Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ама, нямате фиш като моя :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Ама, нямате фиш като моя

    И аз съм гледал репортажи, как циганки мятат количката с децата си пред или зад някой автомобил. Даваха и как бебетата им бяха увити в няколко ката дебели пелени, въпреки температурите от над 40 градуса навън...

    Коментар


    • #47
      До: Ама, нямате фиш като моя

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Имам, но от далечната 1983-а година (естествено вече изгубен), за пресичнае на пешеходната пътека пред хотел Хемус (според мен на зелено, според "младежа" на червено

      Коментар


      • #48
        До: Ама, нямате фиш като моя

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Ами аз точно по тази причина никога, ама никога не ползвам преотстъпено ми предимство. Абсурд . Точно, защото после в съда оня ще каже /и е вярно/, че той си е бил с предимство и аз съм виновен, както и да го погледнеш. Затова никакви такива мили жестова на пътя, има си правила . А за рязкото спиране - моля, няма проблем, аз държа дразнещо голяма дистанция, навик от камиона .
        Ела да покараш в София един ден,та да си висиш с часове на нЕкое китно кръстовище,където без да те пуснат,не можеш да се включиш в движението,по цял ден.(остави това,но идващите след теб,може и да се саморазправят....)
        А за дистанцията си прав,но мога да се обзаложа,че винаги може да те засекат,и да спрат пред теб,изкарвайки те виновен.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #49
          До: Ама, нямате фиш като моя

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Дядо ми е от Сяново - на 3км от тебе, не е лоша идеята. Още я обмисля



          То пише във фиша. ЛоБно място е може би думата
          Сяново.......Имам приятел,който живее там,та по неговите думи....."Като влезеш по околовръстното,на първият светофар вляво,първият небостъргач!"
          р.р.За сведения на четящите с.Сяново наброява 68 жители и 30-тина къщи!
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #50
            До: Ама, нямате фиш като моя

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Ела да покараш в София един ден,та да си висиш с часове на нЕкое китно кръстовище,където без да те пуснат,не можеш да се включиш в движението,по цял ден.(остави това,но идващите след теб,може и да се саморазправят....)
            А за дистанцията си прав,но мога да се обзаложа,че винаги може да те засекат,и да спрат пред теб,изкарвайки те виновен.
            Ами добре , само да ти кажа, че редовно си карам в София /когато съм си в България, де/ и движението е като във всеки по-голям град тук във Франция. М/у другото само да спомена, в продължение на 1 година /точно/ плътно всеки ден карах само Париж, просто линията ми беше такава, карах Актрос и Рено Магнум 440. Мене от идиотско движение толкова ме е страх, колкото куче от наденица. Неискам да спамя, моля Модератор да коригира, ако трябва, но си позволявам да кажа, че по мнение на запознати и висши офицери от police routière /пътна полиция/, Париж е града с най-кошмарното движение в Света .

            Тук идеше реч за онези идиоти, които си хвърлят децата пред колите - за такова нещо тук ще те вкарат в затвора за около 20-30 години + лишаване от родителски права, а това автоматично означава спиране на социалните, а то си е бая тлъста сумичка.
            Аз не се съмнявам, че и българския закон предвижда тежки наказания за подобни работи, но за българското правораздаване всички знаем, няма смисъл.
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #51
              До: Ама, нямате фиш като моя

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              ...Париж е града с най-кошмарното движение в Света .
              ....

              Не мога да кажа за целият свят, Но НАЙСТИНА е Кошмар, миналата година карахме из града, не видях кола без сгъната врата/калник (от Ненормалните им Кръгови), а на края колегата така се беше изнервил че си срита педала и му се откачи жилото на газта

              Коментар


              • #52
                До: Ама, нямате фиш като моя

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Ами добре , само да ти кажа, че редовно си карам в София /когато съм си в България, де/ и движението е като във всеки по-голям град тук във Франция. М/у другото само да спомена, в продължение на 1 година /точно/ плътно всеки ден карах само Париж, просто линията ми беше такава, карах Актрос и Рено Магнум 440. Мене от идиотско движение толкова ме е страх, колкото куче от наденица. Неискам да спамя, моля Модератор да коригира, ако трябва, но си позволявам да кажа, че по мнение на запознати и висши офицери от police routière /пътна полиция/, Париж е града с най-кошмарното движение в Света .
                Говорехме да караш нормално,без никой да ти дава предимство,и то всеки ден в София.
                Но "София" е малко обширно,като понятие-има определени места,където в натоварените моменти,няма да можеш да минеш,докато някой не ти отстъпи предимството си.Другият вариант е,просто да заобикаляш доста или да си промениш целта на пътуването.


