Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Но, не мисля, че това е най-важното... Гледайте автомобилите, тук смятам, това е темата. Аз, гледам и оперативните средства и способи, използвани по това време. Друг, пък гледа и Столицата, такава каквато я е запомнил от детството, може да има и такъв между нас, който пък е бил бивш служител, който пък си спомня други неща... Нека се абстрахираме от контекста и идеологията. Има какво да се види, не мислите ли?

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      КДС при МВР от 1963 г.[редактиране | редактиране на кода]

      • I управление: разузнаване
      • II управление: контраразузнаване
      • III управление: военно контраразузнаване (ВКР)
      • IV управление: техническо
      • V управление: „Безопасност и охрана“ (УБО)

      Самостоятелни отдели:
      • I-ви отдел: следствие
      • II-ри отдел: външно наблюдение и проучване
      • III-ти отдел: картотека и архив
      • IV-ти отдел: шифър, радио-разузнаване, радио-контраразузнаване и радиовръзки

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        А, това е относно първия филм-проследяващ разработката на Иван-Асен Георгиев. За не останат други недоразумения, качвам и структурата по това време-1964-та.
        Ако си направите труда да погледнете по-внимателно с какво се занимава всяко едно от управленията и отделите, колега, сигурен съм, че ще разберете защо, и в качеството си на какъв се явява всеки служител от различните направления в кадрите от филма.
        Относно Кюлюмов, освен ''шестак'' (извинете ме за сленг-а) и АБПФК, на широката общественост по онова време е бил известен предимно, като писател и сценарист. Бил е член и ''сив кардинал'' на Съюза на българските писатели, което, обаче по никакъв начин не е признак за причастност на СБП към Шесто управление, но до някъде обяснява ролята на преждеспоменатия на ''разказвач'' в учебния филм...
        Смятам, че е добре да приключим до тук, за да не отегчаваме останалите с безсмислени спорове. Все пак, в XXI век е въпрос на секунди, дадена публична информация да бъде проверена в нет-а от този, който се интересува...
        Последно редактирано от centurio; 12-09-18, 06:32.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
          ...Ако си направите труда да погледнете по-внимателно с какво се занимава всяко едно от управленията и отделите, колега...
          Колега , аз този труд съм си го направил далеееч преди дори да подозираш за това.
          Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
          ... Нека се абстрахираме от контекста и идеологията. ...
          Като е нека - за чий ни честитиш "Девети септември" ? Тема за честитки и поздрави си има отделно ( и съм сигурен че го знаеш) , следователно тук в тази тема го правиш умишлено баш в "контекста на идеологията" .
          Аз затова се и включих де . Иначе за "даганялки" и "въздишки по стара София" чета - дал Бог постове.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Като е нека - за чий ни честитиш "Девети септември" ? Тема за честитки и поздрави си има отделно ( и съм сигурен че го знаеш) , следователно тук в тази тема го правиш умишлено баш в "контекста на идеологията" .
            Аз затова се и включих де . Иначе за "даганялки" и "въздишки по стара София" чета - дал Бог постове.
            E, па още преди две години се изясни, че това е духът на темата:
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Не. Духът е - минавам и случайно виждам много стара кола в движение или пък знам, че еди-къде си още използват някакво такова старо МПС, снимам го и обяснявам какво е и къде се ползва. А тука ровите из интернета и препоствате чужди снимки от други сайтове и форуми.
            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Не. Това е буквата (формалното заглавие).
            Духът си е:
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Защо се пускат някакви татоносталтични снимки от онзи Златен век? Автомобилите на тях отдавна са "на служба" като претопени в нещо друго или като обогатители на почвата с железен оксид..
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Eто ви нещо такова-стара кола в движение. Даже доста в движение... това е моят Москвич 408И, след серия от малки ремонти по двигателя и окачването, най сериозния от който е нова цилиндрова глава. Машината дава от 5 до 6.5 компресия на цилиндрите... за незапознатите, тая скорост е много високо постижение за модела. За запознатите-размина се само със изгорял кондензатор и дребен теч на масло (преправена е с пълнопоточен филтър, иначе нямаше да е дребен теча...).

