Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ама, нямате фиш като моя :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ама, нямате фиш като моя

    Ясене, извинявай, но искрено се радвам на твоя фиш. Повече дори от арестите на бивши министри и новините за мутри в затвора. Отдавна ми се въртят едни мисли в акъла, докато вися из задръстванията. Най-тъжната гледка, която наблюдавам почти всяка сутрин е между президентството и министерски съвет, там винаги има полицаи, а често и катаджии. Нищо не ми напомня за ситуацията в България, така както гледката на вперил очи в трафика униформен и ни най-малко трогващи се от наличието му неправилно пресичащи около него пешеходци. От нея ме боли повече, отколкото от безхаберното отношение по гишета, 10-те% комисионна на СиБанк, депутати-бракониери, безумни данъци, дупките по пътищата, каращите с двеста в града и т.н. Защо ли? Защото неправилно пресичащите, които наблюдавам, често са майки с деца... Не, там поне в сутрешното задръстване не е опасно. Няма да претрепят децата, както в случаи на Цариградското, които съм виждал. Обаче това дете в най-ранна възраст се учи от майка си, че законите не важат, ако на теб ти е по-удобно друго, забраните са досадни неща, които спокойно се игонорират, а чичко полицай е весело облечен клоун и дори пред него, няма нужда да спазваш законите. Останалото, на което се възмущаваме е само следствие на възпитанието и изградените навици...

    Разбира се, пресичането е само част от възпитанието, но доста показателна... Разбира се, има и винаги ще има кривнали от правия път и не в следствие на възпитанието, но колко...

    Често се говори, че държавата ще се оправи, ако спрем да даваме подкупи, ако не си траем и си отстояваме правата, ако не си мълчим, когато видим корупция, злоупотреба или дори нарушение на пътя... Не, някои поколения вече са изпуснати... Ще се оправим чак когато научим децата, че правилата са за спазване. И какъв по-добър пример от първото, което научават в живота - това за пресичането на улица?
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #32
      До: Ама, нямате фиш като моя

      Мнда, това ако стане правило да глобяват и пешеходците би било хубаво. Ако спрат да взимат подкупи още повече
      ама не вярвам аз нещо
      все ми прилича на показна акция

      Иначе за плащането на фиш ипей си имат готова форма - доста ясно е направено и е ясно къде какво се попълва.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        До: Ама, нямате фиш като моя

        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
        Ясене, извинявай, но искрено се радвам на твоя фиш.
        То даже и аз се позарадвах, даже по същите причини. Въпросът е да поработят наред и усърдно. Само че:

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        ...
        все ми прилича на показна акция

        ---

        Иначе за плащането на фиш ипей си имат готова форма - доста ясно е направено и е ясно къде какво се попълва.
        Това за ипей е приказка - редовно го ползвам, но не бях забелязал това.

        Коментар


        • #34
          До: Ама, нямате фиш като моя

          Правилно са те глобили,ама "една птичка....".
          По цЕл ден ги гледам,хората,които мият стъклата на колите,продават вестници или просят,да се разхождат в задръстванията.За тях няма глоби,а често извършват дейността си,буквално под носа на полицаи(например на бул.България и бул.Черни връх,посока стадион "Васил Левски",под моста на НДК).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            До: Ама, нямате фиш като моя

            Айдее, платен е фишът. Полезен инструмент е ипей. Сега ако намеря и данък на кола как се плаща през интернет, ...

            Коментар


            • #36
              До: Ама, нямате фиш като моя

              Понеже платих един фиш за превишена преди 2 дена, отидох в СиБанк да си го платя с идеята, че там няма да има банкова такса, все пак е вътрешнобанков трансфер - е, имаше... 3,50лв ми взеха... Като пример в ПрокредитБанк няма никаква такса при вътрешнобанков трансфер! На основание за плащане се пише номерът на фиша и датата, в твоя случай - ф 0969507 / 08.04.2010
              Казаха ми да си пазя вносната бележка, че се случвало да не се отрази плащането...

