Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    То баш тия нови пожарни ги обявиха за нефелни. Има вече няколко инцидента и един загинал у нас, а също и в Германия.
    Даже уж в Германия ще съдят Магирус, че пожарната им калпава.
    Доколкото помня, Магирус и по-отдавна са се замесвали в някакъв скандал, но май е било нещо като незаконно спечелени държавни поръчки за противопожарна техника.

    ПП: Всичко това, независимо, че са едни от пионерите в областта на тази техника.
    Последно редактирано от cecoa1; 15-11-18, 20:05.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Те от близо 50 години Магирус е в Ивеко, ама нали преди 150 години Конрад Магирус си е създал фирмата точно за производство на противопожарна теника и затова сега на пожарните Ивеко отгоре си пише Магирус. Няма вече други камиони с тая марка.
      Но даже и така пак не могат да бъдат алтернатива на творбата на руската техническа мисъл, хаха, без значение дали ще е АвтоРазливочная Станция или АвтоЦистерна ЗиЛ. Я най-добре някой професионалист да каже дали има някои от тия новите машини да излизат от гаража с повече от два тона течност? Че аз чувам различни цифри... Тука нашите имаха една водоноска Шкода Европа /къде трийсегодишна, снимки напред в темата/ и като получиха тържествено новите, им я взеха и я дадоха на доброволците. А с тия новите у града е добре щото има хидранти /ако работят/, ама на къра и по селата без вода положението става зле. Правени са и гушки очевидно, ама да чакаш месеци за някоя дреболия да дойде от някъде си става гадно, щото пожарите не чакат. Като пример за качеството на изработка в 21 век в държава от ЕС- надстройката на едната пожарна кола е полска , преградите /вълноломите/ вътре в цистерната въобще не са били монтирани а направо пуснати заедно с болтовете

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        И аз така мисля - няма как Ивеко 2017 да е по добро от старата руска "техника"! Слава на СССР!
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          И аз така мисля - няма как Ивеко 2017 да е по добро от старата руска "техника"! Слава на СССР!
          Да живей КПСС.

          Обаче, от разговори на маса с действащ пожарникар (откровен русофоб) - в България, в момента съветската техника няма алтернатива при липса на инфраструктура за подаване на вода.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            ...в момента съветската техника няма алтернатива ....
            Няма ми . Да не говорим , че съвецката техника е тъй жизнено необходима , както слънцето и въздуха за всяко живо същество .

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            ...при липса на инфраструктура за подаване на вода....
            И това не е учудващо . Демокрацията ни отне много . Включително инфраструктурата за подаване на вода към пожарникарския ...маркуч .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Е той колегата Йорданов конкретно спомена. Иначе е интересно ако питаш какво мисли за днес бившия главен пожарникар и станал мъж на годината с оная техника. Има усет все пак, явява се по екраните.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                И аз така мисля - няма как Ивеко 2017 да е по добро от старата руска "техника"!
                Няма никакво значение ти, аз, атанас какво мислят по въпроса, нито пък кой какви лафчета пуска. Да сме живи и здрави и айде не след трийсе, ама след двайсе години ще изкоментираме точно тук, в тая тема, Ивеко 2017 как е издържало проверката на времето.
                Щото както викаше един мой апапин, обикновен дюлгерин преди близо двайсе годин, като го питах кое е по-добре - керемиди или ондулин - и той - изчакай първо ондулина да мине проверката на времето.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Щото както викаше един мой апапин, обикновен дюлгерин преди близо двайсе годин, като го питах кое е по-добре - керемиди или ондулин - и той - изчакай първо ондулина да мине проверката на времето.
                  Те ти я проверката на времето Добре че аз като староверец под стереопора съм опънал 4 мм кремиковска ламарина грундирана с оловен миниум . Първите десетина години добре изглеждаше Тоя ЗиЛ ако някой полага поне минимални грижи за него и след 20 години ще си е същия . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4883.JPG
Прегледи:1
Размер:483.1 КБ
ID:5802343
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Колкото и да им е нерпиятно на колегите,дежурно мразещи руската техника,трудно е да се сравнява камион с две оси с камион с 3 оси като товар по пресечен терен и проходимост,ако ще и новия да е от 2050-та.Тук има и Татри на пожарната,нищо че са стари,още стоят в готовност,не знам тях като дойде време с какво ще ги сменят

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Няма ми . Да не говорим , че съвецката техника е тъй жизнено необходима , както слънцето и въздуха за всяко живо същество .



                      И това не е учудващо . Демокрацията ни отне много . Включително инфраструктурата за подаване на вода към пожарникарския ...маркуч .
                      Рядка безмислица си написал. 3 пъти чета и накакъв смисъл не мога да схвана. Сигурно съм тъпичък.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Рядка безмислица си написал. 3 пъти чета и накакъв смисъл не мога да схвана. Сигурно съм тъпичък.
                        Ирония, но точно отразяваща червената нишка, прорязваща темата.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Те ти я проверката на времето Добре че аз като староверец под стереопора съм опънал 4 мм кремиковска ламарина грундирана с оловен миниум . Първите десетина години добре изглеждаше
                          Гаранцията на Ондулин за България е 60 месеца - има го в сайта им. Ако 10 години е изглеждал добре, изкарал си я е двойно.

                          Общо взето 6-8 години изкарва. Пробвано на 2 места.

                          Битумни керемиди е много по-добро решение. Има покриви на по над 10 години вече и не са мръднали. Даже и посипката им си стои и си е с оригиналния цвят.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Ирония, но точно отразяваща червената нишка, прорязваща темата.
                            Ако не си забелязал повечето коли от нашето миналото са от източния блок,за огромно твое съжаление не са от правилната страна на океана.Въпреки че онези от правилната страна на океана за времето си са най-най особено в сравнение с тукашните малолитражни сапунерки,хората няма как да се сещат за тях,най-малкото защото тук ги е нямало.Ако имаш желание направи си тема със стари чарджъри,кадилаци,олдсмобили,бедфорд,мак и т.н. на служба в България,на мен би ми била интересна,понеже ги харесвам от техническа гледна точка,без значение дали са червени зелени или пембени.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Прясно - прясно от столицата.

                              ГАЗ 53 с надстройка на неизвестен за мен производител и ИФА Мултикар (дълга база ) работят по отстраняване на авария, вероятно по уличното осветление. Богата община имаме, още си кара Зил-овете и ГАЗ-ките на бензин.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181116_124009-small.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5802350Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181116_124040-small.jpg
Прегледи:1
Размер:154.9 КБ
ID:5802351

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Ако не си забелязал повечето коли от нашето миналото са от източния блок...
                                Кирчо, дедовото, ни та питъм тьеби.
                                Куминтернах Бокомо и Владо. Савецката техника е "без алтернатива" у нас щото никой не фнася алтернативна - там пожарни, снегориначни и други таквизи. Иначе който и сеуянин да питаш, че ти каже, че "John Deere" е по-добър от ЮМЗ, колкото и сълзи да лейш по фтория. "Клаас" са по-добри от "Нива", туй още по ТКЗС-тата го знаеха ората, щот Тато твой любимий беше разрешил фноса им. Ама никой не налива суПсидиЙ в пожарогасенето, та нема нови техники тамА, налЕ ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X