Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Ааа, че то и аз не съм писал че има Ивеко с бранд Магирус Дойц!? Мани ги заводите къде са - днеска са тука, утре са в Чайна или Раша- важно е мозъкът какъв е и откъде идва.
    Няма да тръгна да разпитвам никого, споделям тук каквото знам, каквото съм прочел и каквото съм видял. Ти ако си стар /над 70 годишен/ соматаджия - разказвай, не ни мъчи.

    П.п. Това в отговор на пост 5339.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
      Ти ако си стар /над 70 годишен/ соматаджия - разказвай, не ни мъчи.
      Не съм нито едно от двете , но покрай мен има такива (дап и соматажии) ....

      И междудругото , не цялата информация на света може да се намери в гуглето...
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        .
        ... Паметник...... - едно от първите Волва в Е П - Бургас , преди това е било тексимаджйско ...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Г.jpg
Прегледи:1
Размер:192.9 КБ
ID:5808835

        Берлие с хранителна цистерна (след разтурянето на Тексим автопарка му е разхвърлян по другите международни гаражи)
        .
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Д.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5808836




        Малко история......http://socbg.com/2018/03/%D1%82%D1%8...%80%D0%BC.html

        , А ,,,, в крайна сметка - и "приватизатора" на СО МАТ (вили бец) премина в небитието....
        Последно редактирано от nbajani; 13-02-19, 12:01.
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
          Не съм нито едно от двете , но покрай мен има такива (дап и соматажии) ....

          И междудругото , не цялата информация на света може да се намери в гуглето...
          И от Космоса си личи че не си нито едно от двете. Щом има такива около тебе /дап и соматажии/, давай техни снимки. Всичко дето си го качил вече го има в Гуглето и повечето вече го има и напред тука в темата. Редно е специално за колегите които не са ровили в Гуглето да кажеш поне снимката на паметника откъде си я дръпнал /да не би да е твоя всъщност?/, а и да знаеш, че паметника с Берлието също го има напред в темата. Ноо, няма лошо пак да я качиш, да си припомним.

          П.п. А всъщност сигурен ли си, че това дето го даваш хранителна цистерна влекачът е точно Берлие?
          Последно редактирано от jordanov sv; 13-02-19, 13:28.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            И от Космоса си личи че не си .... всъщност сигурен ли си, че това дето го даваш хранителна цистерна влекачът е точно Берлие?
            Не съм сигурен , - на такова ми прилича. А ти сигурен ли че е нещо друго

            Що се отнася до бургаското Волво - снимката е от нета , но лично съм го виждал даже съм се катерил по него. Обаче нямам навик да снимам.
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Ман Дизел

              МАН10.212, ей го в пълен блясък


              П.п. Ей тва Гуглето е голема работа...

              П.п.п. Още един български



              Ония детските камиони, пластмасовите, производство на Капитан Дядо Никола - май е ясно откъде са гледали конструкторите
              Последно редактирано от jordanov sv; 13-02-19, 16:06.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                И там са обичали хилядниците, явно



                Това е от един немски форум. Подписът нещо не го виждам, ама профила трябва да е Рудолф Дизел, вечна слава!

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  МАН10.212, ей го в пълен блясък.... Ей тва Гуглето е голема работа... Още един български



                  Първо , - възможно е снимката с цистерната да е с такъв МАН влекач.

                  Второ - не бих се осланял безусловно на снимка от не,къфси немски форум ;;;http://www.baumaschinenbilder.de/for...c6a0d&page=241

                  , че това е тексимско возило ... с такова военно-камуфлажно "чергило"......


                  Голема работа е гуглето.....


                  --------------------------------------------------------
                  ...Както и да е , твоите "реплики" вече ще ги подминавам - не от лоши чувства , а за да не се разводнява темата .
                  Последно редактирано от nbajani; 13-02-19, 17:14.
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    ''...Ония детските камиони, пластмасовите, производство на Капитан Дядо Никола - май е ясно откъде са гледали конструкторите...''
                    Тук, нещо любопитно! И аз много съм се чудил... Ето, от къде:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1606844_651757761526083_149336541_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5808841
                    Последно редактирано от centurio; 13-02-19, 17:38.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                      ...с такова военно-камуфлажно "чергило"...
                      Чергилото е просто мокро.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Камуфлаж в БНА знаете ли коя година се появява?

                        Това да не е сс лейбщандарт Адолф Хитлер
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Камуфлаж в БНА знаете ли коя година се появява?

                          Това да не е сс лейбщандарт Адолф Хитлер
                          Kой камуфлаж- за дрехи или за техника? Камуфлаж под формата на боя или мрежи?
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Камуфлаж в БНА знаете ли коя година се появява?
                            ... След ЗТВ естествено , ама БНА ли е било....... преди туй , мрежи , клонки , кал и песък...
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                              ... След ЗТВ естествено...
                              Армията ни, през цялото време на битността си като "народна" е с камуфлаж. Преди това също. Под "камуфлаж" Търтей визира камуфлаж на петна (което е само частен случай на камуфлаж), но и в смисъла на такава трактовка не си прав, защото такъв във България има от края на '70-те.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Под "камуфлаж" Търтей визира камуфлаж на петна .... такъв във България има от края на '70-те.
                                Може ли да видиме (снимки примерно) на моторизирана военна техника боядисана в *петнисто* от края на 70те...?

                                ... Ама да е нещо Масово ? , не единични бройки !
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 1 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X