Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
    Има неща,които могат да се изрежат Само с такова трионче!
    "Триончето" се казва лъкче и се продава и сега.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Новото ми е Факом, от немско. Маалко се различава
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Ма не се засягай де Това че някакъв байчо те бил хванал за балък си е твой проблем , но действително ще е по- добре да си проверяваш "източниците" преди да пускаш тук врели- некипели. За да не се излагаш.
        Ма не се засягам бе, споко. Радвам ти се как се изживяваш като форумен редактор и шофьорски корифей.
        Я разкажи са за Мака как теглил 16 тира, по 100 тона всеки.
        И да се похвалиш как си онодил някоя булка на къра.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          "Триончето" се казва лъкче и се продава и сега.
          Като ще издребняваме.За мен “Трионче“ е целия инструмент.“Лъкче“ е без режещата част.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Прободен трион (т.нар. "Зеге") не върши ли същата работа?
            Ако си печен, с това лъкче може да се справиш отведнъж и без други инструменти. Ако подходиш със зеге, в частни случаи ще ти се наложи дооформяне с други инструменти - но при всички случаи със зеге ще е по-бързо.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
              Като ще издребняваме.За мен “Трионче“ е целия инструмент.“Лъкче“ е без режещата част.
              Айде да издребнеем още малко и да си спомним че се нарича макетен трион.Поне така пишеше в техническата документация на моделите.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Имам 2 такива лъкчета, малко подобрени на мястото за стягане на триончето. Когато работехме по трудово с такива излезе една дяволия - има същата дължина трионче, мисля зъботехниците го ползват. То е кръгло, спирално навито и няма износване в дърво. Яко е закалено и лесно се чупи ако наведеш лъкчето. Може да сменяш посоката на рязане много лесно с 2-3 тръквания на едно място. С него съм рязал клингерит, разни малки гарнитури.
                Лъкчетата се използват и сега, незаменими са за прецизна работа. Споменът е между 1962 и 1965 г.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Ма не се засягам бе, споко. Радвам ти се как се изживяваш като форумен редактор и шофьорски корифей.
                  Я разкажи са за Мака как теглил 16 тира, по 100 тона всеки....
                  Е такива небивалици няма как да разказвам, ти си по тези "разкази" :
                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  ....На времето имаше един бай Стефчо, Бог да го прости, бивш тираджия от СОМАТ. Карал е Мерцедес. Разправяше за някъв дълаг и голям баир в Турция, дето натоварените европейски камиони го изкарвали с 300 зора. Ако са имали късмет да мине някой Мак, закача ги и заедно със собствения товар ги отнасял като вълна куца медуза....
                  ..иначе без да съм корифей ( няма как да съм такъв с малко по-малко от 10 години стаж в бизнеса с ТИР транспорт и с десетина мижави камиона втора/пета ръка) , за протокола : за времето, за което говори твоя бай Стефчо , "европейските камиони" Мерцедес в СО МАТ теглеха редовно по 22-24 т. товар по въпросните релации . Та общо композицията идва към 40 т.
                  Ся , какъв е бил тоя Мак дето закачвал наведнъж по няколко камиона ..баф ли го ?! Ти си знаеш

                  Мен друго ми е чудно : как става тая работа да ги закачи един за друг на двупосочен път и по баир по който пъплиш на първа , те това не си го представям , хем съм пътувал по онЕя места .
                  ..та затова ми беше "форумната редакция"
                  ...отделно оня виц дето разправяш за съвецките военни с танка и нашия "тираджия" с "пиячката"- аз съм го слушал отдавна , ама в малко по-различен вариант : не било танк , ами БТР

                  ..а че се зареждаше "за коняк" в СССР принципно е вярно . Но то беше и поради други причини.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Е такива небивалици няма как да разказвам, ти си по тези "разкази" :

                    ..иначе без да съм корифей ( няма как да съм такъв с малко по-малко от 10 години стаж в бизнеса с ТИР транспорт и с десетина мижави камиона втора/пета ръка) , за протокола : за времето, за което говори твоя бай Стефчо , "европейските камиони" Мерцедес в СО МАТ теглеха редовно по 22-24 т. товар по въпросните релации . Та общо композицията идва към 40 т.
                    Ся , какъв е бил тоя Мак дето закачвал наведнъж по няколко камиона ..баф ли го ?! Ти си знаеш

                    Мен друго ми е чудно : как става тая работа да ги закачи един за друг на двупосочен път и по баир по който пъплиш на първа , те това не си го представям , хем съм пътувал по онЕя места .
                    ..та затова ми беше "форумната редакция"
                    ...отделно оня виц дето разправяш за съвецките военни с танка и нашия "тираджия" с "пиячката"- аз съм го слушал отдавна , ама в малко по-различен вариант : не било танк , ами БТР

                    ..а че се зареждаше "за коняк" в СССР принципно е вярно . Но то беше и поради други причини.
                    Тука се е получило едно недоразумение, за което се извинявам. Като съм писал / казал "закача ги", не съм имал предвид, че ги е тегли на веднъж всички. Имал съм предвид тях, камионите, неопределено, когато и който се случи и ако се случи, единични бройки и инцидентно, а не винаги и по правило и не всички. Предполагам един камион да тегли друг камион не е нещо чрезвичайно, нито помоща по пътищата между колеги е нещо изключително. Казвал го е за годишни времена, когато е било голяма жега. Бай ти Стефчо целия си съзнателен живот е бил шофьор / тираджия, над 40 години. Така и се пенсионира и след това почина. Никога не е бил лаладжия, а кротък и скромен човек, който заради професията си дори и не се ожени и деца нямаше. Сега ако е рекъл да ме лъже, Бог да му прости. Аз няма да го съдя и вина. От шофьорлък, признавам си, не разбирам. Каквото ми е казал, предавам го. В последствие съм говорил и с други тираджии от по-късно време, когато машините са били по нови и силни. Знаят за мястото, за което иде реч, макар при тях лично да не е имало вече чужда помощ.
                    Последно редактирано от Dagobar; 11-02-19, 11:31.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Сутринта при един колега видях това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190211_114109.jpg
Прегледи:1
Размер:260.2 КБ
ID:5808632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190211_114139.jpg
Прегледи:1
Размер:242.4 КБ
ID:5808633
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Понякога с носталгия си спомням за старите квартални бакалии от където си купувахме хранителни продукти на размерване и ни ги увиваха с амбалажна хартия. Всичко беше по истинско, помните ли най евтината наденица дето и викахме Кучешка радост ? Като си земехме от нея, леко с ножа я барнеш отгоре на резки и я хвърлиш на скарата, па като зацвърчи и замерише на хубаво и апетитно, па като извадим Светлото пиво от бунара - еееех живот. Само като замиришеше и махалата се събираше на масата на двора, всеки носи по нещо и накрая задължително пропявахме, кога с китара или акордеон, кога акапелно. Абе хубави години бяха, пък сега всеки се затворил у дома си, не мож видя комшията здрасти да му кажеш.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Колеги това горното дори и след 10 години в лаборатория не мога да си представя за какво се ползва...
                          0-

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Завърти картинката де. Виждаш ли я цялата, или поне бъчвата?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Воден клапан ве. Като се отделят газовете от ферментацията да не влиза кислород.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Жокер - ферментация.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X