Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачки Дружба Урал Тайга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте, айде и аз да се включа, ей тва чудо намерих на село Дружба 4М, тва нещо тежи та не се дига, чудя се за каква глупост да използвам мотора, има добра компресия и учудено дава искра след толкова години без да е работило, след почистване на карбуратора, след три дръпки двигателя се съживи и се форсира добре, като цяло това чудо за резачка не става, така че се чудя за какво да използвам мотора тъй като ми е за без пари, и най страшното имам бая свободно време.

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Има много приставки включително и култиватор .

  • Става, ако знаеш как се коси гора.
    И какво да правиш с падналите дънери.
    Силно по-удобно от днешните прави триони.
    За това има приставки за лодка. Къс ботуш, дълъг.
    Винтови сонди.
    Генератор 2 киловата.
    А също така самоделки от мелница за кафе, и до плашилка за птици на частно летище.

    Коментар


    • yuriy ivanov
      yuriy ivanov коментира
      Редактиране на коментар
      Да междо другото, четох по руските сайтове, това се явявало някакъв универсален двигател за различни видове машини, може би за това е такова интересно охлаждането, и доста мощен двигател като за резачка. Моята може да се окаже и от по новите модификаций с електронно заплаване, защото ми направи впечатление че за сигурно 10 години да не е работила даваше искра без проблеми.
      Последно редактирано от yuriy ivanov; 28-12-20, 20:57.

  • Машинката си става за резачка ако не те притеснява разхода . Дъската се върти свободно на всякакъв ъгъл и захваща много по-близо до земята от всяка съвременна резачка. Имаше и приставка помпа за вода. Можеше да се отводняват мазета с подходящите маркучи. Колкото и да е запазен двигателя, разходът му зачерква всяко предимство от евентуалната автономност, освен ако не се търси свършена работа на всяка цена. Преди мноооого години, точно по повод резултат на всяка цена, си взех една такава Дружба, за да махна падналата на покрива на къщата върба
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ходил ли си с такъв тип резачка в гората ? След половин час работа ти иде да се обесиш . С хускварната ще ти го отрежа дървото на каквато височина искаш .

  • Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      Уралката беше по мощна от Дружбата. В Коми съм работил само с уралка. За поваляне е много удобна, като я вкараш в дървото може да я държиш с една ръка, а с другата да насочваш дървото на къде да падне, това разбира се ако не е много дебело и не се нуждае от вилкаджия да го добутва.. Съвременна машина с една ръка няма как да я държиш и да режеш. За разкрой обаче е тежка и неудобна. От друга страна лесно се ремонтира, центровал съм карбуратори насред гората.

    • yuriy ivanov
      yuriy ivanov коментира
      Редактиране на коментар
      Да и на мен ми направи впечатление че е бая ремонтопригодна, за по малко от 20 минути свалих и почистих резарвоара и карбуратора само с една отверка, и един чук, след това след две три дръпвания запали без проблеми, даже бях много очуден заради това което четех в темата че трудно палят особено след дълаг престой. Другото което ми направи впечатление че двигателя работи много добре свещта е бяла на връхчето,може би машината за онова време е била добра, както каза колегата по горе който е работил в Коми, наистина е удобно за ниско рязане щото си прав, но вибрациите ще ти осакатят ръцете след по дълга работа с нея, като цяло мощен двигател, за това се чудя дали мога да го ползвам за нещо, все пак е 4кс!

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      За руската техника най-важното качество е да е ремонтопригодна.

  • Балканче 75 вдигаше 100 километра с тоя дзвер! Сила има, ама как гори... и много изморява.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • yuriy ivanov
      yuriy ivanov коментира
      Редактиране на коментар
      Ама не заводско, мислех и аз за двигател на колело, но не знам дали ще може да ме мъкне 125 кила съм?

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:661
Размер:16.7 КБ
ID:6697996​Чудя се дали да се занимавам за едно велосипедче с двигател от Дружбата, да и обърна редуктора от дясната страна и да направя едно свободно движение на курбела, та да минава движението през скоростите, ама се чудя дали Дружбата е наистина толкова силна дали е 4 к.с, щото имам едно Китайско двигателче 2к.с и не е много слабо, ако дружабата е толкова силна би трябвало да върви доста през скоростите, и да попитам моята Дружба е производство след 1990г, и е с по новия карб., та дали не е лектронно заплаване?
    Последно редактирано от yuriy ivanov; 20-01-21, 19:55.

    Коментар


    • travelling
      travelling коментира
      Редактиране на коментар
      Мислиш ли, че 150 кубика двигател на колело ще е слаб, при положение, че хората карат мотори с 50 по състезания ?

