Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
    Добре Тааатоо , опашки няма, но само в София има 20 големи спортни магазина, плюс маратонки под път и над път.

    Разбирам що му се радваш. За теб е бил Тааааато, но за българите , превиваха гръб, мълчеха и носеха платненки
    Вземи прочети темата първо Платненки - сини или бели, според капризите на даскала по физическо. С бели чорапи задължително. Ама пак благодарение на умните търговски ходове на Таааато наш незабравимий и неговия екип като се появиха ония ми ни кЕтайски кецове "Warrior", ехехей! Даже един певец за цял живот забърса прякора си покрай тях.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      И тук нямаше, но имаше виетнамци.
      Сега има араби и агнешко.
      Ей тия виетнамци бяха големи хишници. 82-ра 3-та бях кофражист 3-ти разряд (сега си търся тоя стаж за пенсиониране 2-ра категория, ама трудна работа,Софстрой отдавна го няма) и в бригадата имаше 5 виетнамеца. Обектът беше в уличките срещу плиска, не помня името на киното там. Още като видеха куче единия тичаше към фургона, палеше печката(юни месец) и слагаше тенджерата с ориза. Четворката двама по двама блокираха двата края на улицата с кучето и буквално за минути и без много шум кучето, одрано, почистено и на порции се озоваваше при ориза. Събираха около левче на стотинки и единия потегляше с чифт кучешки уши някъде към павлово. Там имаше приемателен пункт, даваш чифт кучешки уши и получаваш 5 лв. На връщане отнякъде купуваше бутилка виетнамска водка -700 5.60 лв и докато се върне свинското с ориз беше готово. Друг имаше накава виетнамска свирка - сноп от 8 бамбукови пръчки подредени като миниорган и отдавна завтряше " Тухла в стената". Някои от "трънските майстори" в бригадата се присъединяваха към банкета и кзваха, че кучешкото било хубаво.
      Божейй ... сигурно от 20 г. насам не са ми идвали на ум тия простотии.
      ОФБ ДБ X22SE
      Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Нито индустриализацията; нито намалението на частта от населението, което се занимава със селско стопанство; нито съответното намаление на селското население; нито ръстът на населението като цяло; нито изобщо миграцията в рамките на една държава; нито миграцията между различни държави - са някакъв български патент, още по-малко пък социалистически.
        Това са си планетарни тенденции.
        При нас те се развиват напълно естествено и нито са най-изразените, нито най-бавните. Нищо особено в това (като цяло) социализмът не е повлиял. Като цяло не, но в подробностите има какво да се каже: В този период миграцията - и вътрешната, и външната, бяха изкуствено задържани (като външната бе практически стопирана) и съответно след това наблюдаваме явление на крайно интензифициране, а при външната - буквално отприщване на лавина. Освен това, като стана въпрос за външната миграция, социализмът успя да обърне посоката и - от движение отвън навътре, към движение отвътре навън.
        "Жилищна криза" обаче, си е чисто социалистическо понятие, присъщо и възможно само в тези условия. Защото, ако за 45 години след 1944 год, населението на София (само например) се е увеличило между два и три пъти, то за предходните 45 години се е увеличило между шест и седем пъти. Троен по интензивност ръст! И никакви такива "жилищна криза"... С две думи накратко, като проблем, това къде да живееш си е чисто социалистическо производно и съществуващо положение единствено само по това време.
        Колкото до рефрените: Не мога да твърдя категорично къде сме щели да бъдем, ако в онези 45 години системата била друга. Категорично, обаче знам, къде бяхме, понеже беше именно тази - от 6-то място по стандарт на живот в Европа преди войната (Европа тогава до голяма степен е напрактика светът) до последната. И то, за това не бяха нужни всичките 45 години, а се реализира още някъде на границата между 60-те и '70-те (за 25 години). За тези 45 години стана много повече - унищожихме натрупано и потенциал за натрупване, създавани няколко века преди това. На натрупаното да кажем: "Майната му" - съсипвано е десет пъти по-бързо, отколкото преди това е създавано, пак ще се направи. Но именно потенциалът е големият ни проблем! Затова и наблюдаваме това, което наблюдаваме през въпросните, настоящи 25 години.
        Не ми се води този спор. С голяма част от казаното съм съгласен, но ей тъй - за спора, имам аргументи да го оспоря. Същото впрочем правиш и ти с твоите си аргументи.
        Тъжно е. Комунизмът отдавна го няма, но някои вече 25 г. продължават да се борят с него. През туй време "демократите", зад гърба им, докараха България до колапс.
        ОФБ ДБ X22SE
        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Демократите (ако щеш с кавички, ако щеш без кавички), нищо не са докарали! Виж може да се разсъждава около това какво; колко бързо; колко ефективно; а и дали избщо и т. н. и т. н. - са откарали. Пък и демократите не са толкова от значение, държавата като съвкупност е в състояние на кома. Ако трябва с шофьорски (в контекста на форума) аналогии - Дереджето е докарано до там, че автомобилът не само няма гориво, но и никакви пари за гориво няма, няма и резервоар за гориво (та да се сипе, ако някой услужи), автомобилът освен това, отдавна не е в състояние/изправност да се движи, а и отдавна вече няма никой, който си спомня как това се прави...
          Последно редактирано от davc; 06-08-16, 15:23.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Във всяка телефонна централа е имало "секретна секция" фрашкана с 20-на огромни ролкови магнетофона, достъп до която е имал само "оперативният по ДС" от местното районно. Това може да ви го потвърди всеки телефонен техник от Златен Татов век. Колко линии са можели да подслушват едновременно, не е ясно, явно "са закачали" само предварително нарочени "оперативно интересни лица". Но оттогава битува лафът "Това не е за по телефона". Хората се страхуваха, ослушваха и понижаваха глас при разговор на улицата дори. Колко ресурс и грешна народна парА са влагали в подслушване, проследяване и "външно наблюдение" може да се види от учебните филмчета на школата в Симеоново, с които е пълна "тубата". Едва ли някой в по-ново време е имал ресурса да ги заснеме - приемам ги за истински, макар и по милиционерски самохвални и преувеличени.
            Искаш да ни убедиш че тогава се било подслушвало повече от сега.Ами пълни глупости!

