Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си извикаме цивилната пътна помощ да ни извади БТР от пряспата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Като не искаш да се вади от целия текст, не ползваш обобщения кой оцелявал в гората. Щото и други сме ходили там.
    Темата я четох, опитах се и да осмисля какво твърди по повод клипа действащ военен, ма оффроуд-специалистите, горските и обикновените разбирачите сте по-гласовити и винаги знаете как е трябвало.

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      ... Темата я четох, опитах се и да осмисля какво твърди по повод клипа действащ военен, ...
      Твърдящият е действащ шофьор, който е бил военен. Колко разбира от офроуд каране и вадене, той си знае.

      Като знам обаче мизерния бюджет на армията през последните бая години, имам силни подозрения, че цивилните, работещи в офроуд условия (гора, кариери), имат далеч по-богат опит в тази насока.

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

        Твърдящият е действащ шофьор, който е бил военен. Колко разбира от офроуд каране и вадене, той си знае.

        Като знам обаче мизерния бюджет на армията през последните бая години, имам силни подозрения, че цивилните, работещи в офроуд условия (гора, кариери), имат далеч по-богат опит в тази насока.
        Колко е хубаво да знаеш, че си имаш свой, трудов летописец .

        Строева и Секретна секция, ДАНС и JCF ми идваxa маловато … Благодаря

        Коментар


        • #64
          Някой чувал ли е за полиспасти? Често се ползват при подобни ситуации и вършат страхотна работа...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • alexalex69
            alexalex69 коментира
            Редактиране на коментар
            Може и да са чували ама колко са запомнили ! Трябва обаче и да се има подходящото материално осигуряване .

        • #65
          Подходящото материално осигуряване са лебедки. Не е кой знае какво...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • alexalex69
            alexalex69 коментира
            Редактиране на коментар
            Във ВАРЕМА има блок макара , в някой от инженерните машини пак го има като оборудване . Дали го има в БТР , танкове или МтЛБ не мога да кажа .

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Във всяка машина оборудвана заводски с лебедка има блок макара .

        • #66
          Явно не са подходящо материално осигурени, както се чува и някой отново го спомена тук. От друга страна както се казва, не са и кой знае какво лебедките примерно. Тогава се появява въпроса къде са тръгнали (неподготвонени ни материално, ни с умения). Ами по задачи, човека каза че е най-важно да се продължи с изпълнението на задачата (какво прозрение само, чак ми се отвори и третото око). Значи част от задачата е, когато закъсаш да съумееш да намериш евакуатор да те извади. И да му платиш, което все пак говори за адекватно материално осигуряване.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #67
            БА пари за глупости няма. Та, се оправяме самички...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              То и на времето беше така . И да искаш нямаше кой да викнеш .

          • #68
            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение

            Армия съставена от ''лигльовци'', деева.
            И ''гламави'' водители незнаещи, че в калта и коловозите ще закъсат!

            P.S.: Яаа и - още ''лигльовци'' и ''гламасаци'' ….
            Ма нали плоскодънна машина се вади по-лесно бе…? Пълни ''льольовци''!
            /Ама това щото си нямат корифеи с ВАРЕМ от БНА-то и специалисти от сечището , хак да им е! /

            В същност, на втория ти клип след 5-та минута се вижда колко просто е решението - хвърля се една лебедка и закъсалият си излиза като пич. За целта е необходимо просто да има съответното устройство, личният състав да знае как да го използва и да не го мързи да го направи.
            Ей за това отпред става въпрос

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:btr-lebed.jpg Прегледи:0 Размер:54.9 КБ ID:6565540

            Ако Боксерът го няма, значи този, който е давал заданието, нещо е объркал. Армията не може и не трябва да разчита, че техниката и ще се движи само по пътища с твърдо покритие. Нито пък, че на една ръка разстояние ще има бавачка, която да дойде да избърше нааканото дупенце.






            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Кольо, противно на бна, работата на армията не е да боядисва огради и да вади закъсали мепесето
            Я понеже напоследък се представяш като върл фен на Вермахта, да ти пусна нещо за Бундесвера от миналата зима

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:csm_Schnee_Titel_Schippen_1400_402d766509.jpg Прегледи:0 Размер:106.9 КБ ID:6565546

            Това са планински егери. Т.е. армията не само вади закъсали МПС-та, ами и чисти покриви. Т.е. помага на народонаселението. Ако, че не е БНА.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-02-20, 07:48.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              "Die Soldaten der Gebirgsjägerbrigade 23 bringen Schüler in Sicherheit, Lebensmittel ins Dorf, befreien Zufahrtsstraßen und Dächer vom Schnee." В превод "Войниците от 23 бригада планински егери спасяват ученици, доставят хранителни продукти в селото, разчистват пътища и покриви от сняг" . Кой основно вършел работата е без значение. Върши работата този, който има съответните средства. Кашици с лопати не могат да разчистват пътища. И в БНА не са го правили.
              Т.е, Петре, накъдето и да се завъртиш, дупето ти е все отзад.

