Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ли си мисли моториста?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво ли си мисли моториста?

    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
    Само и единствено моториста е за бой.
    1.Изпреварва отдясно /явно щото тоя с автомобила си кара в лентата за изпреварване, без да го е еня за тия отзад/.
    2.Набива спирачки, за да принуди движещият се отзад да спре или намали скоростта и леко го натисна към мантинелата.
    3.Повтаря упражнение №2, за да издразни водача на колата.
    Е при второто "упражнение" не му провървя и получи удара отзад!Аз не видях обаче дали има и светещ стоп тоя моторист?Не видях нищо да свети в червено???
    Това, че водача на колата не пропуска изпреварващи МПС-та си е нарушение, но то не е във връзка с ПТП-то.Това, че същия си погледна бронята преди да окаже помощ на падналия моторист е морален казус и пак няма връзка с ПТП-то.
    Общо взето доста нагло изпълнение, от което слава Богу си изпати единствено виновния.
    Карам мотоциклет от двадесетина години и такива волни изпълнения съм си позволявал само като съм бил на 20 години.Признавам си, че съм вкарвал в шанеца такъв наглец, който ме е засичал.Въобще не съм бил прав да го правя!!!
    Ще се изненадаш ли много ако ти кажа със 100% сигурност , че цялата вина за това ПТП по закон е за автомобилиста? По-горе написах точно защо. Непосредствената причина за ПТП е несъобразена скорост и неспазване дистанция от страна на автомобилиста. Предисторията никой няма да я вземе впредвид. Изпреварването от дясно също не е състоятелно. Той си се движеше в дясната лента. Това , че се движи по бързо не означава , че предриема маневра изпреварване по смисъла на закона. Пътя е двулентов еднопосочен. За бой са и двамата и си го отнасят и двамата.

    ПП Джамбазов - писали сме едновременно - на едно мнение сме.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: Какво ли си мисли моториста?

      Срещнали се двама идиоти на пътя и така...

      Коментар


      • #18
        От: Какво ли си мисли моториста?

        В общи линии моториста го почесаха, точно където го сърбеше.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #19
          От: Какво ли си мисли моториста?

          Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
          Само и единствено моториста е за бой.
          Мотористът просто показва по-голяма глупост, този с колата обаче му се води по акъла. Къде по-просто е да оставиш проблема да избяга напред още на първото по-рязко движение, пък нека се има за победител.

          Коментар


          • #20
            От: Какво ли си мисли моториста?

            Жоро-Няма да се изненадам, че акта е написан на водача на колата, защото го пише на видеото!Даже казва, че обжалва в момента и точно за това го е пуснал в Тубата.А, че без видеорегистратор ще му шибнат акта е повече от ясно, щото удря отзад.Ама като се гледа видеото излиза друго-провокацийка!

            Коментар


            • #21
              От: Какво ли си мисли моториста?

              Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
              провокацийка!
              Провокацийката може просто да докара акт И на моториста. Без да се губи на шофьора.

              Коментар


              • #22
                От: Какво ли си мисли моториста?

                Така де. Той кочана с актовете да не е свършил. И номера има на воля. Само дето не се сещам по кой точно член ще я пишат провокацийката. Може пак на автомобилиста да лепнат и опит за самоуправство или умишлена телесна и материална повреда , ако се докаже , че е могъл да спре а моториста заяви , че е имал основателна причина да спре заради мираж отпред например. Хипотези много. Идиоти също.

                Колкото по-малко от тези двата вида бабаити има по пътищата - толкова по-добре. Не дай Боже в следващия инцидент с някой такъв ще има и невинен участник.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #23
                  От: Какво ли си мисли моториста?

                  Лично за мен това е още една причина да спра да карам шосеен мотор и да се ориентирам към правата вяра - извън пътя. И съм много доволен
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво ли си мисли моториста?

                    Двама олигофрени в неравна схватка...трябва да си много тъп, за да не помислиш за последствията, като караш 200 кг. мотор и те подпре 1,5 т. кола с 140 км./ч. За това, кой е виновен, може да се поспори: ако малоумникът с колата кара с максимално разрешената скорост, има логика да кара в лявата; мотористО, в напъните си да го изпревари, ще превиши разрешената скорост с много, което е нарушение. Изпревари го отдясно, второ нарушение. Аз също не видях светещ стоп на мотора, а те са много ярки по принцип...а кочината отзад едва ли може да дръпне така, че да настигне пистов мотор и да го удари, ако оня не спре рязко.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво ли си мисли моториста?

                      Карам и мотор и автомобил и аз не съм си позволявал да правя своеволия. Умишлено избягвам всички натоварени пътища и магистрали когато съм с мотора ...нито обичам да карам бързо ,нито мотора ми е за такова каране. На няколко пъти съм притискан от автомобили да ускоря при изпреварване и ми е доста трудно да се върна в лентата когато съм натоварен за далечен път. Табелите "Пази моториста" за да кажат , че моториста е по незащитения при катастрофи, а не ,че са с привилегии.
                      Ако моториста беше "подпрян" с по малка скорост и можеше да стане щеше да гледаме още по интересно продължение...ами ако беше въоръжен...
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво ли си мисли моториста?

                        Ако го беше ударил първия път и морално и законово щеше да е виновен моториста защото влиза точно пред него без да му даде шанс да спази дистанцията. Втория път обаче си е виновен шофьора, защото наистина вече не спазва дистанцията. След ускорението на моториста той също нормално си ускори. Аз бих направил същото. Защо обаче моториста реши да набие пак спирачки... или му се е видяло малко или наситина е видял нещо в огледалото. Това последното не му оправдава идиотщината. А дали шофьора е имал възможност да спре... от камера не може да се разбере. На мотора отзад се вижда някаква червена светлина от дупките на това жълтото. Това е всичко друго но не и стоп. Аз ако съм, в съда точно на това ще наблегна.
                        Както бе писано по-горе, в случая минаването отдясно не е забранено изпреварване. Та моториста можеше да си мине отдясно и да си замине.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво ли си мисли моториста?

                          Малки са им глобите на тия двамцата. А акъла.
                          1-празна дясна лента, мръдни си трошката от там
                          2- изпреварваш от дясно и нарочно засичаш
                          1- няма да биеш аварийно спирачки, ще му покажеш, че не ти пука
                          2- ти си по-голям бабаит, на ония не му пука ама ти ще му докажеш. И засичаш пак..
                          1- понеже ти се размина удара първия път, продължаваш да караш бързо. И не ти пука
                          2- заслужено салто, и потрошен мотор
                          1- заслужена глоба, и ударена трошка
                          И на двамата вече ви пука, ама е късно...
                          Трудно се живее покрай хора, повярвали си, че са нещо повече, след като са се качили на нова трошка...
                          Честито!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво ли си мисли моториста?

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            ....... Та моториста можеше да си мине отдясно и да си замине.
                            Така де. И двамата ще им излезе бабаитлъка през носа. Справедливо. Само дано не се е споминал или потрошил много моториста. Да разказва и той на повече колеги.

                            Пишки се мерят на друго място. Не на пътя.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво ли си мисли моториста?

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              Пишки се мерят на друго място. Не на пътя.
                              То кажи-речи не останаха места. Казарма няма, жените преувеличават като рибари, ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво ли си мисли моториста?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                То кажи-речи не останаха места. Казарма няма, жените преувеличават като рибари, ...
                                Е още никой не е забранил спортните зали, басейни, състезателни трасета, скъпи хотели и ресторанти ..... ти го кажи. А може и с дърводелски метър. Ама то за тия неща, както и за жените си трЕбват истински топки.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X