Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Какви деца бяхме , а сега алкохол , спирт , одеколон ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:чавдарчета.JPG
Прегледи:1
Размер:206.1 КБ
ID:5808558

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
      Не беше страшно да глътнеш тухла от строител... излизаше на митницата до ден и нещо
      Зависи колко си голям и колко си нагълтал. Стават и проблеми.

      Поради което се и слага тая съставка. Тя не е без пари.

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Зависи колко си голям и колко си нагълтал. Стават и проблеми.

        Поради което се и слага тая съставка. Тя не е без пари.
        Посланието е, че тази съставка е за деца евроГейчета, дет' немат дУпе да из...ат "лего-тухлата".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Ти гледал ли си заедно две деца с година разлика във възрастта, да видиш как куклата на голямото е опасна за малкото и обратно, непрекъсната
          В онези години не помня да е имало у нас много такива играчки.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Ти гледал ли си заедно две деца с година разлика във възрастта, да видиш как куклата на голямото е опасна за малкото и обратно, непрекъсната
            В онези години не помня да е имало у нас много такива играчки.
            Гледал съм с 8 г. разлика. Опасностите тогава са много повече. Играчките на голямото са доста по-сложни, някои имат батерии, други кабели и зарядни, голямото рисува с бои, флумастери, моделира с пластелини, абе - не можеш да опазиш малкото...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Я дедо да ви върне назад в детството.
              Конкретното изделие е наследственно.
              Моето от школото беше от тръба, черно и с червена дръжка, ама зачезна покрай преместванията и остана само това.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pit.jpg
Прегледи:1
Размер:179.0 КБ
ID:5808592
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Сега някой ако изкара и комплект резци за линолеум, ама от старите- с дървената дръжка...
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                  Я дедо да ви върне назад в детството.
                  Конкретното изделие е наследственно.
                  Моето от школото беше от тръба, черно и с червена дръжка, ама зачезна покрай преместванията и остана само това.
                  ...
                  "Лък(че) за резба". Помня, че ... ъ-ъ-ъ как им казваха на триончетата... бяха проблем да се намерат, в час по трудово правихме някакви "дръжки за платнена торба", мина някакъв келеш и с пръст ми скъса триончето В импулс на отмъщение аз пък му счупих "изделието " (дръжката за торба), започна як въргал, разтърваха ни, но той отиде да сбира приятели да ми "правят мечка". Аз също посъбрах група поддръжници и...(бяхме следобедна смяна, зимата, по тъмно се прибирахме) настъпи най-големият масов бой, в който съм участвАл - на живот и смърт, с катинари, велосипедни вериги, тухли, бутилки... само ножове немаше. Загрижени граждани викнали народната милиция и ни прибраха в районното. После станахме контингент на "ДПС" (което не е партията на Хидролога)...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Стягата, която вървеше с това трионче скоро ми се подмяташе някъде. Липови дъсчици дали продават още? А резци не съм виждал.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      А резци не съм виждал.
                      И некъв "художнически линолеум" имаше, върху който се режеше с резците, ма поради дефицит на такъв, общо взето обикаляхме покрай кофите за боклук и по мазетата, с надеждата да зърнем някъде изхвърлен стар балатум (на текстилна основа, ибо онзи на картонена не ставаше)...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Стягата, която вървеше с това трионче скоро ми се подмяташе някъде. Липови дъсчици дали продават още? А резци не съм виждал.
                        Липови?
                        Аз съм рязал само шперплат в училище.
                        Иначе от липа беше кордовият модел на самолет ПО2, с 1,5 кубика моторче на етер, газ и рициново масло.
                        Него съм го рязал.
                        Крилата доскоро се подмятаха на село.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                          Сега някой ако изкара и комплект резци за линолеум, ама от старите- с дървената дръжка...
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190210_142309.jpg
Прегледи:1
Размер:449.8 КБ
ID:5808595
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Това са гравьорски длета, аз говоря за тези, линолеумските:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cuters7.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5808596
                            Това са ми остатъците.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                              Това са гравьорски длета, аз говоря за тези, линолеумските:
                              ...
                              Това са ми остатъците.
                              Па требеше печатарско мастило да се краде отнекъде... сложна работа туй "гравиране"...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                                Липови?
                                Аз съм рязал само шперплат в училище.
                                Иначе от липа беше кордовият модел на самолет ПО2, с 1,5 кубика моторче на етер, газ и рициново масло.
                                Него съм го рязал.
                                Крилата доскоро се подмятаха на село.
                                На такъв модел ми бяха попаднали чертежите от някъде (ма дали баш По-2, или някакъв друг двуплощник бяха) и го направих от фазер (мукава/пресован
                                картон). Тежеше нещо като пет кила накрая.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X