Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ли си мисли моториста?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво ли си мисли моториста?

    Последно редактирано от Peppy; 30-07-13, 09:10. Причина: Клипа беше изчезнал.
    Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

  • #2
    От: Какво ли си мисли моториста?

    Да мисли?!?
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Какво ли си мисли моториста?

      Интересно е какво искаше да каже на водача на автомобила....
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Какво ли си мисли моториста?

        Да не кара в лявата лента. Но определено го направи по много интелигентен начин. Другия път може да се пробва да засече ТИР, таман да не се мъчи повече.

        От автора видео: "В итоге я признан виновным в ДТП, на инспектора написана жалоба в СК РФ, а решение обжалуется в суде."
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Какво ли си мисли моториста?

          Мисли си, че е безсмъртен...
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Какво ли си мисли моториста?

            Като гледам последните секунди от записа се убеждавам , че си е мислил съвсем верни неща за шАфьора. Друг е въпроса че съвсем неправилно действа. И двамата са за бой. Ама само моториста го отнесе подобаващо в първа серия. Във втора глобяват солено автомобилиста за неспазване дистанция и движение с несъобразена с пътните условия скорост в следствие на което е настъпило ПТП с телесни увреждания.

            Идиотизма по пътищата няма да свърши скоро.

            Вчера нЕкъв /БМВ/ ми се целеше в левия крак от отсрещното движение, в опит да ме превъзпитава и да ми дава акъл, как с мотор да не се заобикалят спрели на светофар коли. Няма да ми омръзне да пиша - Колеги на пътя! Нямате представа какво точно кара водача на "пречещото ви" МПС да прави това, което прави. Има органи които се занимават с нарушителите. Самоуправството не е решение, а допълнителен проблем.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Какво ли си мисли моториста?

              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
              Като гледам последните секунди от записа се убеждавам , че си е мислил съвсем верни неща за шАфьора. Друг е въпроса че съвсем неправилно действа. И двамата са за бой. Ама само моториста го отнесе подобаващо в първа серия. Във втора глобяват солено автомобилиста за неспазване дистанция и движение с несъобразена с пътните условия скорост в следствие на което е настъпило ПТП с телесни увреждания.

              Идиотизма по пътищата няма да свърши скоро.

              Вчера нЕкъв /БМВ/ ми се целеше в левия крак от отсрещното движение, в опит да ме превъзпитава и да ми дава акъл, как с мотор да не се заобикалят спрели на светофар коли. Няма да ми омръзне да пиша - Колеги на пътя! Нямате представа какво точно кара водача на "пречещото ви" МПС да прави това, което прави. Има органи които се занимават с нарушителите. Самоуправството не е решение, а допълнителен проблем.
              +10
              Аз вече си мисля , че тези които не са карали мотори си мислят , че е привилегия да караш мотор...и причината да го правиш е виждаш ли да се доказваш колко си по бърз и маневрен....И дай сега да му покажем на моториста колко е малък....И на мен няма да ми омръзне да казвам....всеки е свободен да кара каквото си иска ....има "задници" и при мотористите и при автомоболистите...това което ни отличава на пътя е уважението един към друг!!!!
              Аз между другото се усетих късно , че записа е от автомобил...Е какво е оправданието на автомобилиста????? Че е натрил носа на един нахален моторист ,който си е позволил да му прави знаци да не кара в ляво ли....Айде моля....Това е един келеш за мен...комплексар!!!!
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Какво ли си мисли моториста?

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                Аз между другото се усетих късно , че записа е от автомобил...Е какво е оправданието на автомобилиста????? Че е натрил носа на един нахален моторист ,който си е позволил да му прави знаци да не кара в ляво ли....Айде моля....Това е един келеш за мен...комплексар!!!!
                Ако не забелязваш моториста мина пред автомобила и на 2 пъти се опита да му препречи пътя като спира. Вторият път доста рязко при това. Дали автомобила е можел да спре е друг въпрос, но първия път за да не го удари излезе от платното.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #9
                  От: Какво ли си мисли моториста?

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  ...Е какво е оправданието на автомобилиста????? Че е натрил носа на един нахален моторист ,който си е позволил да му прави знаци да не кара в ляво ли....Айде моля....Това е един келеш за мен...комплексар!!!!
                  Дори да приемем , че не го удари нарочно ...... след като спря /в ляво/ и видя, че другия не е в състояние да се изправи, спокойничко си огледа драскотините по бронята и още по-безгрижно се запъти към мотора. Чак се чуда за кво?

