнение
              ...
              Маниак, кажи, тук в България могат ли да се намерят ламарините по тази (за мен) уникална кола? Писах им мейл на момчетата от Полша с доста въпросчета но или не са имали време и желание или просто не говорят английски за да ми отговорят. Та ако имаш инфо за калници и прагове ще съм ти много благодарен! Поздрави!
              Могат да се намерят, въпрос на късмет. До скоро един колега продаваше предни калници по 200 лв. бройката, за мен май 150. Вече сигурен ли си, че искаш нови калници?

              Толкова ли са зле твоите? Праговете са лесни - огъват се от ламарина, с дебелина по твое желание, по профила на оригиналните. При теб е още по-лесно, защото върху тях има декоративна алуминиева лайстна, която би прикрила някои дефекти. Отива един лист 2х1 метра ламарина - разполовява се на 2 парчета със ширина 200х50 сантиметра и се огъват по модел, който се взима от долната част на калника - прагът му е естествено продължение. След като се монтират на купето им се заваряват няколко скоби за закрепването на декоративната лайстна.

              Поляците имат хубав сайт за части и изпадат интересни неща, но цените изобщо не са хубави, по причините които изброих в предишното мнение.

              п.п. А и не търси английски точно от поляците. Единици съумяват да общуват с него. Пробвай с руски.
              Последно редактирано от м20_маниак; 21-07-09, 01:07.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • До: Варшава 223

                Калниците са в добро състояние - само заден ляв има нужда от кърпене но мислех напражо да го сменя... Основният ми проблем е че нямам място където да започна работа по колата. Имам гараж на 160 км от София (живея в София) и няма как да стане там. Пред блока също няма как... трябва да си намеря някое местенце... Ти къде работиш по твоя проект? Разбрах че двигателя ти е в хола но едвали си завлякъл цялата кола до 5-тия етаж . Фен си голям
                https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                Коментар


                • До: Варшава 223

                  Не в хола, а в спалнята - между леглото и бюрото. При мен положението е абсолютно същото, каквото е и при теб. Колата в момента е при мой приятел тенекиджия и в сряда (утре) ще се завлека при него да видя как върви кърпенето.

                  Моят съвет е да си намериш някакъв голям гараж под наем в покрайнините, където ще е по-евтино.
                  С гледане не става, пред блока не може, при майстор е трудно. Ето това е положението.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • До: Варшава 223

                    Между другото скоро време ще мога да помагам със струг, абкант и други подобни машини.Баща ми взе цял камион стари машини от заводи зада може да обурудва цеха ни в Мездра и няма нищо против машините да си изкарват парите и със реставраторски дейности стига да бъдат съживени скоро време от компетентни хора

                    Коментар


                    • До: Варшава 223

                      Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                      ... Колата в момента е при мой приятел тенекиджия и в сряда (утре) ще се завлека при него да видя как върви кърпенето...
                      Да не си забравиш фотоапарата че ни е интересно
                      https://www.facebook.com/FsoWarszawa203

                      Коментар


                      • До: Варшава 223

                        Ех , и аз да можех да си намеря една Варшава , та дори и леко поизгнила като на аватара ми . Тук в Добрич напоследък има само една , която не я продават . Изглежда трагично , но се използва активно .

                        Коментар


                        • До: Варшава 223

                          Първоначално публикуван от moskvich408 Преглед на мнение
                          Ех , и аз да можех да си намеря една Варшава , та дори и леко поизгнила като на аватара ми . Тук в Добрич напоследък има само една , която не я продават . Изглежда трагично , но се използва активно .
                          Има една зелена в мобилето, хвърли едно око
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • До: Варшава 223

                            Зелената 201 е кофти замазана - боядисана е директно върху ръждите, без никаква обработка. Сумата е голяма за автомобил, който веднага след покупката трябва да бъде напълно разглобен и закаран на песъкоструйка.
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • До: Варшава 223

                              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                              Зелената 201 е кофти замазана - боядисана е директно върху ръждите, без никаква обработка. Сумата е голяма за автомобил, който веднага след покупката трябва да бъде напълно разглобен и закаран на песъкоструйка.
                              Пазарлък му е майката
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • До: Варшава 223

                                И аз да се включа...
                                Полската 203-ка сума години съм я гледал... Еееех! Мераци!
                                Накрая по волята на съдбата след триста мъки и аз се сдобих със същата. Така че - няма невъзможни неща!

                                Не зная за Добрич, но до скоро в мобилето имаше една от Търговище - 223 в състоянието в което купих моята (пълен оригинал), само че бяла.
                                Ако имаш желание и някакъв начален капитал - почни да обикаляш - със сигурност има запазени, нереставрирани коли из България. Аз примерно обикалях три месеца и си намерих.

                                И понеже от доста време не съм разказвал за моята...
                                Вече има монтиран чисто нов оригинален карбуратор, който Стоян по някаква щастлива случайност видя в магазина и купи... Колата заработи наистина перфектно - старият подаваше много богата смес с всички негативни последици от това, беше крив и не се поддаваше на регулировка.
                                Сега колата най-накрая заработи така, както винаги съм искал (и както работят другите ми коли). Пали лесно, работи равномерно на всички режими, ускорява много добре и не на последно място - изразходва доста по-малко гориво от преди.
                                Пък и как няма да работи - под капака почти всичко е вече ново.

                                Забърках си и боя (дадох да ми забъркат де) и сега остана да се направи купето в един приятен за окото вид. Вече трудно се намират места, където да правят по поръчка алкидна боя, но все пак намерих - боята е италианска IWAT. Дано да стане така, както се надявам!

                                ПП: Колега Warszawa 203, какво ще кажеш да се видим някой път? Аз събота и неделя се разкарвам активно с Варшавата, така че мога да намина да се запознаем!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X