                И категорични твърдения,като това
                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Ами аз точно по тази причина никога, ама никога не ползвам преотстъпено ми предимство. Абсурд . Точно, защото после в съда оня ще каже /и е вярно/, че той си е бил с предимство и аз съм виновен, както и да го погледнеш. Затова никакви такива мили жестова на пътя, има си правила . А за рязкото спиране - моля, няма проблем, аз държа дразнещо голяма дистанция, навик от камиона .
                са меко казано пресилени.Няма такъв човек,който никога,за никъде да не бърза,та чак и да отказва даденото му предимство.
                Не съм плашил никого с движение,то не е и страшно,ама цитираното изказване направо ме хвърли в дълбок размисъл...

                Не казвам,че в Париж или другаде,няма натоварено движение.Но българските недомислици,са по-достойни за бананова република.
                Преди половин час,прибирайки се от работа,по бул.Европа(да имаме и такъв,ама само името му голямо),точно пред магазина на Мото Пфое,едва не се пребих.Хората решили,че могат да изрежат асвалта,за да ремонтират дупките,без да е необходимо да сигнализират изрязаните ями,по какъвто и да е начин.И то ако беше само там,и само сега-такава си им е практиката-дори на Околовръстното процедираха по същия начин.
                Тука(във Форума),наскоро някой беше пуснал клип(или снимки бяха-не помня),как в Германия,за една прилично асвалтирана дупчица,с размери 20 на 30-40см,се слагат една дузина знаци и светещи маркиривки,а тук хората режат шахматно асвалта,като за тестов полигон за специализирани машини,и го оставят без дори най-малкият намек,че има нещо нередно по пътя.
                А ние си бистрим,за законноста в България,докато това се случва.И извършители на това престъпление не са нито отчаяни роми,нито разсеян модератор-обикновен гражданин(визирам Ясен).Става въпрос за планови ремонти на улици и пътища,със съответните договори,документи,одобрения.

                P.S.Само за сведение,от около месец работя по една от линийте на столичния градски транспорт,която пък минава през едни от най-натоварените места....Та имам ежедневни,преки наблюдения върху трафика...А камиони и аз съм покарал,няколко години,макар и не само на градско,а при най-различни условия(понякога офроад).Ама не мисля,че е нещо с което мога да се хваля и гордея-работя и съм работил за да си изкарвам хляба.Ако можех да го правя достатъчно добре и по друг начин,не бих работил тази професия.

                Модератора да мести,трие,създава друга тема....или каквото си реши...
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #53
                  До: Ама, нямате фиш като моя

                  Ами това си е чисто престъпление да не се сигнализира и обозначи участък от пътя в ремонт . Усещането за безнаказаност минава всички граници. Това е престъпно нехайство, което може да струва живота на един, или повече невинни хора . Някой във форума беше споменал, че то изобщо карането по българските пътища си е чист оффроуд. Майтап, майтап, ама си е баш точно така, без да се преувеличава.

                  Странно ............. през 2007 лятото си идвах за 15-ина дена в София с колата. И, ако искате вярвайте, още на Калотина полицаите ме предупредиха, и то с усмивка, да внимавам, защото има ремонт, разширяват пътя в участъка около караулката, има заграждения и ограничения на скоростта. Чак ми беше трудно да повярвам на тази любезност, но е факт.
                  Последно редактирано от мишоци; 12-04-10, 01:40. Причина: допълнение
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Ама, нямате фиш като моя

                    Тая с дистанцията поне в София е умряла работа когато пуснеш малко повече растояние до тоя пред тебе винаги се намира кой да се вмъкне между вас и обезсмисля цялата работа.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      До: Ама, нямате фиш като моя

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Тая с дистанцията поне в София е умряла работа когато пуснеш малко повече растояние до тоя пред тебе винаги се намира кой да се вмъкне между вас и обезсмисля цялата работа.
                      Абсолютно така беше, когато карах Форд Фиеста - винаги ме засичаха. Вмъкне се някой "рейсър" и набива веднага спирачки - изправяха ме на нокти всеки ден.

                      Откакто карам Лада Нива обаче не е така. Явно ги е страх от размера и не знаят ще спра ли, няма ли. Откакто съм с Нивата шофирането ми в София стана песен - навсякъде ми дават предимство, не ме засичат, не ми "бибипкат"...

                      Тази седмица оставих Нивата в бокса и покарах за един ден пасата на баща ми. Пак всичко стана на нож. Аз съм от тези, които обичат да държат доста дистанция - непрекъснато ме засичат както казваш ти...

                      Сега се дрънкам с един червен Голф 2ка с бял ляв калник. Гореизброените проблеми ги има, без един - престрояването в ляво работи изключително добре. Дам ли мигач - виждат белия калник и моментално ми дават път...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Ама, нямате фиш като моя

                        Абе в тая София има идиоти всякъкви. На мене и пред камаза ми е влизало такси на една боя растояние и понеже рядко го караме спирачките не са му много добри та за малко да мина през него отърва го само че бързо настъпи газта като надух тромбите.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X