Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бисери :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бисери :-)

    http://www.kaldata.com/forums/index....c=157728&st=45

    Началото бе съвсем невинно. Започнах да мисля чат-пат по време на партита — колкото да му поотпусна края. Но неизбежните последици не закъсняха и скоро бях нещо повече от социален мислител: започнах да мисля сам — „за да се отпусна“, казвах си. Ала знаех, че това не е истина. Мисленето започна да става все по-важно и по-важно за мен — докато в крайна сметка започнах да го правя непрекъснато.
    От този момент положението вкъщи започна да се влошава. Една вечер изключих телевизора и запитах жена си за смисъла на живота. Тя прекара нощта при майка си.
    Започнах да мисля и по време на работа. Знаех, че мислене и заетост не бива да се смесват, но не можех да направя нищо.
    Започнах да избягвам приятелите си по време на обедната почивка, за да мога да чета Тюро, Мюр, Конфуций и Кафка. Сетне се завръщах замаян в офиса, преследван от питането „Какво точно правим тук?“
    Един ден шефът ме повика в кабинета си. „Слушай, харесвам те и не ми е приятно да го кажа, но мисленето ти се превръща в истински проблем. Ако не спреш да мислиш по време на работа, ще трябва да си търсиш нова такава.“
    Това ми даде много материал за размисъл.
    След този разговор с шефа се прибрах рано. „Скъпа, мислех си...“
    „Знам, че си мислиш“, отвърна тя — „и искам развод!“
    „Но, мила, със сигурност не е толкова сериозно.“
    „Сериозно е“, отвърна тя с трепереща долна устна. „Мислиш колкото университетски професор, а професорите не получават пари, така че ако продължаваш с твоето мислене, ще останем без пари!“
    „Това е погрешен силогизъм“, рекох нетърпеливо.
    Сълзи на гняв и обърканост се стекоха по страните й, но аз не бях в настроение да се занимавам с емоционални драми.
    „Отивам в библиотеката“, изръмжах на път към вратата.
    В настроение да почета малко Ницше паркирах, слушайки социален репортаж по радиото и изтичах до големите стъклени врати. Те не се отвориха. Библиотеката бе затворена.
    До днес смятам, че Висша сила бдеше над мен през тази нощ. Облягайки се на безчувственото стъкло, хленчейки за Заратустра, погледът ми бе привлечен от плакат: „Приятелю, усиленото мислене разрушава ли живота ти?“ Вероятно разпознавате този лозунг — стандартен постер на Анонимните мислители. Ето защо аз съм това, което съм днес: възстановяващ се мислител, нямам нито една пропусната АМ среща. На всяка среща гледаме необразователно видео; последната седмица беше ред на Порки. Сетне споделяме опит как сме избегнали мисленето в периода между настоящата и миналата среща.
    Все още имам работата си и нещата у дома вече са далеч по-добре. Животът просто изглеждаше... някак по-лесен — веднага щом спрях да мисля. Почти постигнах пълно възстановяване.

    Коментар


    • #17
      От: Бисери :-)

      Няколко пъти съм виждал на живо Одеския Оперен Театър. За него казват, че е вторият по красота в света. За първия не се запитвах. Важното, че съм влизал във втория...

      И ето днес в предаването "Хочу все знать" беше зададен на водещия този въпрос. И той отива в Одеса да узнае кой е най-красивият оперен театър.

      Чуйте отговора на хитрите одесисти: В света има много най-красиви театри. Нашият е единственият втори!

      Коментар


      • #18
        От: Бисери :-)

        На този свят има две неизбежни неща - смъртта и данъците. (Бенджамин Франклин)

        Коментар


        • #19
          От: Бисери :-)

          1 цигара съкращава живота с 2 часа, 1 бутилка водка с 4 часа, един работен ден - с 8 часа
          O898595418 - Митко

          Коментар


          • #20
            От: Бисери :-)

            1-цигара съкращава живота с 5-минути,сексът удължава живота с 10-минути.Живей ми се!
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #21
              От: Бисери :-)

              Млада и снажна селянка отишла на нивата да си бере сливата а под сливата селския пъдар току се эанасял подир младата селянка и и думал
              радо мари радо много ти е увиснала сливата
              че как да не е увиснала като всяка година ражда
              ражда радо ама берекетя и фне можеш да видиш
              че как да го видиш бай продане като на нея се качват
              и попа и даскала че понякога и селкия пъдар
              качват се радо защото есладка и шекерлия а хванеш ли я с двата пръста костилката и чак навън изхвръква
              я не се эанасяй баи продане ами дръж по эдраво клона чекакто съм се облегнала току виж съм паднала
              няма радо тоя дето го държиш е толкова як и жилав
              ами лани същия счупих
              счупила си го эащото е бил стар и прогнил пък и как мисе иска датисе кача на сливата
              качвай се бай продане качвай се че от мойта слива койтоопита втори път пак эа нея пита
              Honda CR-V I 2000 г.
              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

              Коментар


              • #22
                От: Бисери :-)

                - По какво се отличава жената от кукувицата?
                - Кукувицата си слага яйцата в чужди гнезда, а жената си слага гнездото под чужди яйца.

