Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На Червената Шапчица и станало студено....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: На Червената Шапчица и станало студено....

    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
    А може и да не я подминаваме..
    Може ли някой на разбираем език да ми каже - как да ми е влажно - без да се намокря?
    Пиши в гуглето luftbefeuchter burg u и гледай.

    Коментар


    • #62
      До: На Червената Шапчица и станало студено....

      Търся си аз методи за стопляне, че шапчицата само не е достатъчна и се оглеждам предпазливо за вълци ...

      На едно от изложенията за строителство бях видяла един топлоизолиращ материал с дебелина 5мм. термостерн или термострен ... И ми беше допаднал тогава ... ровя си и си търся инфо.. за него и с изненада разбирам че се произвеждал на около 40 км от Варна. Намирам и телефони ... но се оказва че не продават на клиенти а само зареждат складове, и не дават информация за цени . И започвам да търся информация за складовете и цените в тях ... На първото място квадратен метър от тази 5 мм изолация е с цена 1,38ст. На второто място цената на същият материал от същият производител е 75 ст./м.2
      И се чудя защо ли??? Със сигурност и на двете места се продава с печалба за търговеца ...
      Подобна беше и ситуацията със стиропора, два пъти разлика в цените на различните места ....
      Няма ли закони които да регламентират надценките?
      То бива алчност ама чак двойна??
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #63
        До: На Червената Шапчица и станало студено....

        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
        ...
        Няма ли закони които да регламентират надценките?
        То бива алчност ама чак двойна??
        Няма. Имало един древноеврейски закон, който се нарича она или онаа или нещо подобно (не ме бива в древни и далечни езици), който ограничава печалбата на търговеца до 1/16 от продажната цена. Като гледам, не се е съхранил през вековете.

        Иначе, твое право е да намериш мястото с верните цени, като си загубиш работен ден или два. И после да го кажеш на нас.

        Коментар


        • #64
          До: На Червената Шапчица и станало студено....

          [QUOTE=iai-bg;920437]Търся си аз методи за стопляне, че шапчицата само не е достатъчна и се оглеждам предпазливо за вълци ...

          На едно от изложенията за строителство бях видяла един топлоизолиращ материал с дебелина 5мм. термостерн или термострен ... И ми беше допаднал тогава ... ровя си и си търся

          Има го и като Депрон, ама нали знаеш, че е само за допълнение, към външната топлоизолация.

          Коментар


          • #65
            До: На Червената Шапчица и станало студено....

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Иначе, твое право е да намериш мястото с верните цени, като си загубиш работен ден или два. И после да го кажеш на нас.
            Корсар49 се казва мястото,където явно са най-малко лакоми търговците във Варна - намира се между Метро и магистралата - новичка червена сграда. А за блокчета Итонг мястото е от Завод Вамо(където беше) в посока Топливо - на завоя - има една борса в дясно - на самия завой.

            [QUOTE=Пенчо;920452]
            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
            Търся си аз методи за стопляне, че шапчицата само не е достатъчна и се оглеждам предпазливо за вълци ...

            На едно от изложенията за строителство бях видяла един топлоизолиращ материал с дебелина 5мм. термостерн или термострен ... И ми беше допаднал тогава ... ровя си и си търся

            Има го и като Депрон, ама нали знаеш, че е само за допълнение, към външната топлоизолация.
            Този слой термострен мисля да го сложа на пода 5,5мм е.
            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #66
              До: На Червената Шапчица и станало студено....

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Този слой термострен мисля да го сложа на пода 5,5мм е.
              Това е друга работа. Трябва да го има и в складовете за паркет. Това да не е едно тъмно сиво и на вълнички от едната страна?
              П.С. Хареса ли си хюмидиатор. Ако си на парно върши добра работа. При мен Коледната елха изкарва към 2 месеца, като го ползвам.

              Коментар


              • #67
                До: На Червената Шапчица и станало студено....

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Това е друга работа. Трябва да го има и в складовете за паркет. Това да не е едно тъмно сиво и на вълнички от едната страна?
                П.С. Хареса ли си хюмидиатор. Ако си на парно върши добра работа. При мен Коледната елха изкарва към 2 месеца, като го ползвам.
                Вече писах , че сме си взели климатик, който се предполага , че трябва да вкарва влага, само че още не сме го изпробвали ... но въпроса беше относно вкараната влага и евентуалното и превръщане във вода....
                Не е тъмно сив...
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #68
                  До: На Червената Шапчица и станало студено....

