Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
    Да задни фарове за мъгла са. Имаше ги оригинално на Авиа, Шкода и др. машини от Чехия. Имам ги същите 2бр. бяха монтирани до буркана на служебния ни Москвич Алеко в болницата.
    Драго, ако сега изкараш и снимка на ''Алеко''-то...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:378-6-2-@-Moskvich 2141 Aleko Prezident & Progress-lineyka na Speshna meditzinska pomosht-1994-.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5763144Като стана дума за него, та се сещам за тази машина наречена Алеко Президент, плод на колаборацията между руснаците от АЗЛК и югославяните от Прогресс. Виждал съм я на живо, когато бях студент във Варна...

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Това Алеко беше в Пирогов. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b7KR.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5763177
      Нашето Алеко си беше лека кола с която се возеше шефа на болницата. Червено на цвят с две бели ленти отстрани. Имаше буркан с двете червени фарчета, сирена и радиостанция. Изхвърлихме го на вторични през 2005г. щото беше много изгнило.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Докато се движеха волгата и алекото ги караха приятели .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
          Това Алеко беше в Пирогов. [ATTACH=CONFIG]925424[/ATTACH]
          Нашето Алеко си беше лека кола с която се возеше шефа на болницата. Червено на цвят с две бели ленти отстрани. Имаше буркан с двете червени фарчета, сирена и радиостанция. Изхвърлихме го на вторични през 2005г. щото беше много изгнило.
          Драго, сещаш ли се на какъв режим бяха червените светлини, постоянен или мигащ?

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Да бяха ги свързали с релета за мигачи и мигаха.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Ехе, не знаех, че и юго комшийййте имали пръст в цялата работа....на президента.

              А колко според вас е максималната скорост на Москвич 21412 ( не Алеко, а купето на Алеко с двигател на Москвич 412 със скосени бутала )

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                .....

                А колко според вас е максималната скорост на Москвич 21412 (.....)
                За тоя не знам ,но моя 2140 с обратното Е на мотора ,диф от осмица , карб. от волга и петнайски джанти от мерцедес над двеста.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Имах два Москвича 21412 с двигател на 12так и вдигаха 180км.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Комшийте, комшийте! Ама, то пък един ''президент''... Като през първите години на демокрацията, дето всеки частник-новоизпечен чорбаджия. по документи се водеше президент на фирма! От тази модификация-пишман лимузина има и специализирани автомобили-линейка и катафалка. Та в тази връзка се сещам за оня виц-дето погребалните услуги се водели довършителни работи по клиничните пътеки-да пази Бог! Нека ме извинят колегите работещи в здравеопазването! Преценете сами:
                    лимузина Натиснете снимката за да я уголемите

Име:378-6-0-@-Moskvich 2141 Aleko Prezident & Progress-1990-uduljena versiya-.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5763272 катафалка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:378-6-1-@-Moskvich 2141 Aleko Prezident & Progress-katafalka-1990-.jpg
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5763273
                    линейка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:378-6-3-@-Moskvich 2141 Aleko Prezident & Progress-lineyka-1994-prototyp-.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5763274

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:133-@-VAZ Lada Konsul-uduljena versiya-prototyp-.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5763276Те,тука същата цепия-само, че това се именува ''Консул''. А ,бе да им се чудиш на инженерната мисъл!
                      От тая работа с ''Прогресс'', единственото читаво нещо, комай е това ''Алеко 141'' комби или както го водят руснаците универсал. За съжаление само, обаче само прототип...
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от centurio; 09-08-17, 23:40.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                        Та в тази връзка се сещам за оня виц-дето погребалните услуги се водели довършителни работи по клиничните пътеки-да пази Бог! Нека ме извинят колегите работещи в здравеопазването!
                        На времето като стартира здравната реформа един приятел доктор се бъзикаше че най прекия път към оня свят е по клинична пътека на здравната каса
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          И ние имахме Москвич 21412, баща ми го купи малко преди или малко след демокрацията и го пази много време като за нов. Ама много се плашеше от изкачванията. Въобще скорости не можех да си представя с тая кола. Ама веднъж - го натиснах душмански - 175 на километраж... много ме учуди.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                            Ама много се плашеше от изкачванията... ...натиснах душмански - 175 на километраж...
                            Бърз диференциал на добре познатите ни измъчени агрегати от по 50-ина киловата.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              На парада във Видин през 70те години с ГАЗ 69.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:orig.jpg
Прегледи:1
Размер:139.6 КБ
ID:5763360
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Защо предните са различни от задните гуми и резервната?
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X