                - Защо някои мъже присъстват на раждането на децата си?
                - Като компенсация за отсъствието при зачеването им.

                - Какво е общото между войнишкия и сватбения марш?
                - И двата са сигнал за сражения.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #23
                  От: Бисери :-)

                  * Ако устният секс е толкова готин какъв ли ще е писменият?
                  * Ако според статистиката в света на всеки 5 минути е прегазван един човек, чудя се как издържа тоя човек толкова прегазвания?
                  * Ако аз, за да заспя броя овце, какво ли броят овцете, за да заспят?
                  * Ако парите са причината за всички проблеми, защо тогава се трепаме да изкараме пари?
                  * Защо тичаме бързо, когато вали, след като по-натам пак си вали?
                  * Щом като когато ям яйца, ми се затормозява черният дроб, тогава като ям черен дроб дали ми се затормозяват яйцата?
                  * Къде са останалите части на Средният Изток? Само средата ли е останала от него?
                  * Защо й викаме околна среда на онова, което ни заобикаля след като в средата сме ние а не тя?
                  * Питам се докъде си мият лицето плешивите?
                  * Защо нашата планета се казва Земя, след като две трети от нея е вода?
                  * Ако любовта е сляпа, защо тогава бельото е толкова популярно?
                  * Чудя се защо наричат Герой оня, който не е имал време да избяга?
                  HONDA XL650

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бисери :-)

                    Ето нещо прясно от weather.dir.bg:

                    "...Затворени пътни участъци, поради свличане на земни маси, отнесени мостови съоръжения и пропадане или ремонти:
                    - път ІІІ-667 - Първомай - Дълбок извор - Асеновград /при км 19/, поради прелял мост над река - пътят е затворен.
                    - III-3701 Етрополе-Тетевен в... "
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      Група мъже честват 60 годишнината на свой приятел. Някъде след десетата чашка става един от тях да поздрави юбиляра
                      -Иване, пожелавам ти да бъдеш честен и справедлив, да уважаваш приятели и роднини, много щастие в семейството, да не лъжеш и хитруваш и куп пари. Всичко останало си го имаш.

                      ...................................................................................................................................................... ..........

                      Възмутена девойка на плажа хока един "гларус":
                      -Я се измитай, нахал! Да съм му била дала...Аз - красивата, непорочна и честна девойка и при това - без пари!...

                      -------------------------------------------
                      Всички хора - кой опитал, кой не - намират пиранията за костелива и суха.

                      А самата пирания вижда в хората голямо разнообразие: от цвета на кожата, цвета на косата. Тлъсти - сухи, крехки жилави...

                      Примитивно животно, а толкова виждания...
                      Последно редактирано от cveti; 09-01-11, 17:19.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бисери :-)

                        И мъжът, и магнетофонът имат по две глави - едната за запис, другата за възпроизвеждане. (из лекция по Аудио-визуални средства във ВТУ)

                        Откъде се взе тоя прах? Излизайте, излизайте, че ще се опрашим. (учителка)

                        Докато съм тук и ви чукам на тази маса ще мълчите. (учител)

                        · Ученици, кой пожелание, ще ми носи топките...
                        В час по физическо

                        · И Мишо много добре се справя, само дето си слага пълния член отзад... (учителка по немски език)
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бисери :-)

                          1. Истината е като ситно накълцан копър в таратора. Има я навсякъде по малко.

                          2. Варварите - скулптори. Безпомощни в завистта си пред творенията на Микеланджело и Праксител, те им чупели ръцете и носовете. Така ставали съавтори.

                          Горните две сентанции са на професор Боян Биолчев. Нека не обсъждаме прозата му - и на мен не ми харесва, или не я разбирам. Но ще напомня още нещо, което той каза отдавна.

                          3. Не си мислете, че като е нямало телефони, са говорели глупости.(За средновековните хора)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бисери :-)

                            Малко разяснения на майчин език... в случай, че сте го пропуснали. http://vbox7.com/play:ad4f6dac
                            Имате ли куче?, а Мазда? http://www.youtube.com/watch?v=850T-wgG-8Q
                            Защо трябва да имате Фиат Панда http://www.youtube.com/watch?v=NeLBvJzrwhs
                            И накрая - риболов: http://vbox7.com/play:8f4e6ff8

                            Коментар


                            • #29
                              ЕДИНСТВО

                              Народ и партия едины,но ходят в разные магазины.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бисери :-)

                                Ако абортът - това е узаконено убийство, а минетът - човекоядство, то използването на презервативи е законно създаване на концентрационни лагери за малолетни с последващо тотално унищожение на заложниците...Да не говорим изобщо, че използването на спермицидни смазки - това си е легално използване на химическо оръжие за масово поръжение,а половият акт е масово изселване на малки народи....И след цялата тази фактология как да не се чувстваш като някой изверг, който подлага на геноцид малките народи и ги изселва от топлите места...
                                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                                WJ 4.7

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X