Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Аз съм тъп. Искам да ми се обяснява повече. АБС-са помага да не блокират гумите при спиране. Каква е търсено от инженерите за да го измислят? Защо са го сложили и защо искат гумите да не блокират. От англииски знам само няколко думи, та те моля за обяснение.

    За сцеплението си доста далече вече. Загуби ме за спора. И там не разбирам много. Само, че разглеждам сцеплението като прост замръзнал момент във времето и си играя със сили с определени стойност, после и едни ъгли влизат в действие....абе, обърках се в превода...пуст англииски....

    Та каква каза, че е основната цел на това гумите на не блокират. Имаш право на един отговор. Пишеш го и няма да те мъча повече. Ще си говорим за траби и по темата. Да кажеш незнам и това е отговор.
    Не като отговор е това но,започнат ли да влачат гумите вече не караш автомобил а шейна,и чакаш да се подпре на някой дувар.А когато абс-а работи с тракшана,там пък гледа да намали доста оборотите та да може да се прехвърли въртящ момент на другото колело.И съм забелязъл ,че на по големи обороти на буксуващата гума този тракШан въопще не деиства,има го при поумерено буксуване .Даже се усеща как се прехвърля движението,и превозното средство леко се тласка на преде.
    Последно редактирано от 6traka; 12-12-13, 13:13. Причина: п-п

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Аз не разбирам от материята която разисквате и за това само ще качвам снимки.

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Е, това е на един мой бивш механик трабанерата. Незнам последно с какъв мотор е. По едно време и спрягаха V8 4,2...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Казваш рязко на големи обороти губела сцепление а ... що забравяш мотора обаче в това уравнение ... С твоя вентилатор и "редукторите " гумите кротко ще си мажат грунда без възможност за самопочистване поради липсата на обороти ...
          А сега аз да ти дам една задача
          Нисан Патрол тегло 1.7 т , гуми Силвърстоун 35" , двигател RB25
          Стръмен леко кален склон ,дължина около 50 м , фронтална атака от място
          В задачата се пита за колко секунди джипа ще е изкачил склона ?
          P.S. Знаещи и очевидци да не се обаждат ...
          Ами не съм ясновидец все пак,но ако е твой патрула и си изпадъл и в други подобни случаи и знаеш поведението му най вече да съумееш да го контролираш ,с това му описание-казвам 20-30сек.Пък ако е уловка щом тръгваш направо срещу наклона ще минеш 3-4 метра и си до там(ако замажеш гумите)нали искаш обороти преди това за да влезеш чист на баира.
          Последно редактирано от 6traka; 12-12-13, 13:34.

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
            Ами не съм ясновидец все пак,но ако е твой патрула и си изпадъл и в други подобни случаи и знаеш поведението му най вече да съумееш да го контролираш ,с това му описание-казвам 20-30сек.Пък ако е уловка щом тръгваш направо срещу наклона ще минеш 3-4 метра и си до там(ако замажеш гумите)нали искаш обороти преди това за да влезеш чист на баира.
            И от мен въпрос,ще тръгне ли суба върху леда.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изобр107.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5545710

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              P.S. Знаещи и очевидци да не се обаждат ...
              Ъм чи кой тогава? То теоретици дал Господ- тук се нагледахме
              Ама пък е интересно- водя си записки и един ден като порасна и почна да карам Жипки ще го ползвам опита
              Последно редактирано от borko_ruse; 12-12-13, 18:19.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                Ъм чи кой тогава? То теоретици дал Господ- тук се нагледахме
                Ама пък е интересно- водя си записки и един ден като почна да карам Жипки ще го ползвам опита
                И кво стана с Бакалов качи ли патрулчето до горе.Ти не снима ли ,покажи клип.

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                  И кво стана с Бакалов качи ли патрулчето до горе.Ти не снима ли ,покажи клип.
                  Ми със сигурност и аз и Бакалов имаме повече километри назад, отколкото ти напред, ама това е друга тема.
                  А твоята я следя с интерес и трупам опит.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    Казваш рязко на големи обороти губела сцепление а ... що забравяш мотора обаче в това уравнение ... С твоя вентилатор и "редукторите " гумите кротко ще си мажат грунда без възможност за самопочистване поради липсата на обороти ...
                    А сега аз да ти дам една задача
                    Нисан Патрол тегло 1.7 т , гуми Силвърстоун 35" , двигател RB25
                    Стръмен леко кален склон ,дължина около 50 м , фронтална атака от място
                    В задачата се пита за колко секунди джипа ще е изкачил склона ?
                    P.S. Знаещи и очевидци да не се обаждат ...

                    Един въпрос :– Каква е почвата ? Чернозем,сиви горски,канелени горски,жълтоземно подзолисти ,кафяви горски,тъмноцветни планинско-горски,планинско ливадни? Защото с това ''леко кален'' задачата е 100% нерешима ,докато не кажеш каква е почвата другарю Байкалов .
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                      Ми със сигурност и аз и Бакалов имаме повече километри назад, отколкото ти напред, ама това е друга тема.



                      А твоята я следя с интерес и трупам опит.
                      Е хайде да речем че е така,не се знае.А на мотор аз дето само зимата съм карал се равнява на вашите карани напреде.Затова сега не мога и 1 минута да стоя клекнъл.https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater Ето въпросния мотор.започнах с него на 12 години. Скоро ще давам щафетата на моя навигатор.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:razkopki 002.jpg
Прегледи:1
Размер:178.7 КБ
ID:5545730
                      Последно редактирано от 6traka; 12-12-13, 20:23.

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                        Един въпрос :– Каква е почвата ? Чернозем,сиви горски,канелени горски,жълтоземно подзолисти ,кафяви горски,тъмноцветни планинско-горски,планинско ливадни? Защото с това ''леко кален'' задачата е 100% нерешима ,докато не кажеш каква е почвата другарю Байкалов .
                        Темата става доста интересна и настрани от заглавието.Вече имаме и разбирачи от геологията,или там както се казва хората занимаващи се с пръстта.

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Първоначално публикуван от 6traka Преглед на мнение
                          Темата става доста интересна и настрани от заглавието.Вече имаме и разбирачи от геологията,или там както се казва хората занимаващи се с пръстта.
                          Бледнеят на фона на твоите знания по механика, кинематика, материалознание, съпромат и други...
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Ако обичате господин Борисов корегирайте си тона и не правете неуместни подмятания в темата на коУЕгата!
                            Би трябвало да сте наясно , че вашите километри назад/напред нямат никакво значение!
                            Важно за мен е само колко мм(милиметра) ще устиска кашона на кокили у вашите ръце Госдин Борисов (пенсия такава)
                            Uaz 469 2.4 D MB
                            KTM 600 ROTAX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Какво стана с най-смисления български форум?
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                                Важно за мен е само колко мм(милиметра) ще устиска кашона на кокили у вашите ръце...
                                Около два метра и петнайсетина сантиметра, ама пък кой съм аз да давам прогнози...
                                На сърбела майката му е чесането.
                                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X