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Абе и снимки с Мецанка фон дер Лайен има как помага

            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              Има я. Изобщо няма смисъл да спориш в тази насока. Навсякъде по света армията помага на населението при бедствени ситуации и това е повече от нормално.

          • #69
            Само един пример. Като за Чавдар и Кольо.

            Ето тия планински ловци получават задача да закарат родилка в спешното.
            По пътя единия нефелник закъсва. Другия го дърпа за пробата, не става, заебава го и продължава с изпълнението на задачата.

            Та понеже нищо конкретно не е ясно, по картинка - толкова
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #70
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение


              По пътя единия нефелник закъсва. Другия го дърпа за пробата, не става,

              Съгласен- ключовото понятие, което обяснява всичко е "нефелник"

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Естествено. Нефелници има навсякъде. Трагедията е че ако вярваме на Стодард се увеличават непрекъснато.
                Затова и се правят организации където всеки знае какво може и трябва и нищо друго не пипа.

            • #71
              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Само един пример. Като за Чавдар и Кольо.

              Ето тия планински ловци получават задача да закарат родилка в спешното.
              По пътя единия нефелник закъсва. Другия го дърпа за пробата, не става, заебава го и продължава с изпълнението на задачата.

              Та понеже нищо конкретно не е ясно, по картинка - толкова
              Пример като за тебе. Като тръгват да карат родилката я карат не две коли, а една. Нефелникът закъсва и вместо да се извади сам като пич (щото е нефелник и не знае, не може и не смее за да не счупи нещо), звъни по телефона на оторизирана и сертифицирана пътна помощ да дойде да го спасява.
              А докато чака - влиза в ролята на акушерка. Или стой! И това не прави, щото не е квалифициран и може да сгафи. Затова стои, гледа, вайка се и звъни на 112 за гинеколог ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #72
                Абе модрерн свят. Няма да казвам в каква сексуална посока е тръгнал, че вече веднъж ме къпаха заради същото.
                Ама вие се сещате де
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кольо а навремето циганките кълнеха : Сино ти зет да ти доведе .

              • #73
                Право думат, че у нас никой не си е.е жената на площада, защото веднага сто кибика ще му обяснят, че го прави накриво

                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #74
                  Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                  ''Аз ако бях там… - туи за мен е детска игра бе!'' - класическата реплика на диванния експерт .
                  / а не сте такива /

                  Очеизвадното по ''разказа с картинка'':
                  - Не знаем какво има в затъналата машина (колко тежи);
                  - единия буксир е линейка (гарантирано лека);
                  - гумите с които са обути са за смесена употреба (с преимуществено - асфалтова такава);
                  - недостатъчно количество вериги;
                  - от утъпкан сняг, на твърд път, даже на верижна машина (лека) ще и е трудно (та може и невъзможно) да го дръпне на ход;
                  /с закотвяне и лебедки - може, ама наличните нямат/

                  И най-важното: провежда се някакво учение, което не е на темата ''как да извадим затънала консерва''. И никой не би се занимавал с това повече от половин час и да си провали РЕАЛНАТА задача!
                  /''на война'' пък - съвсем/
                  Ми то нема битка
                  Ако го беше направил по времето на бай Добри с тая консерва-щехте да изтъркате наровете поне
                  Не може да губиш машина без бой от малоумие и некадърност
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #75
                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение

                    Ми то нема битка
                    Ако го беше направил по времето на бай Добри с тая консерва-щехте да изтъркате наровете поне
                    Не може да губиш машина без бой от малоумие и некадърност
                    Абсолютно! Най-важна винаги е материалната част както знаем

                    Коментар


                    • Alexr
                      Alexr коментира
                      Редактиране на коментар
                      БулАф, това е малоумие в чист вид - на кално нанадолнище, стъпил в коловоза на веригата - нито да избяга, нито бутащата машина да може да спре. И никой от групата не му прави впечатление това. Аз съм научен, че при теглене, особено със стоманено въже, хората се изнасят от обсега на въжето и по възможност са зад някакво укритие. Също при избутване или изтегляне на машина, между бутащите или теглещите се машини хора не трябва да има. Виждал съм дупката, която прави в задния борд на камион откъртена теглична кука от тегления камион. Въобще правилата за безопасност трябва да се знаят и спазват. Но това не ни е спирало сами да си вадим техниката от всякакви дупки.

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ся, ако ще си даваме примери с малоумия...
                      Нито мястото на този е пред веригата, нито начина за вадене е правилен.

                      Чудя се къде искаше да подпре това бревно...

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X