Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Да,така вързана "шейната" пренася векторно част от тежестта върху задния мост и "оправя" проблема със сцеплението.-Въпроса е, по кой начин се учим-чрез четене и знания,чрез подражание или чрез проби и грешки ???

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Аз нищо не разбрах...
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Какво стана с най-смисления български форум?
        С форума всичко си е наред. Все още си е най-смисления и количеството глупости е чувствително по-малко от навсякъде другаде, където ми се е налагало да влизам. Просто има малко грешка в разделите.

        Имах желание да се видим с 6traka и творението на живо. За съжаление от известно време ми е малко трудно придвижването и едва ли ще се оправя достатъчно преди Нова Година

        За Сузука (така и не разбрах какво му е Субареното, като си е чист Суифт) - виждал съм такъв да дърпа тон и седемстотин умрял бус по снега без проблем, но за дървата не мога да преценя по снимката. На око са под половин тон, ако е достатъчно заледено и ако шейната отпред не "заоре" накъде, би трябвало да няма проблем. Въпреки, че съм късал диф от такова изпълнение ... е, вярно, бях на 13 и после баща ми даже не ме би, просто ми връчи ключовете и криковете ... даже си направи труда да ми обясни как се центри главно предаване. Споменавам го, защото от тогава започнах леко да губя вярва в безкрайната здравина на нещата и да обръщам внимание какви ги приказва даскалицата по съпромат 2-3 години по-късно...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Маани ги тиа даскалици, само пълнят главите на хората с глупости, където после хич не им и трябват. Съпромати, механики, материалознания - т'ва е за баламите, дето не знаят как се работи с телчарката и какво да гледат докато режат с флекса!
          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Най-вероятно имаш предвид, че въжето е късо и натиска задницата надолу, въпреки че не съм сигурен дали е достатъчно, ама пък и влекача е як, знам ли...
            Аферим колега,точно така.Може да не е достатъчно ,но като съберем всички критерии става друга бира.

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Да,така вързана "шейната" пренася векторно част от тежестта върху задния мост и "оправя" проблема със сцеплението.-Въпроса е, по кой начин се учим-чрез четене и знания,чрез подражание или чрез проби и грешки ???
              Ще дойдем май до максималното сцепление...Този начин го знам от малък още когато бащата се занимаваше с трактори.Въпроса е решен,цялата работа се казва център на тежеста.

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Аз нищо не разбрах...
                Сгреших,точно от теб и Шхрап майстора очаквах отговора,нищо следващия път

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Сега ако ми обясниш какво общо има центъра на тежеста със сцеплението....
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Е, това е на един мой бивш механик трабанерата. Незнам последно с какъв мотор е. По едно време и спрягаха V8 4,2...

                    Че то има ситроен С 2 с два V 6 мотора,един отпред и един отзад.
                    Аз имам един теоретичен проект за Нисан Патрол с два 3.3 ТД двигателя,без скоростни кутии с маховици и съединители от ТИР .

                    Приемам мнения,за наглед налудничевата идея.

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Центъра на тежестта има общо със сцеплението при потегляне и изкачване , но когато е със задвижване само на задния мост /задната гума/.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Сега ако ми обясниш какво общо има центъра на тежеста със сцеплението....

                        И двете се въртят около геодезията.........
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                          Че то има ситроен С 2 с два V 6 мотора,един отпред и един отзад.
                          Аз имам един теоретичен проект за Нисан Патрол с два 3.3 ТД двигателя,без скоростни кутии с маховици и съединители от ТИР .

                          Приемам мнения,за наглед налудничевата идея.
                          Ами....налудничева е!
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Сега ако ми обясниш какво общо има центъра на тежеста със сцеплението....
                            Ами по долу колегата Мотор-мен обясни,добре казано за задното ноо зависи и за отпреде при определени условия.Както казваш бавно загряваш,пак ли да чертая?Ще опитам с текст-на равен път при дву осно мпс се прилагат две сили на натиск,не даже 4-ри.Това е контакта на гумите с терена,както може би.., всеки знае закона на гравитацията,е винаги вертикално надолу,или земното привличане,от там тежеста.Така кво става на някакъв наклон,силите пак са вертикални,да ама гумата е изместена напреде от центъра на тежеста,ии кво следва сцеплението на самия протектор намалява ,защото допирната повърхнос е изместена от тази вертикала.На прост език гумата вече зацепва почти само в задния краи,а там почти няма протектор.Тя колата си тежи пак толкова но центъра не е там на целия протектор. На моята снимка става въпрос за принудителен натиск,за увеличаване на сцеплението.Но само мпс зависи от неговото тегло,и дали центъра на тежеста е разпределена добре на 4-те колела.
                            Последно редактирано от 6traka; 14-12-13, 19:02.

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Не разбирам много от вектори,център на тежестта и подобни ,но ако пред мене има някакво подобно изпълнение за дърпане и нещо се откачи ..... ще има сцепление за този,който го е изобретил без оглед наклон ,заледяване, протектори и т.н.
                              0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                                Ами по долу колегата Мотор-мен обясни,добре казано за задното ноо зависи и за отпреде при определени условия.Както казваш бавно загряваш,пак ли да чертая?Ще опитам с текст-на равен път при дву осно мпс се прилагат две сили на натиск,не даже 4-ри.Това е контакта на гумите с терена,както може би.., всеки знае закона на гравитацията,е винаги вертикално надолу,или земното привличане,от там тежеста.Така кво става на някакъв наклон,силите пак са вертикални,да ама гумата е изместена напреде от центъра на тежеста,ии кво следва сцеплението на самия протектор намалява ,защото допирната повърхнос е изместена от тази вертикала.На прост език гумата вече зацепва почти само в задния краи,а там почти няма протектор.Тя колата си тежи пак толкова но центъра не е там на целия протектор. На моята снимка става въпрос за принудителен натиск,за увеличаване на сцеплението.Но само мпс зависи от неговото тегло,и дали центъра на тежеста е разпределена добре на 4-те колела.
                                Далече си от истината. При висок център на тежестта , при потегляне , под действието на центробежните сили , по-голяма тежест се пренася на задния мост , от там се увеличава и сцеплението. Но това е от полза най-вече при тракторите , и донякъде при моторите.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X