Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
    Каквито и да бяха, все ми се струва, че бяха по-добри от експлоатираните модели в ''цивилизацията''. Все пак, военни машини... А и поддръжката и минималното използване, само по тревоги и учения, също си казват думата.
    Та те в цивилизацията си бяха същите.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Да, само дето го нямаше безплатният войнишки труд от сутрин до вечер по тях...

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        По принцип седенето разгонва фамилията на техниката много повече от редовната експлоатация .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          То не е до седене или експлоатация, а до подръжка. Тя се прави дори и да не се използва машината. У нашия край на Евразия обаче средства за подръжка няма, но пък "ебалсъммумамата" има в изобилие. А за руските машини си внасяме и много "пошелнахуй".

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            ...То не е до седене или експлоатация, а до подръжка. Тя се прави дори и да не се използва машината. У нашия край на Евразия обаче средства за подръжка няма, но пък "ебалсъммумамата" има в изобилие. ....
            Понеже думата беше баш за военни строеви камиони : ТО знаеш ли какво е и колко пъти годишно се правеше в казармата ?
            Поддръжка да искаш !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Знам какво е техническо обслужване, ама какво са правили в казармата и колко общо е имало с идеята на инжинерите, не знам. Брат ми разправяше за уралите в неговата казарма, че в листа е пишело смяна на еди какви си течности, мембрани, уплътнения, но реално само са ги мацали с черна и червена боя отдолу, та като мине болтаджията и се наведе, да му хареса.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Знам какво е техническо обслужване, ама какво са правили в казармата и колко общо е имало с идеята на инжинерите, не знам....
                Е то на инженерите идеята беше военна тайна. Затова някои умни шапки правеха интерпретации такива , каквито смятаха за "инженерно правилни" .

                Не знам за казармата на брат ти , ама да ти разкажа ли за ТО-то в моята ?

                Понеже смяташ че поддръжка трябва да има и на не движещ се автомобил : според теб на такъв , който не се движи , или минава 7-800 км. годишно : реглаж на лагерите на главините има ли смисъл да се прави ? Щото се правеше 2 пъти годишно . И греста се сменя - тоже .
                ..това само да открехна завесата де. За "здравата военна съвецка техника" .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ми ако греста се сглечва, сигурно е разумно да се смени, ама тука трябват някои подробности дето не ги знаем. На москвича оригиналната грес в главините беше станала с консистенция на асфалт и като я загрееш, много не се размекваше. Смених я и взе, че почна да има смисъл от ръчна спирачка (не че работи). Ако сменя и негрола с триците в задния мост, сигурно ще се окаже че има и инерция.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Да де, ама ти сега можеш да смениш "сглечаващата" се грес с нещо нормално и "нигрола с трици" също. Ма като ще махнеш нещото, та да сложиш същото ...и почват да ти се струват съвсем адекватни и резонни - и "ебалсъммумамата", и "пашолнахуй"!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Шкода Мадара през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41923624_1901443599934756_5432327627287298048_n.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5798188
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Регистрационния номер е по спомен "тестови", "пробен", "експериментален", или нещо подобно.

                        Дали някой може да ми опресни спомена?

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Даа, точно така е Вени. Номера е пробен.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                            Шкода Мадара през 80те години.[ATTACH=CONFIG]968941[/ATTACH]
                            Те това е ауспуФ.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              По-скороми приличат на крикове, но пък на контейнер.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                По-скороми приличат на крикове, но пък на контейнер.
                                Да, туй бе`а хидравлични цилиндЪри. Нещо като:
                                ...ше му сложа и крила,
                                ше си сложа очила -
                                не на баба очилата,
                                счупени й са стъклата, -
                                на кормилото ще седна,
                                на екрана ще погледна,
                                ще натисна две спирачки
                                (истински, а не играчки)
                                и ще хвръкна с очилата
                                по-високо от луната
                                с моя истински и бял
                                самолетосамосвал.
                                И на всички ще се хваля -
                                сам лети и сам се сваля.
                                И ще го напълня с нафта.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 1 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X