                  ПП Понеже записа не хваща огледалото ... се чудя на колко присветвания и други знаци също не е обърнал внимание. А такива е имало със сигурност.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво ли си мисли моториста?

                    Забелязах ...Моториста е доста настойчив в намерението си да покаже на атомобилиста къде бърка...Ама не вярвам автомобила да не може да спре...Решили са да си мерят....нещо си! При ясен резултат още в самото начало!!!!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво ли си мисли моториста?

                      Мисленето и при шофьорите, и при мотористите не е статистически значимо явление. Също така, крайно малко са ПТП, които са резултат от само едно нарушение и заслуга на по-малко от всичките участници. Показаното на картинката е едно от доказателствата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво ли си мисли моториста?

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        Забелязах ...Моториста е доста настойчив в намерението си да покаже на атомобилиста къде бърка...Ама не вярвам автомобила да не може да спре...Решили са да си мерят....нещо си! При ясен резултат още в самото начало!!!!
                        Ако седнеш зад волан, а аз на мотор .... мисля че мога да те принудя да ме блъснеш така, че да изглеждаш виновен всякакси. Моториста също си е за бой , и то най-вече за втората подсечка... освен ако в лявото огледало не е видял изпънат среден пръст..... ние виждаме само това от камерата и се изказваме тука ....
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво ли си мисли моториста?

                          Само и единствено моториста е за бой.
                          1.Изпреварва отдясно /явно щото тоя с автомобила си кара в лентата за изпреварване, без да го е еня за тия отзад/.
                          2.Набива спирачки, за да принуди движещият се отзад да спре или намали скоростта и леко го натисна към мантинелата.
                          3.Повтаря упражнение №2, за да издразни водача на колата.
                          Е при второто "упражнение" не му провървя и получи удара отзад!Аз не видях обаче дали има и светещ стоп тоя моторист?Не видях нищо да свети в червено???
                          Това, че водача на колата не пропуска изпреварващи МПС-та си е нарушение, но то не е във връзка с ПТП-то.Това, че същия си погледна бронята преди да окаже помощ на падналия моторист е морален казус и пак няма връзка с ПТП-то.
                          Общо взето доста нагло изпълнение, от което слава Богу си изпати единствено виновния.
                          Карам мотоциклет от двадесетина години и такива волни изпълнения съм си позволявал само като съм бил на 20 години.Признавам си, че съм вкарвал в шанеца такъв наглец, който ме е засичал.Въобще не съм бил прав да го правя!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво ли си мисли моториста?

                            Няма значение какво кара, наглеца си е наглец независимо на какво се е качил. В случая не оправдавам нито моториста нито шофьора на колата. Навярно моториста е искал път, но не го е получил и се опитва да каже нещо на тези в колата. Ако си беше продължил нямаше да се случи нищо. На пътя не е необходимо да се правиш на герой.

                            Ето един мой случай. Карам си миналата година по Хемус и застигам бавна колона от автомобили и камиони. Поглеждам че лявата лента е празна и се изнасям да изпреваря. Карам със 140, но колоната е дълга и се задържам в лентата. През това време зад мен се появи БМВ, което ме застигна с доста голяма скорост. Вероятно караше със 180 или повече и започна да святка и свири зад мен. Понеже нямаше как веднага да вляза в дясно заради колоната трябваше да изчака още малко зад мен докато се появи пролука и се мушнах в дясно. Бавареца се изравни с мен, отвори се предния прозорец и шофьора започна да ме псува. Не му отвърнах, беше безсмислено. След което оня запраши напред в лявата лента с висока скорост. Наглеца въпреки че нарушава ограничението за скорост, явно се мислеше за недосегаем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво ли си мисли моториста?

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              Ако седнеш зад волан, а аз на мотор .... мисля че мога да те принудя да ме блъснеш така....
                              Мисля, че никак не би желал да те блъсна. Аз карам всичко и се съобразявам с какво съм. Това все едно да съм с колелото и да набия яко спирачки пред някой тир спускащ се по надолнище. Няма да съм виновен, ама ще съм прегазен. В случая с клипа пишкомеренето беше с предизвестен край. Ако някой равностойно ПППС се опита да ме прави виновен, ще получи вместо опит за спиране цялата газ. И без това ще има щети и ще пиша, поне да знам за какво е.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X