Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ли си мисли моториста?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво ли си мисли моториста?

    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
    то за тия неща, както и за жените си трЕбват истински топки.
    Тестиси, искаш да кажеш. От латински език - свидетели.

    Коментар


    • #32
      От: Какво ли си мисли моториста?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Тестиси, искаш да кажеш. От латински език - свидетели.
      Благодаря. Слаб съм по латински.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #33
        От: Какво ли си мисли моториста?

        А, мога и още - тестис унус, тестис нулус. Един (само) свидетел - не е свидетел. Справка - едно БМВ с четирима пътници и шофьор, от новините тия дни. Всъщност петима "пътници".

        Ама стига черен хумор.

        Коментар


        • #34
          От: Какво ли си мисли моториста?

          Бая се чудех да се включа ли въобще, ама голямо тълкуване на ЗДП падна и не се сдържах.
          Колеги, моля ви да не тълкувате ЗДП, а просто да го прочетете и да го изпълнявате по пътищата. Заради подобни "размисли" и опити да оправдаем непознаването на правилата и тяхното неспазване се стига до подобни ситуации.
          Вижте колко ясно е казано ...
          ЗДП
          Раздел III
          Разположение на нерелсовите пътни превозни средства върху пътя
          Чл. 15. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.; доп., бр. 54 от 2010 г.) (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.

          Мисля, че оттук нататък спорът кой крив и кой прав е излишен. С това не казвам, че оправдавам меренето на .... по пътя, още по-малко, като си в неизгодна позиция - разбирайте незащитен и покекнат на мотор.
          Разбира се точно в този случай липсва много фактология, като скорост на ППС-тата, светлинни сигнали и т.н. Но от това, което се видя, водачът на автомобила няма работа в лявата лента при положение, че дясната е свободна. Ако изпреварва, пак по същият закон, трябва да предприеме маневра изпреварване при спазване на разпоредбите на ЗДП и ППЗДП.
          Всичко останало са случаи, примери, казуси, които можем да чепкаме до посиняване. Това, че по пътищата е пълно с идиоти няма да споря с никого. Само преди няколко дни за малко да опукам 3-ма юнака в една А3-ка, при подобна ситуация, ама нейси .... Разминаха се на косъм. Да, ама не всеки път се получава.
          Та, призовавам всички да спазваме законите на пътя, без значения в каква купчина ламарини се движи. ЗДП е за всички ППС-та, без значение размера, цветът, марката и модела. Същото важи и за броя татуировки и обиколка на бицепсите.
          Поздрави и МИР.

          Коментар


          • #35
            От: Какво ли си мисли моториста?

            Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
            Бая се чудех да се включа ли въобще, ама голямо тълкуване на ЗДП падна и не се сдържах.
            Още по-лесно е, защото действието се развива на територията на Руската Федерация, а там все едно "ПДД" (правила дорожного движения) звучат по друг начин. Но акълът и на шофьорите, и на мотористите си е досущ като на тукашните. Физиката - и тя.

            Коментар


            • #36
              От: Какво ли си мисли моториста?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Още по-лесно е, защото действието се развива на територията на Руската Федерация, а там все едно "ПДД" (правила дорожного движения) звучат по друг начин. Но акълът и на шофьорите, и на мотористите си е досущ като на тукашните.
              Няма значение как звучат! Разпоредбите са еднакви!

              Коментар


              • #37
                От: Какво ли си мисли моториста?

                Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                Няма значение как звучат! Разпоредбите са еднакви!
                Само в най-общи линии. Еднакво е само задължението ако можеш да избегнеш произшествие.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво ли си мисли моториста?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Само в най-общи линии. Еднакво е само задължението ако можеш да избегнеш произшествие.
                  You rule, man!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво ли си мисли моториста?

                    Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                    Вижте колко ясно е казано ...
                    Мдааа, трябва си четене.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво ли си мисли моториста?

                      Безопасноста на моториста на пътя е дело на самия моторист. Няма моторист спечелил битка между него и мпс-та.
                      Моториста виждайки простотията на шофьора доброволно и умишлено се подлага на асфалтово харакири.
                      И що?
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво ли си мисли моториста?

                        Защото в бързината е забравил, че днес не е с камаза...

                        Четящите правилата, да бъдат така добри да прочетат закона и правилника открай докрай и да маркират нарушенията и на двамата участника в каскадата, а не само на тоя чиято групова принадлежност е по-близка до вътрешното им "аз".
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво ли си мисли моториста?

                          Боли да си тъпо парче. За цялата ситуация си е винвен моториста. Че автомобилиста трябваше да се движи в най-дясната свободна лента - спор няма. Да, в нарушение е. Но произшествието си го причини моториста. Много добре се вижда, че автомобилиста се опита да предотврати удара. Тон и половина не спират като двеста кила, все пак.

                          Нищо, другия път няма да прави такива работи.

                          П.П. И аз съм моторист.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво ли си мисли моториста?

                            Ужас, тъпотията е епидемия, а моториста е ебати и глупака...

                            Като си карам мотора карам с презумцията, че никой не ме вижда и избягвам всички независимо дали са в правилната лента или не, дали съм с предимство или не, защото ми се живее..!
                            Т5
                            Crossrunner

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво ли си мисли моториста?

                              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                              Ужас, тъпотията е епидемия, а моториста е ебати и глупака...

                              Като си карам мотора карам с презумцията, че никой не ме вижда и избягвам всички независимо дали са в правилната лента или не, дали съм с предимство или не, защото ми се живее..!
                              А понякога се получава именно така. Без да искам засякох един моторист, който ми беше в мъртвата точка отзад и от ляво. Просто огледалата ми не го хванаха. За щастие той реагира и намали, все пак беше градско с 50км/ч. После бълва змии и гущери, мислейки си, че съм го направил едва ли не нарочно. А сутрин като карам за работа последното което си мисля е да си играя игрички с мотористи или да ги засичам нарочно. Ама иди и обяснявай...
                              А да се занимавам с коли каращи по средата или лява лента на магистралата отдавна съм се отказал. Най-обичм га някое бабе тръгне да изпреварва тир каращ с 90, а тя изпреварва с 91км/ч. Или га няма нищо за изпреварване, ама се насади някой в средата или дори в ляво и кара все едно е камила в пустиня и други не съществуват.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво ли си мисли моториста?

                                Никога, ама съвсем никога не бих направил подобна глупост с мотор! И без това никой не ме вижда, а камоли да застана пред автомобил и да чакам да ме прегази. 'Баси и тъпото парче излезе този моторист. И няма никакво значение кой крив и кой прав при положение, че АЗ няма да видя крайния резултат.

                                п.п. В първия пост нещо е зачезнало видеото:

                                Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 30-07-13, 08:32.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X