Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бисерни ягодки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бисерни ягодки

    ТОва от тук:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...80#post1926180
    Първоначално публикуван от didicha
    здр те! преди няколко заредих на една бензиностанция,и след около 10-15 мин както си карах колата започна да губи мощност и да се чува като дрънкане от двигателя....спрях на др бензиностанция и заредих пак,и така след половин час каране спря да предърпва и се оправи,но след 2 дена започна да пали мн трудно,а на третия не искаше да пали воабще! Отидох в един сервиз,казаха,че е от нафтовата помна,не качвала гориво,изпратиха помпата да я изчистят и като я вирнаха казаха,че имало някаква течност явно по двигателя която приличала на червена нафта или нещо такова,и ся ме карат да я нося да и изчистват всичко за да махная течност....Искам да попитам някои сблъсквал ли се е с подобен проблем,и какво би могло да е,необходимо ли е това изчистване...мерси предварително
    А това от тук:
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...38#post1925538

    Първоначално публикуван от SteAlam
    здравейте на всичкиот софия съм и съм любител "направи си сам". преди около седмица сесблъсках с упорита боя наедна стара симсонка(същата която ивайло зила е чистил) и реших че трябва да има и друг по лесен вариант от телената четка ишкурката ... сетих се за пясакоструй. на първо четене в чичко гугъл разбрах че ми трябва компресор от там намерих страхотната тема за компресори във форума изаедно с тази яизчетох за 3 дни(изтекоха ми очите 1600мнения) след това пясъкоструй. днес ми обявиха цена за зилов компресор 60 без да се знае в какво състояние(бяха поне 15) и сеотказах. знамче мерак с пари сегаси ама парите ги няма. четох че за пясъкоструенето е важен дебита но вие говорите задебит на компресор а скороста на пясъчинките каква е или как може дасе изчисли или иначе казано силата на удара на песъчинките от което според мен зависи ефективноста на пясъкоструя. имам вналичност 2 канални вентилатора на фи 300 с дебит 1400м*/час ноне могат да правят налягане исе чудех дали ако 2-та ги вържа паралелно или последователно да направя дълга конусна редукция от 300 до 50 и някък вкарам маркуч преди изхода от който да може да смуче(и дали ще може) пясък дали ще се получи нещо подобно и ще има ли някаква ефективност. имам ресивър и хладилно компресорче в наличност но с него доколкото разбрах едвали ще се получи или греша? приятел има водоструйка на 140 бара мисля чее която мога да използвам но не разбрах някой опитва лиго тоя вариан иако енека сподели. май се поувлякох с писането нослед толкова четене ... . благодаря предварително
    Не знам - тези хора влизали ли са в училище?

    Трябва да си играя един час да поправям- благодаря, не.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Бисерни ягодки

      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
      Коле, под 10 може да ти покаже ... часовника, ако тръгнеш по-рано
      От тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=149054&page=10#post1927193

      Коментар


      • От: Бисерни ягодки

        Това горното по повод това:
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Днес смених мембраните на изпарителя на форд нисана. Утре имам 60 км извън града с него, и се надявам на колонката на газта да покаже разход нещо под 10...
        Е, няма да е даже и 10, ама 12 да е ще се радвам. Смених и въздушния филтър, та искрено се надявам разхода да падне, че боли...
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Бисерни ягодки

          Тук ще публикувам мнението на един участник, което беше изтрито поради нарушаване правилата за правопис (ползване на "шльокавица").
          След "превод" на кирилица, ето съдържанието му:
          Първоначално публикуван от Evgeni Stefanov
          Пичове , мога ли да попитам нещо . Вчера опитах да запаля, но ми беше паднал ,акомулатора . Заредих го (не съм 100% сигурен дали правилно, или наопъки) . Но като го сложих (първо плюс ,после минус) започна да искри , напрежението продължи нататък по колата, излезе пушек и го махнах . Та се чудя каква простотия съм направил ? Благодаря предварително.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • От: Бисерни ягодки


            Ц-ц-ц, чак да му завиди човек!

            Какви щуротии дрънкаш''динамичен баланс'' това е едноцилиндров мотор,тук се балансира само вала след като се затвори и това става и в домашни условия с индикаторен часовник само да ги имаш инструментите.А относно питането ти за дефицит на частите има всичко но аз искам да сглобя двигател с колянов вал от wr 400 , а цилиндъра и главата да са от yzf 426 понеже търся теглителна сила в ниските и взривна мощ във високите,а това сме малко хора в софия където разбират от тези мотори и могат да се справят.
            От тук:
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...42#post1981242
            Gas Gas ec 250

            Коментар


            • От: Бисерни ягодки

              "Стига бе, откога котката е бозайник, винаги съм си мислил, че е хищен мъх"

              от тук:
              http://offnews.bg/index.php/154673/kolko-prasta-ima-kotkata-pitajte-ministarkata
              Венцислав Петров: Когато на едно място са интересите на хиляди човеци, всички да са еднакво доволни би означавало, че мястото се нарича психиатрия...

