Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Кфа е тая сърдита лелка на първа линия?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Сигурно е 30-35 годишна. То, по ония времена е имало едни почини, едно нещо... То, ударник, то челник, то многодетна майка, то крава рекордьорка. Та, това сигурно е еталонът, образецът на социалистическата труженичка.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        ...че и малко, мъжка ''търса'' пада. С тая физика, ако е имла зъл нрав, сигурно си е ''пертунила'' мъжот...

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Лада 2105 и Москвич 2141 Пътна помощ 1995г.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39622250_10216922233477181_885826104173002752_n.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5797643
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Бях писал по назад в темата за тези неща... Срещнах неадекватна реакция и проява на пълно невежество по въпроса от някой колеги. Но, така и трябва да бъде! Иначе, тези методи няма да работят, ако станат обществено достояние... За тези, които ги интересува тематиката, нещо нагледно и достоверно. Филмът, определено си заслужава да види, па макар и само заради старите кадри, използваните автомобили, а защо не и заради оперативни способи по онова време. По началните кадри от филма, който аз също още не съм изгледал, но бързам да Ви предложа, става въпрос за 1964-та. Приятно гледане, колеги и честит 9 септември. Нека се върнем е епохата на Студената воина...
            https://www.youtube.com/watch?v=MFIcCCHuYVM
            Последно редактирано от centurio; 08-09-18, 23:22.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Същата дейност, но вече по времето на зрелия социализъм-1982:
              https://www.youtube.com/watch?v=eFztBq6qLgI
              Не искам да Ви досаждам по темата, но видях нещо, което помня от онези години, с което, обаче не съм наясно... Може би, някой от колегите ще ме осветли по въпроса.
              Има кадри на обслужване на оперативните автомобили и смяна на прикритието на някой от тях. Гледайте от момента 11:57 нататък. Интересува ме какви са регистрационните табели, като показаните във филма СЧ 0120, които служителят поставя на ''Volvo''-то, с какъв режим са и на какви автомобили са поставяни през този период от време.
              Последно редактирано от centurio; 11-09-18, 00:43.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Варшава комби на Телевизионен сервиз Ямбол през 1974г.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41522487_2020093844932404_670851428956241920_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5797823
                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                  Интересува ме какви са регистрационните табели, като показаните във филма СЧ 0120, които служителят поставя на ''Volvo''-то, с какъв режим са и на какви автомобили са поставяни през този период от време.
                  "Собственост на чужденец". По-късно ги замениха с ХХ-сините номера, ползвани и днес.
                  Коста Цонев (в живота, не в ролите си на "Емил Боев") ползваше такова "Волво" със СЧ номер. Брат му от Австралия го беше внесъл, със специално разрешение от отговорни партийни другари. Водеха се в режим на "временен внос" с неплатени прословутите 200 % мита върху измислена от митниците ни цена, заради които нямаше внос за западни коли от простосмъртни.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                    .... и честит 9 септември...
                    Дай Боже да ти се връща !
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Дай Боже да ти се връща !
                      Я па си помислѝх, че ни честити туй, щото моЙ приятели евреЙ се беа разпразнувАле йощ от 9-ти, па оно било на 10-ти...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Я па си помислѝх, че ни честити туй, щото моЙ приятели евреЙ се беа разпразнувАле йощ от 9-ти, па оно било на 10-ти...
                        Абе да ти имам помислянето па на тебе !!
                        Колегата ни честити Девети и същевременно ни предлага да гледаме филм с подвизите на героЙте - комунисти и патрЕоти от Шесто , ти го свързваш с еврейский новъй год . Нерде Ямбол , нерде Стамбол .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          "Собственост на чужденец". По-късно ги замениха с ХХ-сините номера, ползвани и днес.
                          Коста Цонев (в живота, не в ролите си на "Емил Боев") ползваше такова "Волво" със СЧ номер. Брат му от Австралия го беше внесъл, със специално разрешение от отговорни партийни другари. Водеха се в режим на "временен внос" с неплатени прословутите 200 % мита върху измислена от митниците ни цена, заради които нямаше внос за западни коли от простосмъртни.
                          Благодаря, много! От малък ги помня тези номера и не намирам обяснение или информация никъде! Много съм се чудил над тая абревиатура, но грешката ми е била, че С-то, все го свързвам с нещо стопанско, социалистическо, общо, та все в тази насока... Или аналогията с ДСО-то, може би, ме държеше в тунела на стереотипното мислене и не ми позволяваше да погледна и за миг встрани... А, то-елементарно било! Ама, пусто обременено мислене... Върви обяснявай сега на младите, за какво иде реч!

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Абе да ти имам помислянето па на тебе !!
                            Колегата ни честити Девети и същевременно ни предлага да гледаме филм с подвизите на героЙте - комунисти и патрЕоти от Шесто , ти го свързваш с еврейский новъй год . Нерде Ямбол , нерде Стамбол .
                            А, относно 9 септември, абстрахирайте се от датата. Приемете го като шеговита вметка. Беше, просто съвпадение (и аз самият се учудих на случайността), но от друга страна, съгласете се, че няма по-добър начин да се потопим в стилистиката на онези времена... А, нека излезем и от контекста и идеологическите клишета, такива служби е имало, както преди 9-ти, така и след 10-ти, има ги и в момента. Интересна е самата работа на тези хора, също и автомобилите, които използват. А, когато става въпроса за учебен филм с гриф на секретност, достоверността е неоспорима. А, и точно тези служители нямат нищо общо със Шесто управление...

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                              .... А, и точно тези служители нямат нищо общо със Шесто управление...
                              .... нищо че :
                              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                              ... По началните кадри от филма, който аз също още не съм изгледал, но бързам да Ви предложа...
                              - ми не бързай де , ами го изгледай първо .

                              "...Героите във филма са истински оперативни работници, сред тях са полк. Иван Охридски шеф на следствения екип по делото на Георгиев и полк. К. Кюлумов (в ролята на разказвач) зам.-началник на Шесто управление ДС. ..."
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Е, не колега, не желая да се конфронтираме... Просто, погледнете структурата в който и да е сайт в мрежата. Нека, изборът бъде Ваш! Копирам Ви абзац от първото, което ми излезе в нет-а:
                                1969 – 1990 г.[редактиране | редактиране на кода]

                                • Първо главно управление на ДС (ПГУ): разузнаване
                                • Второ главно управление на ДС (ВГУ): контраразузнаване
                                • Трето управление на ДС (ВКР): военно контраразузнаване
                                • Четвърто управление на ДС: техническо (икономическо от 1986)
                                • Пето управление на ДС (УБО): Управление „Безопасност и охрана“
                                • Шесто управление на ДС: борба с идеологическата диверсия и противодържавните прояви (от 1967)

                                Самостоятелни отдели:
                                • I-ви отдел: следствен (от 1979 година I-ви отдел в Главно следствено управление (ГСУ) на МВР)
                                • II-ри отдел: външно наблюдение и проучване
                                • III-ти отдел: картотека и архив
                                • IV-ти отдел: шифър и радиовръзка
                                • V-ти отдел: бойна и мобилизационна готовност


                                Това е структурата през визираният период-1982-ра. Мисля, че прекрасно виждате и сам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 16 потребители онлайн. 0 потребители и 16 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X