              На получател са ми написали: ТД НА НАП - СОФИЯ - ОФИС ОБОРИЩЕ К

              не забравяй да напишеш и вид на плащане - 115092


              ОПА, май закъснях... Надявам се да съм полезен за някой друг "нарушител".

              Коментар


              • #37
                До: Ама, нямате фиш като моя

                Въобще не е епизодично явление този вид санкция за пешеходци.
                Цитирам част от произволен бюлетин от последните дни на нашата Областна дирекция на МВР:
                СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОЛИЦЕЙСКИ ОПЕРАЦИИ
                За времето от 7 часа до 11 часа и от 16 часа до 20 часа на 2 април, 3 април и 4 април се проведоха специализирани полицейски операции на територията на Плевенска област по спазване разпоредбите на Закона за движение по пътищата. Установени са 311 нарушения, от тях за превишена скорост - 226, неправилно пресичащи пешеходци - 8, водачи, отнемащи предимство на пешеходец - 6, неползване на обезопасителен колан - 38, управление от неправоспособни - 9, управление на автомобил след употреба на алкохол - 7, без застраховка "Гражданска отговорност" - 5, неправилно паркирали - 6 и ППС с животинска тяга - 6. Полицаите са съставили 65 акта за административни нарушения и 246 фиша.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • #38
                  До: Ама, нямате фиш като моя

                  Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                  Въобще не е епизодично явление този вид санкция за пешеходци.
                  Цитирам част от произволен бюлетин от последните дни на нашата Областна дирекция на МВР:

                  Смятай! Дова са минимум едни 5000-6000лв. на ден, 180000 месечно и 2160000лв на година. Според мен тия пари трябва да отидат в местното полицейско управление, за техника, заплати и прочие, а не да се вливат в националния бюджет.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ама, нямате фиш като моя

                    Извинете, неискам да спамя, но понеже от дълго време съм навън, та напоследък чувам, че в София са се навъдили /предимно/ 'ангали, които нарочно се хвърлят пред колата, ти го удряш и после той те съди за телесни повреди и така си изкарва няколко хиляди. Вярно ли е това? Ако въпреки всичко сметнете, че това не е за тази тема - моля Модератор да коригира. Иначе сега за пръв път виждам глобен пешеходец . Дано да са повече. Ясене, нищо лично, но така трябва да бъде, риска на пътя трябва да се сведе до минимум.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ама, нямате фиш като моя

                      Честито на Ясен
                      А, Мишо - преди време даваха репортаж как майка хвърля циганчето на капака. Ошашавения шофьор излиза и докато се осъзнае от всички кьошета и дупки излиза родата и се почва с панаира. Изобщо, ще ме прощавате за лафа, но нито е мой, нито има ром, който да го е отрекъл та - "цигански номера"...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ама, нямате фиш като моя

                        Имам един колега който живее в центъра около жески пазар та от него знам че тоя номер черните са го правели преди години на кръстовището на ул "цар Симеон" и пазара. Особено на коли с чужд номер докато един ден уцелили човек зад който пътували "случайно" две коли негови приятели и изяли як пердах след който травмите им били съизмерими с удар от камаз .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          До: Ама, нямате фиш като моя

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Според мен тия пари трябва да отидат в местното полицейско управление, за техника, заплати и прочие, а не да се вливат в националния бюджет.
                          Има причина, това да не се прави. Периодично по света на някой му хрумва и ефектът е катастрофален. В България такива решения за късмет не се вземат от изборни органи.

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Извинете, неискам да спамя, но понеже от дълго време съм навън, та напоследък чувам, че в София са се навъдили /предимно/ 'ангали, които нарочно се хвърлят пред колата, ти го удряш и после той те съди за телесни повреди и така си изкарва няколко хиляди. Вярно ли е това?
                          Вярно е и изобщо не е ново явление. На места, полицията го бори с неформални мерки (защото със законните - трудно).

