Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Драго , тая Молотовка не е ли с двойно предаване ?
    Ами той и затова е написал ГАЗ 63. По-горе е даден ГАЗ 51, дето си е само на задно.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Интересна Шкода. Самосвал с голяма кабина такава не съм виждал на живо . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31de0de6aade447530a7b4c16d8490bc.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5786132
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Интересна Шкода. Самосвал с голяма кабина такава не съм виждал на живо . [ATTACH=CONFIG]954723[/ATTACH]
        И малка каросерия.
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Каросерията си е все тази. На осем тона камион, колко да е голяма.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Ей я и боядисана



            В Мадара не знам дали са сглабяли такава модификация. Из ДАПа и по наште пътища не съм виждал...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Каросерията си е все тази. На осем тона камион, колко да е голяма.
              12 тона товароносимост се водеха .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Осем тона си бяха. Дванайсет тона може да е било полуремаркето, или композиция с ремарке.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Осем тона си бяха. Дванайсет тона може да е било полуремаркето, или композиция с ремарке.
                  Така е 14 тона бяха композицията с полуремаркето, става дума за самосвалните. Общо с това надхвърляха 35 тона.
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Тези самосвали с двойна кабина са от ранните години на 706RT - примерно 57-8г са били такива. Тя и самата кабина е със сближени основни фарове и допълнителни жълти външни, както и с декоративна лайсна, подобна на тази при раните Шкода Октавия.
                    В Шумен такива камиони не са сглобявани - там доколкото знам са само от поседния фейслифт от края на 60-те нататък - с фарове с характерни вежди над тях. Иначе има и един среден вариант - без лайсна, но пак с 4 фара - имам го на моделче 1/43, беше качен и тук на някакви снимнки от началото на 70-те.
                    А иначе, в някой от старите филми съм виждал такава самосвална Шкода с двойна кабина и ниска каросерия. Логично е да са бракувани преди 1980г.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                      ...
                      Т. е. в ранните години, просто не са правили малки кабини?
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                        Тези самосвали с двойна кабина са от ранните години на 706RT - примерно 57-8г са били такива. Тя и самата кабина е със сближени основни фарове и допълнителни жълти външни, както и с декоративна лайсна, подобна на тази при раните Шкода Октавия.
                        В Шумен такива камиони не са сглобявани - там доколкото знам са само от поседния фейслифт от края на 60-те нататък - с фарове с характерни вежди над тях. Иначе има и един среден вариант - без лайсна, но пак с 4 фара - имам го на моделче 1/43, беше качен и тук на някакви снимнки от началото на 70-те.
                        А иначе, в някой от старите филми съм виждал такава самосвална Шкода с двойна кабина и ниска каросерия. Логично е да са бракувани преди 1980г.
                        През 67-8-9та имах такъв модел, но не 1/43 - доста по-голям беше - може би към 40-45 см в дължина. Имаше управляем преден мост, елзадвижване с посока напред-назад, и ел-задвижване на коша на самосвала.
                        Кабината беше точно копие с максимални подробности.
                        Това с фаровете беше точно така. Външните бяха жълти, ама то - моделче..
                        Не помня какво стана с тая играчка, ама си я обичах.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Осем тона си бяха. Дванайсет тона може да е било полуремаркето, или композиция с ремарке.
                          Нашите цистерните бяха 12 тона по талон . 4 камери по 3 тона . Ремаркето беше 10 тонно пак 4 камери но по 2 тона . Полуремаркетата бяха по 24 тона 4 камери по 6 тона .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Какви са тези ваши цистерни, ти да не говориш за Лиаз (дето Шкода Европа им казваха), или цистерни за горива и това са кубици?
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Ето една цистерна за бира.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29467859_1673928065976880_7371476215783227392_n.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5786191
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Тази модификация не съм я виждал, имаше и фургон за превоз на мебели.

                                Последно редактирано от gabocvet; 21-04-18, 11:22.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X