            Сега е и повече и много по лесно! Щото такава си е и идеята на разни производители и други свързани с тях лица!

            П.С.А направо пък да паднеш от зеления кон,когато някой много компетентно почне да ти обяснява за онова време кое как(около 10-ина поста след цитирания),а в същото това време около 10-ти ноември е бил само на около 13 год.

            Какво да говорим за останалите неща в държавата,след като положението е такова накъдето и да се обърнеш!
            Всеки е най компетентен точно там,за където е чел само книжки.Дори понякога и без това.
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
              ...
              Всеки е най компетентен точно там,за където е чел само книжки.Дори понякога и без това.
              Доста добре се описваш
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Имаш идея кво е било тогава от другата страна?

                И какво по-точно не ти харесва сега, дето пак сега го има на друго място пък тук не? И кой те спира да идеш там, където го има? Щото тогава те спираше доста.
                Е ти това как го разбра? Май предпоследната дума ти е грешна!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                  Искаш да ни убедиш че тогава се било подслушвало повече от сега.Ами пълни глупости!

                  Сега е и повече и много по лесно! Щото такава си е и идеята на разни производители и други свързани с тях лица!

                  П.С.А направо пък да паднеш от зеления кон,когато някой много компетентно почне да ти обяснява за онова време кое как(около 10-ина поста след цитирания),а в същото това време около 10-ти ноември е бил само на около 13 год.
                  Таваришч, ти нали щеше да се изселваш в Русия, бре? Сега се подслушва повече, щото има повече телефони. Едно време немаше, ако не си наследил линията отпреди 9-ти септември, за нова линия само с рушвет можеше да се уредиш или ако си от "отговорните другари". На 10-ти ноември 1989 г. аз имах двегодишна дъщеря и не ще да съм бил на 13 години.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Дай пример за хубавото в севернокорейската система, сигурно и там има нещо положително, и до къде ще ги докара с хубавите си работи. И верно ли не се сещаш защо изкара 45г, и в Чехия и в Унгария изкара нищо че имаше въстания.
                    Ами сигурно има,нещо положително и в Северна Корея, поне за тях. Колко плакаха хората за Ким не знам кой беше. Не знам какво е то, не съм се интересувал, а и не съм кореец.
                    Между другото
                    ОФБ ДБ X22SE
                    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                      Искаш да ни убедиш че тогава се било подслушвало повече от сега.Ами пълни глупости!

                      ....
                      А виждАл ли си телефон който се включва и към 220в ?
                      Жокер - беше с руския герб на шайбата.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                        Ами сигурно има,нещо положително и в Северна Корея, поне за тях. Колко плакаха хората за Ким не знам кой беше. Не знам какво е то, не съм се интересувал, а и не съм кореец.
                        Между другото
                        Прав си, те тогава плакаха и птичките, и сърничките, и тревичките... (Няма значение, че не си спомняш точния Ким, те за всички така.)
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                          Ами сигурно има,нещо положително и в Северна Корея, поне за тях. Колко плакаха хората за Ким не знам кой беше.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rofl.gif
Прегледи:9
Размер:27.5 КБ
ID:5722403
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                            Ами сигурно има,нещо положително и в Северна Корея, поне за тях. Колко плакаха хората за Ким не знам кой беше. Не знам какво е то, не съм се интересувал, а и не съм кореец.
                            Между другото
                            Плакаха зер другарите наблюдават и който не плаче убедително го изпращат на едно място , където бързо се научава тоя занаят(искреният рев) Помня в училище ни строяваха на плаца като хвърли топа другарят Брежнев, е, не сме КНДР та не плакахме ни за него, ни за Черненко, ни за Пу... аааа...таковата, Андропов.
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                              Не ми се води този спор.
                              Това е добре, щото темата не беше ли спомени от миналото ?

                              Гледам последните постове, и май всички в тях пак объркаха раздела ?!

                              От доста време, поради ясни причини, въобще не поглеждам в "политиката".
                              Ако всичко ще се прехвърли тук, да не си Аба времето.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                КНДР определено е консервирано наше минало. Доста е поучително, нещо като резерват на комунизЪма. Лошото е, че са азиатци и са толкова изродени от поколения глад и мизерия, че някак си българите не могат да ги възприемат за себеподобни и отдават всички изкривявания на "азиатщина", че даже и мъдруват как, видиш ли, те такива народи по-добре се управлявали по този начин.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X