Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
    Кифбанмекгеврекснаб....
    За който помни Енчо Габаров и Парцала.
    Багаров!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Багаров!
      Верно!!!
      В мое оправдание - бях малък!
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Шкода РТ през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5800895
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Да, Шкода 706RTK от най-ранните. Намерих снимка от първите произведени - 1957г.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Такива щъкаха по София някъде до 1990 година когато окончателно навсякъде подмениха кръглите кофи със сегашните контейнери .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Специално за София по моите спомени от края на 80-те, боклукчийските камиони бяха с големи правоъгълни каросерии и можеха да вдигат както малките 110л кръгли кофи, така и големите от 1100л. Мадарите бяха изцяло оранжеви, а най-новите, Европи бяха със синя кабина и оранжево-червена каросерия Norba - Madara. Тия ранни 706 РТК са вървяли сигурно в детството на майка ми. Друга класика беше ГАЗ 53М, с каквито събираха малките бетонни кошчета - там боклука се мята вътре ръчно.
              Много ми се ще да се намерят снимки особено на боклукчийските оранжеви мадари - те бяха с един характерен крив ауспух вертикално зад кабината и каросерията винаги беше черна отгоре от саждите. А тези чешките надстройки пък имаха ауспух по средата на каросерията, на снимката, дето Драго я е качил, се вижда.
              Чешките надстройки, ги имаше или във вариант или за кръгла кофа, или за голяма - правоъгълна. Доколкото помня, нямаше комбиниран вариант. В моето детство бяха със сребристи странични стени и оранжева задна стена и оранжева кабина.
              По-големите от мен ги помнят сиви, аз сива май не съм виждал, или съм виждал, но не съм запомнил трайно. Всяка сутрин висях на прозореца преди детска градина да гледам как изхвърлят боклука. Боклукчиите бяха майстори и въртяха с лекота кръглите кофи и на мен ми изглеждаше супер интересно. Всеки вход на блока имаше по 7-8 кофи. Шкодите Мадара бяха винаги очукани и мръсни, изригваха облаци дим и ръмжаха дрезгаво. Какво повече може да иска едно дете, освен да кара такава машина?

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                Какво повече може да иска едно дете, освен да кара такава машина?
                Да се вози на стъпенките отзад и тътрузи с въртене кофите, да дърпа ръчката на повдигача им по няколко пъти, за да се изтръскат хубаво.
                До преди около месец си мислех, че съм бил единственото дете, което ужасяваше родители, баби-дядовци и разни лели-чичовци с бодрия отговор на въпроса какъв искаш да станеш като пораснеш - "Боклукчия!!!"
                Оказа се обаче, че това била детската мечта на доста хора - бях на един семинар, където всеки трябваше да сподели какъв е искал да бъде като малък и това се оказа една от най-желаните в детството професии.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:79-3-@-Skoda 706 RT K-smetosubirach.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5801279Натиснете снимката за да я уголемите

Име:80-0-@-Skoda 706 RT K Bobr-smetosubirach-.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5801278Натиснете снимката за да я уголемите

Име:85-1-@-Skoda 706 RT K 1 AB 01-smetosubirach-.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5801277

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Като дете тая марка я възприемах като нарицателно за тия камиони. Само че тогавашните възрастни около мен, я произнасяха "бобър", явно и за тях беше нарицателно. Много е вероятно чак по-късно да съм придобил представа за животното бобър.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Да се вози на стъпенките отзад и тътрузи с въртене кофите, да дърпа ръчката на повдигача им по няколко пъти, за да се изтръскат хубаво.
                      До преди около месец си мислех, че съм бил единственото дете, което ужасяваше родители, баби-дядовци и разни лели-чичовци с бодрия отговор на въпроса какъв искаш да станеш като пораснеш - "Боклукчия!!!"
                      Оказа се обаче, че това била детската мечта на доста хора - бях на един семинар, където всеки трябваше да сподели какъв е искал да бъде като малък и това се оказа една от най-желаните в детството професии.
                      То в онова време беше доста трудно да се уредиш шофьор в чистотата . Даже и за оператор отзад ако не си от боята нямаше никакви шансове
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        То в онова време беше доста трудно да се уредиш шофьор в чистотата . Даже и за оператор отзад ако не си от боята нямаше никакви шансове
                        Някъде Г. Тамбуев се беше занимавал с това. Огромен рушвет се даваше по Татово време, за да те назначат в "Чистотата", щото взимаха "полковнишки заплати".
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Един комшия цял живот кара такова в София, почнал е през 70те... Разправя че тогава само в СО Мат се е почвало по трудно
                          0-

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Някъде Г. Тамбуев се беше занимавал с това. Огромен рушвет се даваше по Татово време, за да те назначат в "Чистотата", щото взимаха "полковнишки заплати".
                            ... Май по онези времена шофьорите в *Чистотата* с били и 1ва категория труд , затова така....,
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                              ... Май по онези времена шофьорите в *Чистотата* с били и 1ва категория труд , затова така....,
                              Сигурно. Може и операторите на стъпенките отзад да са били по-висша категория от масовата трета.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40-1-0-@-Skoda 706 RT K-smetosubirach-.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5801301Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40-2-@-Skoda 706 RT K Bobr-smetosubirach-.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5801298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40-3-0-@-Skoda 706 RT K Bobr-smetosubirach-.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5801299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40-3-1-@-Skoda 706 RT K Bobr-smetosubirach-.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5801300

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X