              Коментар


              • От: Бисерни ягодки

                Трябва да си снимам "сертификата" за ГТП на Диското. Вътре пише:
                цвят: тъйно син йеталик
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Бисерни ягодки

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Трябва да си снимам "сертификата" за ГТП на Диското. Вътре пише:
                  В този ред на мисли, "кифлата", която попълни данните ми за гражданската,
                  на мястото марка/модел беше написала: Ланд Роувър Рейнджи Ровер
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • От: Бисерни ягодки

                    Първоначално публикуван от RC 600 Преглед на мнение
                    Колеги,искам да се допитам до някой който има или е запознат сас този модел на Suzuki,що за кола е?Лесна ли е за потдражка,намират ли се части,скапи ли са и дали си заслужава да си купя такава?Понеже не сам запознат и затова пиша тук,дано някой ми обарне внимане...Благодаря предварително
                    Разби ме с този правопис... А дали може да чете?

                    От тази тема.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Бисерни ягодки

                      Ето какво представлява детонационното горене през погледа на "практик".
                      Първоначално публикуван от Русев Преглед на мнение
                      Чисто теоретично обяснено:При нормалното горене максимумът на газовата сила е 3-4 градуса след Г.М.Т. и именно тази сила "бута" буталото надолу.При детонационното горене-максимумът на газовата сила е преди тези 3-4 градуса и се получава "запъване",два фронта на горене-които се посрещат и други фактори ,които влошават нормалната работа на двигателя и предизвикват странични шумове.
                      Това от тук:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141045
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • От: Бисерни ягодки

                        Газовата сила е голяма сила, да знаеш, Стояне...

                        Коментар


                        • От: Бисерни ягодки

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Газовата сила е голяма сила, да знаеш, Стояне...
                          Мдамм!? И това, след като се постарах на сравнително разбираем език да обясня що е то "детонационно горене". Ама чукча писатель....
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Бисерни ягодки

                            Първоначално публикуван от Стефан
                            На мястото на тоя-оня в Германия, нямаше да съм толкова щастлив, че съм гепил руски пари. Там има няколко милиарда на Газпром, на други нервни граждани ... Те не обичат да им пипат парите. Имат си много повече другаде, ама така, зарад принципа ...
                            Как сега от там ако ще през адвокатите, през резервоарите на самолетите, през аптеките, през какво да е друго, но руските пари ще се махнат, как от там ще изчезнат туристите, как ... - очаквайте в следващите серии.
                            Там имаше и много милиарди на английски пенсионери. Чувам че лондонското правителството мънка на тема че щяло да им ги компенсира, което значи че ще трябва да ги извади само. Ако не - лошо, ако ги - още по-лошо ...
                            В следващите серии очаквайте също така изчезването на парите от гръцките банки, от италианските, испанските, португалските, а скоро - и от вашия град. Някой ще направи пари от балъците с недвижимост, някой със злато, някой наистина ще плячкоса много, а накрая Европа ще е в руини, бетер от 45-та.
                            А в това време Путин в четири сутринта, от самолета някъде над Африка, кушира целия Червенознаменен и нататък по списъка Черноморския флот, барабар с морската пехота, бомбардировачите и непринадлежащите му два пъти гвардейски и с всички ордени ВДВ и спецназа на ГРУ, при случайното участие на подходяща опергрупа на ГЩ.
                            Така де, бойната готовност на частите и съединенията понякога трябва да се проверява, а то армията нали е мързелива - дай да видим за кво ги храним. По пари това ще дойде повече, от загубените на Кипър.
                            А, да, прощавайте за последното, навя ми го една песничка, тука случайно се заслушах. Да, ония щели да отработват десант едновременно в три района на брега. Изключително на територията на РФ.
                            ...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Бисерни ягодки

                              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                              ...Ти Вальо си ясен (не Ясен) .. искаш нещо дет кат качиш кучето в багажника да го возиш почва да вие ... от самота и защото мисли че си го изоставил някъде
                              От тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=164908&page=2

                              Коментар


                              • От: Бисерни ягодки

                                От тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=153216&page=30
                                Ще купят употребявани американски бесилки с пари по някоя европрограма. Въпреки че в България ще фалират три малки фирми, с традиции в бесилкостроенето, а новите китайски може да са паянтови, но са по-евтини от крадените. Или една нова турска, с евросертификат, на която пише "произведено в ЕС", за която ще вземат държавен заем с неизгодна лихва, която струва колкото бюджета на Операта за 300 години, не работи без 9 000 документа за едно обесване, и ще обявят търг за електронния документооборот по обесванията. С което ще финансират Микрософта през следващите 10 години, отговарящите за работата заместник-министри ще купят по 6 апартамента на когото трябва, а търгът за ремонт, въвеждане в експлоатация и сервизно обслужване на неработещата евробесилка ще бъде даден на концесия. Едновременно с това ...
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X