Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    баровци...
    Детето е страдало
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Да, но било безбожно скъпо.
      Да. "Chopper" (така и не разбрах кой ги е произвеждал) с лост за три скорости на рамката (прилича на лост за автоматична кутия) беше луде пАре - цели... 160 долара в "Корекома". Не ми купиха и така си и останах с "Балканчето" и мечтите...
      "Балканчето" ми даде няколко дефекта - единият, че нещо му се счупи рамата - дефектна заварка. След рев-сълзи-сополи майка ми намери някакъв свой колега, подработващ като тенекеджия и той го завари. После нещо даде фира "контрата"... Баща ми разглоби "задния мост" - японска, с множество "фрикциони" като LSD-диференциал , които трябваше да се наредят по някакъв специален начин, иначе не влизаха в корпуса...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Френски бяха чопъриге тук, като пораснах ги гледахме. Идваха и от работещите в Алжир, Мароко, Тунис.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Баси баровците. На село имаше Украйна, голям Балкан и сгъваемо Балканче. Май това беше! Кви Чопъри, кви БМХ-ве? Това не сме го виждали.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Моята Украйна имаше фар с две крушки и стоп ...а и огледало на лявата дръжка. Здраво колело беше.
            Оригиналният фар на Украйната беше един обемист и с пластмасов корпус - постоянно се чупеше. След няколко смени сложих от нещо друго, един яйцевиден, с метален корпус, обаче динамо дето да работи (повече от три часа) така и не се намери, а фаровете с батерийки бяха в Кореком (пък батерийки нямаше и в Кореком). Та фар практически си нямах.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Баси баровците. На село имаше Украйна, голям Балкан и сгъваемо Балканче. Май това беше! Кви Чопъри, кви БМХ-ве? Това не сме го виждали.
              "Баровството" ни явно се изразява в това, че сме виждАли.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                "Баровството" ни явно се изразява в това, че сме виждАли.
                Ааа, некой са и карАли неколко кръгчета!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Оригиналният фар на Украйната беше един обемист и с пластмасов корпус - постоянно се чупеше. След няколко смени сложих от нещо друго, един яйцевиден, с метален корпус, обаче динамо дето да работи (повече от три часа) така и не се намери, а фаровете с батерийки бяха в Кореком (пък батерийки нямаше и в Кореком). Та фар практически си нямах.
                  Мифата и Диаманта имаха по- тънки и високи динама, фаровете бяха тумбести, метални/хром и всичко работеше. Тези бяха по- редки колела и според мен са вкарвани и донасяни още преди 50та година, съдейки по собствениците им- на работа като градинари в Чехия, потомствени бахчевани в Австро-Унгария.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Украйна е колелото на колелетата. Червена, с намотани, шарени, телефонджийски жички по спиците и каишки от балатум на главините.
                    Моята беше черна с преден и заден багажник.Струваше 85 лева и ги събирах цяла година....Нищо че беше голямо колело правехме спускания по горските пътеки още преди да знаем че имало "планински"такива.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      В тайфата имаше един с Диамант, ама Диамант към актуалното на моите спомени време му беше само рамката.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Оригиналният фар на Украйната беше един обемист и с пластмасов корпус - постоянно се чупеше. След няколко смени сложих от нещо друго, един яйцевиден, с метален корпус, обаче динамо дето да работи (повече от три часа) така и не се намери, а фаровете с батерийки бяха в Кореком (пък батерийки нямаше и в Кореком). Та фар практически си нямах.
                        Мите , моя фар не беше оригинален . От някаква моторетка , но как съм го придобил нямам спомен. Метален с ключе отгоре ...и светеше с централната крушка на дълги , а с другата / разположена отгоре / на къси. Бях го вързал на къси да свети и стопчето.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          O-o-o-o, да! Чопър! В махалата имахме негър, той ми беше един от тримата най- добри приятели. Много по- късно разбрах, че негър било обидна думичка. Та-а-а-а, майка, баба и дядо- българи, баща от Гвинея, настоящ татко французин... Мама и настоящият тати идваха лятос по за месец. Я с Волво, я с Рено, я с друга, нечувана по нашите ширини каляска. Носеха на Вили (Биливоги Уилямс) разни убавини, оттатък завесата. Чопър беше една от тях. Карал съм го. Нема такъв кеф. Скорости, спирачки, шарена рамка, фар, облегалка... ибахме му мамата за три месеца. Не че и на Школника ми му беше сичко наред. Чичо Лийо ни научи и да си помпим, и да си лепим гумите, да си разкачаме и закачаме веригата... докато ни навиваше захарен памук на машината, дето му я донесли за ремонт от някакъв лунапарк.
                          За Чопъра на Вили бях се разприказвал... Покрай него, до нас достигнаха комиксите на Супермен, Спайдърмен, Рахан... Блещихме се в шарените страници и сичко ни ставаше ясно, без да отбираме и буква от тия странни балончета, дето излизат от устата на героите.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Имах Мифа от войната. Дядото го купил на майка ми и аз го конфискувах още като се научих да карам. Въртеше много леко въпреки годините си и поръждясалите калници. Но по някое време започнах да си го боядисвам с така наречения Флайтокс - помпичка с казанче за боята и пръскаше като помпиш. Правеха се разни шарки с черна и бяла боя. За съжаление като бях в техникума го дадох назаем на един капут и не ми го върна, каза че били му го откраднали, но по вероятно го беше продал щото си беше капут, макар и съученик. После си купих сгъваемо Балканче и то още живее в бараката до планинското на сина.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                              Моята беше черна с преден и заден багажник.Струваше 85 лева и ги събирах цяла година....Нищо че беше голямо колело правехме спускания по горските пътеки още преди да знаем че имало "планински"такива.
                              Ние се спускахме до Стрелча на басейн, ама не питайте за наобратно. Понякога се случваше да мине някой камион и да ни натовари целокупно, но не разчитахме на това.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Баси, верно че е февруари и скука ама от понеделник сте се подкарали с пърцуцата гаче е петък
                                Според форумните постулати в един друг форум петък е плаващ и може да се случи във всеки един друг ден от седмицата та явно е петък вече [emoji2] [emoji481]



                                TT
                                Последно редактирано от bilbo27; 06-02-19, 19:16.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X