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                ... за незапознатите, тая скорост е много високо постижение за модела. За запознатите-размина се само със изгорял кондензатор и дребен теч на масло (преправена е с пълнопоточен филтър, иначе нямаше да е дребен теча...)...
                Добре се е разминало. Аз едно време рекох да "опра" стрелката на километража (160 км/ч) на ВАЗ 21013 и строших биелен лагер.
                Но-о-о-о, евалла на съвеЦкия автопром, не проби бутало през блока (както стана на "съвременната" ми дизелова тротинетка при много по-ниска скорост ) и се размина със шлайфане на колянов вал.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                  ... за незапознатите, тая скорост е много високо постижение за модела. ......
                  Това категорично не е вярно!


                  Имахме семеен Москвич 408И само че не с такъв километраж а с 2 -та кръгли и отзаде с триъгълния малък стоп встрани от другите, скоростите на пода.
                  Пълнеше си километража до 160 ела че гледай
                  Е ся не знам колко е било по ГПС това де но усещането беше за излитане
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Имахме семеен Москвич 408И само че не с такъв километраж а с 2 -та кръгли и отзаде с триъгълния малък стоп встрани от другите, скоростите на пода.
                    Пълнеше си километража до 160 ела че гледай
                    Е ся не знам колко е било по ГПС това де но усещането беше за излитане
                    Туй по нанадолнище некъде?
                    Да не зЪбравЙЪме, че тия с кръглите километражи бяха разграфени до цели 170 км/ч но-о-о-о-о не ги вдигаха на равно.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Туй по нанадолнище некъде?
                      Да не зЪбравЙЪме, че тия с кръглите километражи бяха разграфени до цели 170 км/ч но-о-о-о-о не ги вдигаха на равно.
                      Празен по равното на 3-та 120, на 4-та 160 ама доста бавно се случваше това
                      Иначе по баир надолу можеше доста по бързо да напълни.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        3/120,4/+160. Що е то? Тя че е ташак е, ма чак. Виж,412 по-бива, ако не попилее скоростите по пътя.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          3/120,4/+160. Що е то? Тя че е ташак е, ма чак. Виж,412 по-бива, ако не попилее скоростите по пътя.
                          Т.нар. "Магистрала Тракия" от тунела "Траянови врата" посока към Пловдив. Освобождаваш от скорост (за да се не окоти кОтията) и се пускаш... молейки се стопената грес, цвърчаща от главините на колелата да не попадне върху спирачките. Пък ако нема грес - се молиш да не се счупи и блокира некой лагер... Така се правят 160 км/ч. със соц-возило
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Е този също е 408И, с триъгълните мигачи... това никога няма да направи 160, ако ще да е чисто нов, освен може би в свободно падане от самолет. Петдесетина коня (по книга) и 4.22 главно предаване, мисията е невъзможна... с 412 двигател, по може.
                            П.С. И аз имам притеснения за кутията, направих и ревизия и не можах да установя луфта в бабитовия лагер на опашката. Чак като го сглобих, установих че луфт има и то добър. Сега тъгувам и ме мързи да я свалям пак, въпреки че се смъква за петнадесет минути.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Е от него най-лесно се разпилява на парчета цялата. Ма и вилката да се огледа.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Колега , аз този труд съм си го направил далеееч преди дори да подозираш за това.


                                Като е нека - за чий ни честитиш "Девети септември" ? Тема за честитки и поздрави си има отделно ( и съм сигурен че го знаеш) , следователно тук в тази тема го правиш умишлено баш в "контекста на идеологията" .
                                Аз затова се и включих де . Иначе за "даганялки" и "въздишки по стара София" чета - дал Бог постове.
                                Ето, за това спирам да коментирам темата, понеже виждам, че нещо в нея лично Ви засяга и дразни. Вие си знаете по-добре... Но, при всички случаи, държа да останем в рамките на добрия тон. Ако, ще се почувствате по-добре, специално към Вас, оттеглям ''поздравът'' за 9 септември! Но, оставям другото без повече коментар, понеже ще стане, като по-назад със скоростЕте...
                                Чест и почитания!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 1 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X