Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от jpetrov Преглед на мнение
    Мдаааа,
    [ATTACH=CONFIG]646107[/ATTACH]
    Ето я и оригиналната снимка, правена лично от мен на Феста в Суходол:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:923104_4675644170967_1138549031_n.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5534059

    Оригиналното питие си беше вътре и ...вече свърши.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
      Ето я и оригиналната снимка, правена лично от мен на Феста в Суходол:

      [ATTACH=CONFIG]646135[/ATTACH]

      Оригиналното питие си беше вътре и ...вече свърши.
      Чопнах е от нета, не съм плагиатсвал нарочно
      Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
      0879076007 Жельо

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
        Ето я и оригиналната снимка, правена лично от мен на Феста в Суходол:

        [ATTACH=CONFIG]646135[/ATTACH]

        Оригиналното питие си беше вътре и ...вече свърши.
        Определено при мен се намира оригинално, но не мисля, че е нещо същественно. По ми е на душата една Троянска сливова от онези години, 0,5л, ама не му е сег авремето за снимки...

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Ето и някои неща останали от онези далечни ученически години когато трудовото обучение беше една доста престижна учебна дисциплина.По времето на баба и дядо се е казвало ръкоделие и е имало така да се каже открити уроци с присъствие на родители било е като традиция да се провеждат такива нещо всяка година.По наше време не е имало такива уроци,но за сметка на това се правеха изложби на неща направени от ученици или пък във всеки клас имаше кът където се поставяха най-добрите изработени предмети,рисунки и тетрадки по краснопис от учениците в класа.
          Ето това се е запазило в къщи някои неща все още се използватНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000460.jpg
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5535063:Това намери приложение когато имаше режим на тока и стана аварийно осветление.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000459.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5535064Това пък майка и татко и до сега си го употребяват за нощна лампа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000462.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5535065А тези неща си останаха така като декорация върху библиотеката имаше и други работи,но с времето изчезнаха. Тогава ония години бяха други нямаше телевизия 24часа да не говорим за интернет само във фантастичните романи се загатваше за такива неща и пазара беше доста беден относно стоки,но всичко каквото се купуваше имаше стойност,а не като сега залят от китайки боклуци.Всички неща с времето си.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            А помните ли онези ресни, които висяха по бакалиите с цел да не влизат мухи? Спомням си, че ги късахме без никой да ни види и плетяхме нещо като ключодържатели. Ресните бяха с различен цвят-сини, жълти, червени, зелени... Получаваше се нещо като дръжка на отвертка, само че многоъгълна.
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
              А помните ли онези ресни, които висяха по бакалиите с цел да не влизат мухи? Спомням си, че ги късахме без никой да ни види и плетяхме нещо като ключодържатели. Ресните бяха с различен цвят-сини, жълти, червени, зелени... Получаваше се нещо като дръжка на отвертка, само че многоъгълна.
              И като вържеш двете крайните ......................................................абе трепането ни е малко
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                А помните ли онези ресни, които висяха по бакалиите с цел да не влизат мухи? Спомням си, че ги късахме без никой да ни види и плетяхме нещо като ключодържатели. Ресните бяха с различен цвят-сини, жълти, червени, зелени... Получаваше се нещо като дръжка на отвертка, само че многоъгълна.
                Същото се плетеше и от оплетките на стари дамаджани.
                Ето какво излезе при едно пренареждане в къщи направо да се чуди човек как е останало. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000468.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5535316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000470.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5535317Нямаше да му обърна внимание на шишето ако не бях чел,че тази марка ракия сега най-усърдно се рекламира с цел възвръщането на нейното реноме.Гроздето от което се произвежда тази ракия носеше някакво особено име.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                  Същото се плетеше и от оплетките на стари дамаджани.
                  Ето какво излезе при едно пренареждане в къщи направо да се чуди човек как е останало. [ATTACH=CONFIG]648457[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]648458[/ATTACH]Нямаше да му обърна внимание на шишето ако не бях чел,че тази марка ракия сега най-усърдно се рекламира с цел възвръщането на нейното реноме.Гроздето от което се произвежда тази ракия носеше някакво особено име.
                  Казваше се Перла.