    • yuriy ivanov
      yuriy ivanov коментира
      Редактиране на коментар
      Дружбата е 94 кубика, питам защото покрай Китаеца, рабрах че въобще не отговаря на заводската мощтност, дават го 5 к.с а реално е около 2.5 к.с, за това питам !

  • Мисля, че и преди '90-та са с електронно, защото моята я купих през '88-ма, донесена от братушките, като никога не съм правил центровка на запалване. След 2000-та я подарих на една бригада строители от хасковско.



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-06.jpg
Прегледи:606
Размер:216.7 КБ
ID:6698019
    Последно редактирано от коко келеша; 20-01-21, 20:18.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • yuriy ivanov
      yuriy ivanov коментира
      Редактиране на коментар
      Обаче на моята не пише Електрон, иначе като я намерих в мазето беше цялата в кал и не палена сигурно 10 години, и запали лесно и се очудих дали не е с елктронно, щото на толкова години без центровка на дали ще запали, и работи така добре.

  • Забравих да попитам колко масло се бърка при Дружбата на литър безнин, на мойта резачка слагам 25мл, обаче Дружбата е стара може би повече трябва!

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      На 15 литра бензин - литър масло.

    • yuriy ivanov
      yuriy ivanov коментира
      Редактиране на коментар
      Което ще рече 60мл на литър бензин, вижда ми се много няма ли да цапа свещ,а може би буталото е на втулка.

  • Руснаците за всичко си имат "прави едно, прави две, прави три..." - https://benzopilok.ru/download/instr...m-elektron.pdf

    Техническо обслужване от точка 4.6 надолу на моточасове

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-02.jpg
Прегледи:561
Размер:110.5 КБ
ID:6698556


    Последно редактирано от коко келеша; 22-01-21, 05:55.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Руснаците за всичко си имат "прави едно, прави две, прави три..." - https://benzopilok.ru/download/instr...m-elektron.pdf

      Техническо обслужване от точка 4.6 надолу на моточасове

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-02.jpg
Прегледи:561
Размер:110.5 КБ
ID:6698556

      Маслата посочени в инструкцията произвеждат ли се още? Навремето в РБългария се произвеждаше масло за двутактови двигатели което беше в съотношение 33:1. Към момента за повечето съвременни масла за двутактови двигатели съотношението е 50:1, т.е. на 50 литра бензин се слага 1 литър масло или 20 милилитра масло на 1 литър бензин. Аз също смятам, че 25 милибитра на литър бензин за резачки са напълно достатъчни.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от vas_68 Преглед на мнение

        Маслата посочени в инструкцията произвеждат ли се още? Навремето в РБългария се произвеждаше масло за двутактови двигатели което беше в съотношение 33:1. Към момента за повечето съвременни масла за двутактови двигатели съотношението е 50:1, т.е. на 50 литра бензин се слага 1 литър масло или 20 милилитра масло на 1 литър бензин. Аз също смятам, че 25 милибитра на литър бензин за резачки са напълно достатъчни.

        Всеки е свободен да интерпретира заводските данни по свое усмотрение
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • Днес хванах малко да я почистя и свалих редуктора, и между барабана на съидинителя беше пълно с масло, явно е за смяна семеринга на коляновия вал, та да питам някой дали знае къде мога да намеря за Дружба 4!

          Коментар


          • По спомен семерингите бяха 24х35х7 и 40х18х7 - купуваш си ги от магазин за авточасти или такъв за лагери. Понеже (Слава Богу) отдавна не се занимавам с тези извращения, и може да не помня точно, виж какво пише на семеринга. Виж да не тече и от редуктора (по-вероятно)
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • yuriy ivanov
              yuriy ivanov коментира
              Редактиране на коментар
              Аз първоначално мислех че е от него, ама като загледах два пръста масло зад съидинителя и разбрах че и той е дал бого дух, благодаря ти утре ще го сваля и ще потърся в магазин за авточасти!

          • И аз да питам. Имаше едни приспособления за точене на веригите.Една касетка, която се щраква на веригата, а през другия улей се клати пилата.
            Някой да има излишно за тия триони? Те са с няква друга идиотска дюймова стъпка, не като сегашните.

            Коментар


            • travelling
              travelling коментира
              Редактиране на коментар
              Кой ти точи вече с пила, машинките са евтини. Аз на китайката си ги точа с флекса с тънък диск .

          • Ама зъбите стават различни, триона се тресе, и веригата заминава по бързо.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X