Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Малко агитационни материали Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5733272Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:5733273Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10376280_10154091654015386_6877149905837069588_n.jpg
Прегледи:2
Размер:59.9 КБ
ID:5733274
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ммм дааа, сега се присетих !

      До Варна и обратно почти винаги ходех със самолет. 22лв.
      Проблема, през лятото, беше в намирането на билети, особено ако се опиташ да си купиш в последният момент.
      Веднъж от Варна за София нямаше места и си взех билет до Бургас за 6лв.
      Тогава за пръв и последен път летях с Як-40.
      ... лошото беше, че и от Бургас за София нямаше места.
      А билета за влака беше 22.40 лв. А за билет в последния момент, ами много лесно - изчакваш "последното повикване", все някой не се е качил и купуваш билета му. А лятото имаше редовно " чарърни" полети. Т.е. извънаредни.
      Пътувал съм и "на стоп" с анче, в пилотската кабина. Имах съученик - граждански пилот.
      ОФБ ДБ X22SE
      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Малко агитационни материали [ATTACH=CONFIG]889774[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]889775[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]889776[/ATTACH]
        Ееее, тази тема е безкрайна, "да приберем хляба на хората", табела на първия комбайн в колоната в хаинбоаз. Или пък - 25 г. народна власт, 25 г. цирк. Табела на софийскя цирк преди да изгори.
        ОФБ ДБ X22SE
        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Има и съвсем смислени табели . Но има и такива бисери да се чудиш на глупостта на хората изхарчили пари за такава табела
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
            А билета за влака беше 22.40 лв. А за билет в последния момент, ами много лесно - изчакваш "последното повикване", все някой не се е качил и купуваш билета му. А лятото имаше редовно " чарърни" полети. Т.е. извънаредни.
            Пътувал съм и "на стоп" с анче, в пилотската кабина. Имах съученик - граждански пилот.
            Билета София-Варна, с влак, беше около 6лв.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Има и съвсем смислени табели . Но има и такива бисери да се чудиш на глупостта на хората изхарчили пари за такава табела
              Зависи какъв контекст влагаш.

              Билета София-Варна, с влак, беше около 6лв.
              Това което помня беше около 10-12 лв. /1971г. или там някъде/
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Билета София-Варна, с влак, беше около 6лв.
                Никога не е бил толкова. Попово-София беше около 20 лв. С требване за 20 лв. (което се полагаше на баща ми) и с 5 лв. доплащане се ползваше самолета Търговище-София...
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Може и да сте прави.
                  С влак съм пътувал много малко, а за последните 27-8 години само на 27.01.2014.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Имаше голяма разлика в цените между "пътниШкия влак", "бРъзия влак" (така ги съобщаваха от високоговорителя по гарите) и експреса - там "Черно море", "Слънчев... нещо си"... дали беше "бряг"? Туй "Диана експрес" групата май се бяха кръстили на някакъв влак, по образец на ония "Трамвай № 5"...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Имаше голяма разлика в цените между "пътниШкия влак", "бРъзия влак" (така ги съобщаваха от високоговорителя по гарите) и експреса - там "Черно море", "Слънчев... нещо си"... дали беше "бряг"? Туй "Диана експрес" групата май се бяха кръстили на някакъв влак, по образец на ония "Трамвай № 5"...
                      Диана експрес беше най-бесния експрес, всичкото студент от южна България се връщаше от празниците в София с него. Беше много весел влак, с дамаджаните с вино, луканките, ракиите, трушиите, .......
                      Почти всеки път след пътуване с него, се оказвах в неизвестен блок и неизвестна стая на студентски град.
                      От тия времена се зароди песента на дзамунда банана бенд - съм напил кат алигатор, съм събудял с коркодил .....

                      А за цените на билетите на самолет и влак варна софия съм сигурен (84та или 85та) щото беше една дълга комична история, с пътуване на стоп и тнт ... Не помня коя класа беше билета за влака, не пътувах с него, но не беше пътнически и билета му беше с 40 ст. по-скъп от самолетния.
                      Като разбрах по същото време, от една панамка, че е платила в едната посока до Панама към 1200$, чак свят ми се зави.

                      А в казармата, заради диана експрес, ме гърмяха със 76 mm запалителен снаряд, нашите оръдейци, падна на 30тина метра от мене, ама това е друга дълга история
                      Последно редактирано от bogilloff; 07-11-16, 01:19.
                      ОФБ ДБ X22SE
                      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                        От тия времена се зароди песента на дзамунда банана бенд - съм напил кат алигатор, съм събудял с коркодил ...
                        https://www.vbox7.com/play:86eada2f
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Имаше голяма разлика в цените между "пътниШкия влак", "бРъзия влак"...
                          Колко да са били големи, до морето нещо нямам спомен колко струваха, но Копривщица-София беше два и десет и лев и деветдесет, съответно бърз и пътнически, т. е. нещо като десетина процента. Имаше страшна разлика във времето за пътуване на пътническия влак, когато минава през Подуене и когато през София-север - тези няма 100км, ги минаваше за около 3 часа в първия случай и около 5 във втория.

                          Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                          От тия времена се зароди песента на дзамунда банана бенд
                          Т. е. песента от '90-те е интерпретация на студентски фолклор отпреди това? Нещо като "с бели маратонки на Старзагорската гара".
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Гледам в нюза -Радан турнал табелата с партийния нерез-четат ни...
                            А за билетите:
                            Плевен -Габрово с рейса 2,50лв, с такси - 20 лв , та редовно се прибирахме 4 калпака на комбина с такси, това 81-83 г.
                            Габрово - София с директния влак, по Подбалканската линия беше 6 кинта и пет часа и половина лашкане.
                            С рейс- 3часа и 9 лева.
                            Обаче Габрово-Ябланица и Ябланица -София беше около 6,50, щото нямало влак до Ябланица и редовно се пътуваше така, шофьорите си знаеха и питаха колко продължават до София.
                            Същата беше цената и с прекачване в Севлиево, та от столицата в рейса габровци немаше-саде сюулюувци:-)...
                            Последно редактирано от dedoKoko; 07-11-16, 10:22.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Гледам в нюза -Радан турнал табелата с партийния нерез-четат ни...
                              ...
                              Аман от амбициозни тъмно сини изтрещелници, особено такива преиграващи, завършили средното си през '90-те.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                И тука има такива,дори са и отговорни фактори,ама кой сещай се сам!
                                Иво (таксито) Андреев
                                0988 91 80 50
                                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X