Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На Червената Шапчица и станало студено....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: На Червената Шапчица и станало студено....

    Цитат:
    Мнение на s_s1
    Та не вярвам, че можете само с 5 м3 дърва да изкарате цяла зима.

    + 2-3 тона въглища.......
    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • #47
      До: На Червената Шапчица и станало студено....

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Аз не знам вие какви проблеми имате с влагата...аз слагам чинии с вода по радиаторите та дано се дигне малко тая влажност.
      Понеже през зимата и аз го усещам въздуха сух в стаята докато спим - си търсехме климатик който да може да овлажнява въздуха, а понеже моят любим е напълнил четвърт тон вода в една стъклена купичка, в която от седене са се завъдили и водорасли и водни растения, че и някакви дребни охлюви и риби , се оглеждахме климатика да може и да изсушава влагата. От цялото оглеждане най-обещаващо звучеше вариантът Ururu Sarara ... вчера го монтираха - малко ме изненада че на телата на сплит системата пише само Ururu без Sarara... След около месец се планира да започнем да живеем на новото място - и като добия впечатления ще пиша дали суши и овлажнява добре. Бих се радвала ако някой има опит с този вид сушилно - овлажнителни - отоплително-охладителни системи да пише впечатления.
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #48
        До: На Червената Шапчица и станало студено....

        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
        ... Бих се радвала ако някой има опит с този вид сушилно - овлажнителни - отоплително-охладителни системи да пише впечатления.
        Всеки климатик може да изсушава. Даже го прави и без да искаш.

        Коментар


        • #49
          До: На Червената Шапчица и станало студено....

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Всеки климатик може да изсушава. Даже го прави и без да искаш.
          На охлаждане. На отопление не, освен ако не е включен на такъв режим.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #50
            До: На Червената Шапчица и станало студено....

            Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
            Цитат:
            Мнение на s_s1
            Та не вярвам, че можете само с 5 м3 дърва да изкарате цяла зима.

            + 2-3 тона въглища.......
            ...така вече вярвам.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              До: На Червената Шапчица и станало студено....

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              На охлаждане. На отопление не, освен ако не е включен на такъв режим.
              На отопление изсушават всички отоплителни уреди.

              Коментар


              • #52
                До: На Червената Шапчица и станало студено....

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                На отопление изсушават всички отоплителни уреди.
                Е как я получавате тогава тая влага бе???
                Аз отоплявам през зимата а лятото всички прозорци са отворени нощем.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #53
                  До: На Червената Шапчица и станало студено....

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Е как я получавате тогава тая влага бе???
                  Аз отоплявам през зимата а лятото всички прозорци са отворени нощем.
                  Е то е ясно: не отоплено и не проветрено

                  Коментар


                  • #54
                    До: На Червената Шапчица и станало студено....

                    Дали температурата на въздуха е 5 или 45 градуса няма значение за наличието на влага в него, ако няма някой, който да я отнема. Усещането за сухота на въздуха е субективно и се появява, когато температурата на отоплителния елемент надвишава 70 градуса. Затова при съвременните отоплителни уреди се ограничава тази температура до около 50-60 градуса. Да, климатиците изсушават въздуха в режим на охлаждане защото влагата кондензира върху студената пита и се изтича навън. Отоплителните уреди с нагревателен елемент не влияят върху влажността на въздуха, те само го нагряват...
                    00359893488603

                    ....нямам си вече LR...

                    Коментар


                    • #55
                      До: На Червената Шапчица и станало студено....

                      Днес градихме комин.. Оказа се че надвечер, като се приберат у дома съседите и като започнат да разпалват печките и като започне да се стели един пушек над блока и да се върти като голям въртоп и да ухае ... точно където е външното тяло на климатика , което ще вкарва свеж въздух ...
                      Последно редактирано от iai-bg; 12-11-09, 16:11.
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • #56
                        До: На Червената Шапчица и станало студено....

                        Да вземем да подминем темата за влажноста ли? Щото в случая ставаше дума за съвсем друго, иначе ще се отплеснем по тройната точка на водата и относителната и абсолютната влажност... а тя е дълга и теоретична, макар и с приложна насоченост...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #57
                          До: На Червената Шапчица и станало студено....

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Да вземем да подминем темата за влажноста ли? Щото в случая ставаше дума за съвсем друго, иначе ще се отплеснем по тройната точка на водата и относителната и абсолютната влажност... а тя е дълга и теоретична, макар и с приложна насоченост...
                          Мисля имаше тема по въпроса. Мухъл? май беше.

                          Коментар


                          • #58
                            До: На Червената Шапчица и станало студено....

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Да вземем да подминем темата за влажноста ли? Щото в случая ставаше дума за съвсем друго, иначе ще се отплеснем по тройната точка на водата и относителната и абсолютната влажност... а тя е дълга и теоретична, макар и с приложна насоченост...
                            А може и да не я подминаваме..
                            Може ли някой на разбираем език да ми каже - как да ми е влажно - без да се намокря?
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • #59
                              До: На Червената Шапчица и станало студено....

                              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                              А може и да не я подминаваме..
                              Може ли някой на разбираем език да ми каже - как да ми е влажно - без да се намокря?
                              Топлоизолирай се добре и ще стане точно това. Ако стените са студени - мокрят се, а в стаята става сухо.

                              Коментар


                              • #60
                                До: На Червената Шапчица и станало студено....

                                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                                ... Може ли някой на разбираем език да ми каже - как да ми е влажно - без да се намокря?
                                Може, но... на лични.

                                П.П. А сега сериозно: Ясен ти го е казал кратко, ясно и точно! Ако все пак държиш да знаеш защо става така, при следващата ни среща (евентуално по време на "разходката" - "Закриване на шампионата - Шумен 500"), ще се опитам да ти обесня простичко.
                                Последно редактирано от giorgio; 12-11-09, 16:27.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X