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                    Ето и някои неща останали от онези далечни ученически години когато трудовото обучение беше една доста престижна учебна дисциплина.
                    Хе… В къщи още ползвам едно чукче, което лично съм си направил в час по трудово Някъде '70-те години на миналия век !
                    Ще взема да го снимам и аз

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      През ония далечни години по трудово какво ли не се правеше и аз си спомням,че правихме чук,но нашия беше дървен.Тогава ни учеха да шием покривки,копчета,да перем,да гладим,дърворезба с лъкче,тъкане на мини станове,обработване на метал/правихме ветропоказател/,дърводелство и даже ни водеха да готвим в кухнята която се намираше в училището и в нея се приготвяше храна за детската градина,имаше и опитно поле в което всеки клас имаше леха и садяхме различни неща и все неща от този сорт.
                      Като се замисли човек не е лошо да се възвърне тази дисциплина за да се поразкършат пръстите на децата и да се поразбута въображението им кое как се прави,че от тракане по клавиатурите са се схванали и на да ли могат и ябълка да си обелят.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        http://nie-jenite.com/9976/kak-izobs...hivyahme-25/#_
                        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                        LZ1YBB

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Многократно четено и имах възможността 100% да го изживея.
                          Живота беше много по-спокоен,хората дружелюбни- готови винаги да помогнат без да питат каква полза ще имат от това,обществено отговорни и поемаха възпитанието на децата както на своите така и чуждите като лично дело.Ако някой видеше малолетен да пуши,пие или да върши някоя беля имаше винаги последствия, я ти опъне ухото, я те обади на родителите та и те ти дръпнат един бой и никой на никого не се сърдеше,а и децата сами осъзнаваха,че са сгрешили. Колко пъти сме чакали със свито сърце да се върнат родителите ни от учителска среща и да разберем какво са каза ли за нас учителите и дали няма да има по-тежки последствия за нас защото те винаги вземаха тяхната страна.Учителите също се ангажираха извън работно време с възпитанието на децата,а и ходеха по домовете на учениците за да видят кой в каква среда живее,водеха ни колективно на кино,театър и на други такива мероприятия и ползвахме намаление в цената на билетите.
                          Традиционната ни следобедната закуска на децата от махалата беше филия намазана със свинско масло/де тогава краве масло или маргарин/ и поръсена със захар или сол и червен пипер.Хляба беше домашно печен и на филията казваха патара и беше по-голяма от сегашната филия три пъти и се изяждаше задължително на улицата насядали на оградата на герана без салфетки,мокри кърпи и други темподобни щуротии.Така и не усетихме как порастохме.
                          А бе и ние не бяхме цвете за мирисане.Вършехме доста щуротии и с някои от тях не се гордея.Ще споделя някои неща.
                          Имаше едно магаре което ходеше из улиците и правеше бели.Имаше насадени от хората плодни дръвче около дворовете и това магаре ги ядеше и чупеше клони.Веднъж го издебнахме и уловихме и му вързахме на опашката една тенекия и такава гонка стана,че направо разгони фамилията на всички останали животинки. Още по-голяма щуротия беше да напоим памук с валериан и да го поставим на някой ограда през Март месец-направо хор от котки.
                          Доста по написах дано не съм отегчил останалите ама спомени не можеш да избягаш от тях.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                            Традиционната ни следобедната закуска на децата от махалата беше филия намазана със свинско масло/де тогава краве масло или маргарин/ и поръсена със захар или сол и червен пипер.
                            Ама от прасето и масло ли може да се прави?
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                              Ама от прасето и масло ли може да се прави?
                              Е добре де признавам грешка при писане -свинска мас.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                "Я Иванчо да стане дакаже каво дава патката? "
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:humor_01.jpg
Прегледи:1
Размер:18.9 КБ
ID:5537757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:humor_02.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5537758Натиснете снимката за да я уголемите

Име:humor_03.jpg
Прегледи:1
Размер:20.8 КБ
ID:5537759Натиснете снимката за да я уголемите

Име:humor_04.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5537760Натиснете снимката за да я уголемите

Име:humor_05.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5537761Натиснете снимката за да я уголемите

Име:humor_13.jpg
Прегледи:1
Размер:18.1 КБ
ID:5537762

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X