Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Вярно си, мен лично ме е наказвал мохера със Аудито А6 2,5ТДИ Куаттро но то и толкова си можеше де....определено до 200 километра ми правеше сериозен ластик по пътя за Слънчев Бряг, за повече не съм се и натискал... сега се чудя къде ми е бил акъла, ама тогава нямах и 20 още... а и тате беше дал новото ауди за морето....
    0-

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Преди вече много години, ма 80-некъде е било, в института по радио-електроника има правен ммосквич, ускорил до 190. Разказа ми го един от двигателите на проекта, да е жив и здрав. Който има хора от там, от онова време, да попита, може да знаят. Оня направил ръката от едно парче метал ми разказа. Та въпросния москвич с това постижение със сигурност не е бил фабричен, помня със сигурност, че са му правили друг диференциал. От този човек карах лада 1300 с диоден оборотомер, неразличим от фабричен(ако имаше такъв), еконмомайзер на волана и правени жигльори на карбуратора, печелила състезание за икономично шофиране на СБА "за капка бензин". На 127хил. й направихме основен ремонт и смхених жигльорите с оригиналните и я пренастройвах по усет за повече тяга. Разхода вече беше по-голям от фабричния, ама тогава важното беше да върви повече.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Помня , че имаше някакъв автомонтьор навремето , пак от Бургаско , който беше натопорчил един Вартбург и ходеше да се забавлява по магистралата.
        Мани-и-и, к'ви извратеняци се навъдиха! Да се гаврят с туристите, да се гаврят...
        Последно редактирано от centurio; 30-08-17, 00:43.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Не, че съм подстрекател, но по-нататък ще кача няколко ''скан''-а на ''Москвич'' в изпълнение за МВД СССР и за рали. Сега, за съжаление не мога да го направя, понеже ми ''изтрещя'' хард-а и нямам достъп до информацията върху него, а съм само на автопилот в интернет...
          Последно редактирано от centurio; 30-08-17, 00:36.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Ето я бегачката https://www.youtube.com/watch?v=a0e8Y1cUVmo
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              А-а, тя тука много брандирана, измита и пастирана! Нашенецът, вероятно не я е мил, поне от шест месеца за да не развали изненадата и ефектът да бъде по-умопомрачающ! И сигурно, нарочно си е купил каскет за случая!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                https://www.youtube.com/watch?v=YVjcGvZhhvg
                https://www.youtube.com/watch?v=N0SK_wHmhJ4

                Ен на тоя звяр съсмсе возил че ми е и правил ластици около Поморие даже
                0-

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                  Лично съм се возил на масаратито... Беше на едни приятели от Поморие. Определено за времето си беше наказвачка, но така и не се намери скорости който да му остискат, особенно 4 та. Даже ако не се лъжа на единия му скъсаха нещо по купето та правиха после друг....
                  Как му скъсаха купето, бре? Да не би от ускорението?!?

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Нямам много спомени какво точно се случи но помня че имаше някаква такава случка, и смениха купето...
                    0-

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Предния капак как точно се вдига като се отваря откъм стъклото
                      вдига се когато минаваш покрай някой камион или рейс получава се някакво завихряне

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Не са гумени а пластмасови чашките в кормилните щанги на москвича . Имаше разни "майстори" които заливаха накрайниците вътре с каучук на мястото на втулките и печеха . Това вършеше работа за няколко месеца после хвърляш щангите . Сега като погледна нещата назад във времето и сравнявам нещата със съвременното автомобилостроене произвеждащо коли еднодневки преосмислих доста неща . Преди няколко дена един приятел го удариха. Никакъв удар а колата (Голф 4) отива към тотал щета .
                      имаше и гумени на моя съм слагал пълен боклук

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Навремето продаваха гумени карантии за космичови кормилни щанги.Махаш пластмасите и надяваш гумите,малко зор се сглобяваха но пък "специалисти"твърдяха,че ставали вечни.
                      за една седмица

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Настев и Киселинчев бяха хората, другаре! Мигар ги забравѝхте тез строЙтели на ...( втория начин) социализъм?
                      добре че ги имаше


                      москвича412 стария модел за времето си и лошите пътища беше муци

                      само му тураш нови амортисьори и возията по черен или разбит път беше чудо

                      Вдигал съм120 с ГАЗ 53 по инерция след тунела Витиня с какъв акъл сега се чудя
                      И още по голяма щурутия с Мадарка натоварена с 6 тона електромотори пак по енерция от Траянова врата по нанадолното 120 и скъса жилото на километражане ми се мисли ако беше гръмнал некой галошкъде щяха да ни събират че возех и двама приятели за морето
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                        https://www.youtube.com/watch?v=YVjcGvZhhvg
                        https://www.youtube.com/watch?v=N0SK_wHmhJ4

                        Ен на тоя звяр съсмсе возил че ми е и правил ластици около Поморие даже
                        Гледката си струва! Това, определено не може да се види всеки ден!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                          Гледката си струва! Това, определено не може да се види всеки ден!
                          Още повече че беше сглобен абсолютно със собствени сили както и с минимум средства, собственниците не ползваха интернет в тези години. Дори двигатела маи беше взет на бартер от някаква катастрофирала кола... Без бая части от горивната система, та го бяха направили да работи само на газ. Общо взето си беше сирумашки тунинг... На външен вид само по лепенката 2.8 на задния капак и висящия радиатор отпред се различаваше от оригиналния мохер...
                          0-

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Майко, майко то каква тема станала от едно питане колко мислите, че може да вдигне един копач...

                            Ясно за предавките, но подмине ли "трудното" т.е. докараш ли двигателя в максималния му върт. момент се оказва достатъчно да ускорява колата достатъчно, че да включиш по-горна и така до четвърта, на пета не ускорява повече... и много ме учуди скоростта... понеже до тогава въобще не можех и да се помисля за такова нещо.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                              ... и така до четвърта, на пета не ускорява повече... и много ме учуди скоростта...
                              Каква е тая пета скорост? "Алеко"?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Като другите пети скорости е....
                                Алеко, кво като е Алеко..
                                Чети

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X