                  Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                  Вече писах , че сме си взели климатик, който се предполага , че трябва да вкарва влага, само че още не сме го изпробвали ... но въпроса беше относно вкараната влага и евентуалното и превръщане във вода....
                  Климатикът откъде взема влага, за да я "вкара" във въздуха? Иначе, както казахме, с новата изолация ще имаш проблем не от суша, а от влага.

                  Коментар


                  • #69
                    До: На Червената Шапчица и станало студено....

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Климатикът откъде взема влага, за да я "вкара" във въздуха? Иначе, както казахме, с новата изолация ще имаш проблем не от суша, а от влага.
                    Климатикът си организира вътрешен конденз и влагата от него я вкарва вътре в стаята - това е на теория ... Тук го има онагледено...
                    http://www.mmc.bg/bg/video.php?file=video70.flv
                    Друг е въпроса че това което са ни монтирали е само Ururu
                    http://www.mmc.bg/bg/catalogue_details.php?id=70&type=0

                    Но добрата новина е , че може и да обновява въздуха в стаята ... Обаче на практика ще мога да споделя опит по-нататъка...
                    На този етап са облепени за да не се прашат... И докато аз гледам децата Оги се забавлява с дрилята....
                    Последно редактирано от iai-bg; 13-11-09, 19:02.
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • #70
                      До: На Червената Шапчица и станало студено....

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ... Иначе, както казахме, с новата изолация ще имаш проблем не от суша, а от влага.
                      Ясене ти направо ме провокира да се включа в темата макар и късничко.Няма да те питам колко опит имаш с термоизолации,но да ме прощаваш,тезата за влагата ти е..няма да кажа точно,но тотално сбъркана.Влага след изолация с правилни материали се появява само в няколко случая:Изолиране с неподходящ материал,в темата е упоменат като Стиропор,освен че губи от обема си,поема влага,условно пропусклив е, също и мек, има и един много основен недостатък-за мишките е деликатес докопат ли го сеирът е голям.
                      Вторият проблем за появяването на влага е пропуски в изолирането.По-горе колега е обяснил добре,изолира се навсякъде вкл.и тераси.Пропуск,съвсем малък дори,особено на изолиране на бетон води до студен клин и нататък няма нужда от обяснения.
                      Следваща грешка е освен изолацията отвън да се прави и аналогична отвътре.Първо затваряш всякакъв вид влага вътре и второ губиш акумолиращият ефект на стените. Пак по-горе прочетох изключително компетентно изказване на колега относно вида на материалът и неговата дебелина.Да, наистина има таблица на BASF и аз навремето, 94г, успях с много зор да се докопам до нея.Незнайно защо Бг.представителите я криеха здраво.Имайте в предвид че таблицата е смятана само за техните продукти,но на мен ми свърши работа защото такива и ползвах.Понеже сградата ми е и за обществено ползване изисках и получих сертификат за пожаробезопасност. Нещо наистина важно,материалът не гори и не потдържа самостоятелно горене. Абе много са факторите и тънкостите на тема изолации.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #71
                        До: На Червената Шапчица и станало студено....

                        Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                        Цитат:
                        Мнение на s_s1
                        Та не вярвам, че можете само с 5 м3 дърва да изкарате цяла зима.

                        + 2-3 тона въглища.......
                        Колегите да си копят въглищата. Ние сме близо до гората. Имаме си и собствена такава.

                        п.с. Като свършите въглищата ще помагам ако трябва.
                        Прикачени файлове
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #72
                          До: На Червената Шапчица и станало студено....

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Ясене ти направо ме провокира да се включа в темата макар и късничко...
                          Младежо, говорим за влага във въздуха, а не за капки вода по стените. Или поне това, което iai, аз и giorgio говорихме е за влага във въздуха.

                          Коментар


                          • #73
                            От: На Червената Шапчица и станало студено....

                            Направената изолация все още се държи отлично. Белее се отдалече и няма следи от пукнатини, спихване и заселили се в нея същества. 07-11-09 Това е датата на която е започнала темата. Мога да кажа че съм доволна от пяната с която я залепих и от останалите материали. Боята с която я бях боядисала се казва М100 или Морски фасаген.
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X