Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Не е за мазане по лице ...
    Бе аз се мажех и не ми е окапал носа. Ефект не знам имаше ли, в смисъл, пъпки продължавах да си имам доволно, но без него, възможно да са бъдели още повече.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Кат разправяте за широките души от голямата братска страна. За половинка "Слънчев удар" (опакован в тенекиена консерва с етикет на някаква манджа), се палше хеликоптер от базов лагер под Елбрус до Москва и обратно (което се минава с презареждане, та да не беше и две).
      Подобно съм чувал от шофера на закъсал български ТИР с пиячка за Москва. По пътя го хваща снежна виелица и преспи и няма мърдане. Минава руски офицер и срещу каса пиене довлича танк и извличат ТИРа. До тук добре, ама офицера е почнал да иска да размена автомати и РПГта за още каси с пиене и нашия се е видял в чудо.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        А нали за рускини и чахкини не се давали точки?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
          Това явно ще да е съвременен украински "наследник" на едновремешния класически Тройной.

          [ATTACH=CONFIG]980761[/ATTACH]
          Те това шише съм виждал руснак в Коми да го купува от магазина, излезе навън, изгълта го, хвърли бутилката и си замина по пътя. Направо се изцъклих. Това през сухия режим, само в петък продаваха ограничено количество алкохол.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Подобно съм чувал от шофера на закъсал български ТИР с пиячка за Москва. По пътя го хваща снежна виелица и преспи и няма мърдане. Минава руски офицер и срещу каса пиене довлича танк и извличат ТИРа. До тук добре, ама офицера е почнал да иска да размена автомати и РПГта за още каси с пиене и нашия се е видял в чудо.
            Тва сигурно пак оня байчо ти го е казвал - дето Мак- а теглил наведнъж по 3-4 тир-а "Мерцедес" по 40 т. всеки, у турско ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Това помните ли го, ставаше за всичко
              За мухозол ставаше, беше голяма воня. Шишето което помня изглеждаше така:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5808490

              Преди лего имаше конструктор:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:166046_600.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5808492

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sssr-005.jpg
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:5808491

              Машинка за подстригване:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sovietrarity02.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5808493

              Такъв тип фенерчета с едни големи плоски батерии, които не съм виждал от десетилетия:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sovietrarity23.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5808494

              "стереото" :

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:R.jpg
Прегледи:1
Размер:817.8 КБ
ID:5808495

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Това последното шише е точно оригиналния Троен от преди промените през 89г.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                  Вие ме шашкате направо. Камфоровия спирт е изключително за медицински цели, служи за загряване на крайници или за гръден компрес при силна настинка и дълбока кашлица. Не е за мазане по лице, а за пиене - това никога няма да ми го побере главата.
                  Оригиналния "Тройной" е в същото шише от снимката, но трябва да е стъклено. Тук продават имитация в пластмасово шише с оригиналния размер и етикет. Господ знае в кое мазе се прави.
                  Абе те хората терпентин пият и шампоан за вана , ти за камфоров спирт се шашкаш.

                  ..та на фона горното : съществуват места, където "Тройной" се води деликатес . Та бил той и менте.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Като казахте конструктор , това е оцеляло 45 години Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190208_201357.jpg
Прегледи:1
Размер:8.9 КБ
ID:5808501
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Тва сигурно пак оня байчо ти го е казвал - дето Мак- а теглил наведнъж по 3-4 тир-а "Мерцедес" по 40 т. всеки, у турско ?
                      Ма ти много си нахитрял нещо, да не си ял шоколад Кума Лиса? След още 2-3 седмици да не забравиш тировете да ги увеличиш на 7-8, а тонажа на 80 т. всеки, може и зелени човечета от марс да добавиш. А аз ще се постарая, като пускам нещо да го подкрепя с поемно лице, трима свидетели и протокол със снимков матрял, нотариално заверени, подпис, печат и държавна марка. Това при условие, че не съм ти упрял пистолет в главата за да те карам да вярваш на сила.

                      П.С.И да не забравиш през 2-3 реда да ни информираш къде, как и кога си се съвкуплявал, че да не забравим.
                      Последно редактирано от Dagobar; 08-02-19, 20:47.
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        А нали за рускини и чахкини не се давали точки?
                        За рускини направо се отнемаха ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Абе те хората терпентин пият и шампоан за вана , ти за камфоров спирт се шашкаш.

                          ..та на фона горното : съществуват места, където "Тройной" се води деликатес . Та бил той и менте.
                          Ех, хора, хора. Не сте били във втората половина на 80-те в СССР. "Тройной" беше лукс. Как ви звучи крем за обувки намазан върху филия хляб? Да не говорим за всякакви средства за почистване и козметика!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Сега нещата са по-добре. Свободно се продава спиртен екстракт от глог.

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Ех, хора, хора. Не сте били във втората половина на 80-те в СССР.....
                              Били сме.....
                              Та по тоя повод търся чашата на закъснелия.За тия които не знаят двеста грама с кръгло дъно.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                                Ех, хора, хора. Не сте били във втората половина на 80-те в СССР. "Тройной" беше лукс. Как ви звучи крем за обувки намазан върху филия хляб? Да не говорим за всякакви средства за почистване и козметика!
                                Аз ходих през 1988 г. Ленинград - Рыбинск (тогава "город Андропов"), села наоколо, Ярославл, Москва. Вярно носех 10-на бутилки "Слънчев удар", 2-3 бут. "Чочосан" ("это что - портвейн какой-то?", пак си го изльокваха, де), но-о-о-о хоратя яко раСпиваха с "Московская", "Самогон из сусла" (имаше тука тема какво е това) и някакви други сАмАгони. Не усетих липса на алкохол... освен да е било "да не се излагаме пред иностранците".
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X