                          Коментар


                          • #43
                            До: Ама, нямате фиш като моя

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Извинете, неискам да спамя, но понеже от дълго време съм навън, та напоследък чувам, че в София са се навъдили /предимно/ 'ангали, които нарочно се хвърлят пред колата, ти го удряш и после той те съди за телесни повреди и така си изкарва няколко хиляди. Вярно ли е това? Ако въпреки всичко сметнете, че това не е за тази тема - моля Модератор да коригира. Иначе сега за пръв път виждам глобен пешеходец . Дано да са повече. Ясене, нищо лично, но така трябва да бъде, риска на пътя трябва да се сведе до минимум.
                            Не знам във Франция как е,но в Германия има още по-големи мошеничества и то не само от цигани,но и араби,индийци,сърби,българи,румънци,та и чисти немци.
                            Става въпрос,за добре известното у нас,"даване" на предимство.Е,там същото нещо,се прави,но подвеждащо-уж те пусне,а като минеш пред него,нарочно се удрят.Или в определени ситуаций,нарочно спират рязко,без причина...Всичко това,с цел да вземат солидна сума от застраховките.
                            Имам познат българин,който се замеси в този "бизнес" там.Той,пак беше от по-читавите мошеници-участваше само в уговорени катастрофи.Отърва се,преди да го опандизят,но щом и там се правят "шменди капели"(ББ),то какво остава за у нас?!
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
                              Честито на Ясен
                              А, Мишо - преди време даваха репортаж как майка хвърля циганчето на капака. Ошашавения шофьор излиза и докато се осъзнае от всички кьошета и дупки излиза родата и се почва с панаира. Изобщо, ще ме прощавате за лафа, но нито е мой, нито има ром, който да го е отрекъл та - "цигански номера"...
                              Олеееееее, верно ли е това, бе????????? Е, не, вече нищо не ме учудва ............... Добре, бе, там свидетели да потвърдят как е станало ................ Ай 'иктир беееееееееее, се бях чувал, ама това ..................

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Не знам във Франция как е,но в Германия има още по-големи мошеничества и то не само от цигани,но и араби,индийци,сърби,българи,румънци,та и чисти немци.
                              Става въпрос,за добре известното у нас,"даване" на предимство.Е,там същото нещо,се прави,но подвеждащо-уж те пусне,а като минеш пред него,нарочно се удрят.Или в определени ситуаций,нарочно спират рязко,без причина...Всичко това,с цел да вземат солидна сума от застраховките.
                              Имам познат българин,който се замеси в този "бизнес" там.Той,пак беше от по-читавите мошеници-участваше само в уговорени катастрофи.Отърва се,преди да го опандизят,но щом и там се правят "шменди капели"(ББ),то какво остава за у нас?!
                              Ами аз точно по тази причина никога, ама никога не ползвам преотстъпено ми предимство. Абсурд . Точно, защото после в съда оня ще каже /и е вярно/, че той си е бил с предимство и аз съм виновен, както и да го погледнеш. Затова никакви такива мили жестова на пътя, има си правила . А за рязкото спиране - моля, няма проблем, аз държа дразнещо голяма дистанция, навик от камиона .
                              Последно редактирано от cveti; 10-04-10, 13:01.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Ама, нямате фиш като моя

                                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                                Олеееееее, верно ли е това, бе????????? Е, не, вече нищо не ме учудва ............... Добре, бе, там свидетели да потвърдят как е станало ................ Ай 'иктир беееееееееее, се бях чувал, ама това ..................
                                Нема 'лабао Трябва да има далаверка...

                                Радвам се, че с такова учудване приемаш нещата. Означава, че там където живееш тия неща не са нормални... Пък ние, тука свикнахме без да искаме
                                Последно редактирано от Estranged; 10-04-10, 13:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X