Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си извикаме цивилната пътна помощ да ни извади БТР от пряспата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да си извикаме цивилната пътна помощ да ни извади БТР от пряспата

    Ако това се случеше в БНА и после в БА щеше да има едно големо плащане от замесените . Отделно че никога не съм си представял че може да се случи толкова некомпетентно да се мъчат да се справят сами .

    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    Интересно.
    Прави ми впечатление действията за решаване на проблема. Типично по европейски никой не се занимава с нещо което е извън работата му. В повечето случаи е правилната реакция.
    Но в армията , такива действия не ги приветствам !
    Последно редактирано от cnc82; 24-02-20, 21:40.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Ако бяха запалили затъналата машина-и тя да помогне с гуми-щеше да си излезе.
      Ама като не са офроудъри-откъде да знаят...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        виж на 1:27 как се въртят гумите на затъналата машина. Тъпото е ,че с двата буксира като се опитаха само единият даваше газ реално и дърпаше две машини....
        Снега изглеждаше доста тежък и сбит, би трябвало да го изкарат като репичка.

    • #4
      Доказателство, че на армията освен техника, трябва и личен състав.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Доказателство, че на армията освен техника, трябва и личен състав.
        И личният състав да не е обиран с лъжицата от килима .......
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #6
          Може просто да ги е било страх да не потрошат нещо, но някак е странно, че нямат армейски кран за тия неща. Едва ли за сефте им затъва машина точно там.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Може просто да ги е било страх да не потрошат нещо, но някак е странно, че нямат армейски кран за тия неща. Едва ли за сефте им затъва машина точно там.
            Германци на учение в Норвегия и ако домакините не могат да им съдействат , за какво са ги поканили . Отделно едва ли ако са Русия ще могат да звъннат на АДАК ......
            Последно редактирано от alexalex69; 24-02-20, 22:33.
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #8
              Не шпрехам немски и почти нищо не разбрах от това, което си говорят в клипа, но ми мина през акъла, че теглещата машина може да не е била 100% изправна или да е проявила някакъв проблем по време на тегленето.Тогава 100 пъти бих предпочел да ме изтегли цивилна пътна помощ, вместо да остана с 2 счупени БТР-а.Пък ако ще да ми се смеят после.

              Коментар


              • #9
                Както говорят класиците - ''колко много изхвърляния като чикии на мокра баластра''

                Ако малко бяхте по в час, че сме 21 столетие и бегло погледнали структурата на ОТАН може би щяхте да забележите, че голяма част от логистичните дейности се извършват от частни компании (по-евтино е за хазната).
                Второто - в голяма част от логистичните подразделения се използват точно такива ''цивилни'' евакуатори!
                /пак от гледна точка на оптимизиране на разходи и запазване на ресурс на основната техника/

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                  Както говорят класиците - ''колко много изхвърляния като чикии на мокра баластра''

                  Ако малко бяхте по в час, че сме 21 столетие и бегло погледнали структурата на ОТАН може би щяхте да забележите, че голяма част от логистичните дейности се извършват от частни компании (по-евтино е за хазната).
                  Второто - в голяма част от логистичните подразделения се използват точно такива ''цивилни'' евакуатори!
                  /пак от гледна точка на оптимизиране на разходи и запазване на ресурс на основната техника/
                  При ежедневните мероприятия съм съгласен , ама да тръгнеш на война и само да си гледал , не ми се връзва ....... Допълнително че ситуацията не изглеждаше толко безнадежна .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #11
                    Това на клипа Е ежедневна ситуация .
                    Да не говорим, че и на война част от точно тия дейности са основно поле на дейност, на ''външни'' частни компании.
                    /Ако пък съвсем е като на война то това БМП съдбата щеше да му е да бъде взривено изотвътре от екипажа си (щото наоколо не виждам танк, който би го извадил от там - бързо и безпроблемно… Hаличните машини нямат шанс да го направят това./

                    В нормалния cвят на първо място е екипажа (човека), после - ''консервата''!


                    P.S.: Ако пък си се родил без късмет там ще си останеш!
                    /както стана с колегите (и приятел) в преобърнатата машина в Ирак/
                    Последно редактирано от BulAf; 24-02-20, 23:17.

                    Коментар


                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      " Hаличните машини нямат шанс да го направят това...."
                      Айде на бас, че с още един човек, но който аз си избера-с наличната техника ще го извадим този БТР.

                  • #12
                    Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                    ........
                    P.S.: Ако пък си се родил без късмет там ще си останеш!
                    /както стана с колегите (и приятел) в преобърнатата машина в Ирак/
                    Синът на моят ротен командир , загина там .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #13
                      Тея с червените дрехи,воюват всеки ден,а тези с автоматите само се подготвят за война,тоест тренират
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #14
                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Тея с червените дрехи,воюват всеки ден,а тези с автоматите само се подготвят за война,тоест тренират
                        Точно така е.

                        Абе, да попитам:
                        Нали и нашата армия мина на външна логистика, и нашите ли викат пътна помощ като закъсат някъде с техниката си?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                          Точно така е.

                          Абе, да попитам:
                          Нали и нашата армия мина на външна логистика, и нашите ли викат пътна помощ като закъсат някъде с техниката си?
                          Няма сняг ,че да се докажат. Няма и кал..
                          Във Варна, преди десетина години падна един сериозен сняг с навявания по 3 метра. Аз тогава живеех в една местност св. Никола - малки тесни улички като за една кола, повечето черни или бетонирани, големи баири. Е нямаше как да излезем и трябваше да си почистим сами. Багера не можеше да влезе и за това пича с багера се обади някъде и дойде един БТР да разбие пряспата преди него. Съжалявам ,че не снимах тогава, но зрелището си го биваше.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X