Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Спомням си, че шкодите ги харесваха хората. Дали щото и чехкините харесваха, не знам. При нас на почит беше лада 1300, леко пипната както се казва тук. За мен, докато си спомнях как возеше, я слагах в графа комфортно.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Шкода си е немска техника, така да се каже.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Много приличен автомобил, Шкодата. По вноските излизаха преди Ладите. Семейния автомобил на фамилията на жена ми, тъстът допреди десетина години я държеше и я караше, добре си вървеше и возеше, ама остаря и ремонтът вече ставаше труден. Багажник отпред, товарили са я яко от село, двама възрастни, две деца и често още един-двама възрастни попътно... Рента като сме вземали, отпред сичкото се товареше с чували зърно, преди това с нея са влизали в блока да събират слънчогледови пити и каква ли не хамалогия. А аз така и не се сетих да я покарам малко, яд ме е сега...

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Ето такава ми беше първата кола.

          Снимката е от нета.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ... Само дето на "Трабант" трябваше двама души да му седнат отпред на капака, че иначе само въртеше гумета и не помръдваше Па доста дискомфортно (че и опасно) си беше да седиш на хлъзгавия капак на подскачащ по коловозите "Трабант", от личен опит го знам.
            Не знам какъв опит имаш, но баща ми кара 25 години Трабант. Аз също съм му навъртял 10-тина хиляди километра. Като абсолютно всяка седмица се ходеше на село (1500 м н.в.). Зимата беше единствената кола, която се качваше без вериги. Никога, по никакъв повод не се е налагало някой да се качва на капака. 2-3 пъти баща ми е слагал вериги за всичкото това време.

            Това в предвид, че гумите тогава бяха "Видинки" и "Георги Димитровки". "Зимни" въобще не съществуваше като понятие, поне в КМБ.

            Комшията с гърбава ЗАЗ-ка също се справяше добре в снега.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              За шкода 120 се бъзикахме - "колко вдига шкода? 120...градуса на водата." Приятел имаха такава шкода, нещо имаше проблем с прегряване. Баща му, професионален шофьор и полу-монтьор, твърдеше че за тия шкоди е обичаен проблем.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Имал съм няколко Шкоди 100 и 120, след почти всичкото соц возило и за мен се оказаха най-удачни, безпроблемни и икономични автомобили. Зимата също не съм имал проблеми. Това със загряването е факт при 105/120, поради малоумното решение да преместят радиатора отпред. Най-малката нехерметичност водеше до прегряване. То е резил 1,2 мотор да събира 12 литра антифриз и да грее. При 100S, проблем категорично няма. Там радиаторът си е отзад. Иначе и при другите Шкоди, ако системата е херметична нямаше ядове. Като качество на изработка на отделните детайли, ергономия, лекота на управление, беше класи над всичко съветско.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Шкодичките имаха голяма драма със задното окачване.
                  Разчекваше се по дупките полуоската излизаше и си до там.
                  Виждал съм го на 2 различни шкодички 120-ки


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Никога не е излизала полуос а се е чупила. Това става единствено и само при нестегнат барабан. Аз лично не съм имал проблеми, но съм виждал при други.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Патрол пригоден като пътна помощ.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Тука в нашта тема чат-пат си говорим и за полския автопром. Обикновено с добро
                        Айде сега един Стар-ец на наша територия

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190412_112717.jpg
Прегледи:1
Размер:353.1 КБ
ID:5813106

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190412_112610.jpg
Прегледи:1
Размер:257.6 КБ
ID:5813107

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190412_112844.jpg
Прегледи:1
Размер:307.7 КБ
ID:5813108

                        Нгласили са го хората, стегнали... Доста сериозно изглежда, лебедка отзад. Само с тоя шперплат на пода нещо не ми допада, ама пък може и това да е обмислено добре.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Я това е на ловешката гара!
                          От кога е снимката?
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Това някой прадядо на КамАЗ ли е?

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Това някой прадядо на КамАЗ ли е?
                              общото не е ли само, че са социалистически отрочета?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Нищо общо няма с Камаз. Двигателите на Стар и Иелч са някакво лицензно копие на Бритиш Лейланд .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X