Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
    Малко да съживим темата.
    Който като малък е участвал в това ще разбере. Миризмата която се носеще беше отвратителна.
    [ATTACH=CONFIG]434082[/ATTACH]
    Чак пък отвратителна... Това е кварцова живачна лампа, а "миризмата" е просто озон. В светлината има достатъчно високоенергийни съставки, че да могат да разбухат двуатомната молекула на кислорода на 2 отделни атома.

    Имам си самоделно такова вкъщи, но го ползвам за дуги цели. Лесно може да се направи. Намирате живачна лампа за улично осветление, чупите външния балон, и вътре е точно това - кварцово "мехурче", с няколко топченца живак вътре. Тръгва дори със стар дросел за луминесцентна лампа, но естествено с понижена мощност, което и скъсява живота. Има ги с мощност от 50 до 500 вата, и ако си правите еквивалента, използвайки бактерицидни луминесцентни тръби, излиза значително по-скъпо. Една 250 ватова живачна лампа струва 5-6 лева, а замества 5-6 луминесцентни лампи, които са и скъпи на всичкото отгоре, дори да гледаме само пурите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Чак пък отвратителна... Това е кварцова живачна лампа, а "миризмата" е просто озон. В светлината има достатъчно високоенергийни съставки, че да могат да разбухат двуатомната молекула на кислорода на 2 отделни атома.

      Имам си самоделно такова вкъщи, но го ползвам за дуги цели. Лесно може да се направи. Намирате живачна лампа за улично осветление, чупите външния балон, и вътре е точно това - кварцово "мехурче", с няколко топченца живак вътре. Тръгва дори със стар дросел за луминесцентна лампа, но естествено с понижена мощност, което и скъсява живота. Има ги с мощност от 50 до 500 вата, и ако си правите еквивалента, използвайки бактерицидни луминесцентни тръби, излиза значително по-скъпо. Една 250 ватова живачна лампа струва 5-6 лева, а замества 5-6 луминесцентни лампи, които са и скъпи на всичкото отгоре, дори да гледаме само пурите.
      Самата миризма се е запечала за мен като отвратителна, когато ни правеха тези нагревки преди 25-26 години има няма
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #93
        От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
        Малко да съживим темата.
        Който като малък е участвал в това ще разбере. Миризмата която се носеще беше отвратителна.
        [ATTACH=CONFIG]434082[/ATTACH]
        Върна ме в детската градина. Миризмата си я спомням прекрасно и ми харесваше :р
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #94
          От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
          Самата миризма се е запечала за мен като отвратителна, когато ни правеха тези нагревки преди 25-26 години има няма
          Ако я подушиш сега - няма да ти направи впечатление. Например отиди при някой заваряващ неръждавейка или черно с аргон и си готов.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Върна ме в детската градина. Миризмата си я спомням прекрасно и ми харесваше :р
            И мен, и на мен
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #96
              От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

              Да, спомням си я ясно миризмата на озон. Но не само от тези лампи и "процедурите за тен", които ни прилагаха. Имаше я същата миризма в киносалоните, ако си отзад на последните редове, т.е. близо до отворите за обективите на киномашините. А тогава по-старите кинопрожекционни машини работеха със светлина от волтовата дъга между въгленови електроди.
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #97
                От: До: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                И шоколада не е същия вече. Едно време, като лапнех 1-2 блокчета и цяла нощ бях "на нож". Сега ям, ям ама....
                Да знаеш- не само с шоколада е така.
                Едно време имаше в аптеките едни презервативи на ЛАТЕКС-Бяла, в кръгла пласмасова кутийка, какви бяха здрави-като вътрешна гума, пък и твърди, твърди- по два три часа не омекваха. А сегашните - 5 минути и оп...?

                И мацките бяха без пари...
                Ама нейсе, БЯХА.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #98
                  От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от piri75 Преглед на мнение
                  а беше време...
                  Хе, това е късен соц. Преди това билетите бяха по 2, 3, 4 и 5 стотинки. 2 ст - от периферията на София до центъра. 4 ст - от периферия до периферия. 3 и 5 ст бяха "с прекачване".
                  От квартал Левси, например, с тролея, и после трамвай №3 до Халите бе 3 ст. А по същия маршрут до гара Захарна фабрика 5 ст.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                    Детството ми е свързано с "Лека нощ деца" и по точно с рисуваните приказки на Климент Денчев!
                    За съжаление не намерих друг материал освен: Сънчо : Ретро - Приказка за пътя с Бате Климент
                    http://www.youtube.com/watch?v=_zTKF...0C3331C34A64ED

                    Коментар


                    • От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                      За седящите от последните чинове
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:retro-002.jpg
Прегледи:2
Размер:9.3 КБ
ID:5384105
                      Късо за близък бой
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:retro-034.jpg
Прегледи:1
Размер:14.9 КБ
ID:5384106
                      Далекобойно
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:retro-035.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5384107
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                        А за това сещате ли се?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00376.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5384178
                        "Bis dat qui cito dat"

                        Коментар


                        • От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                          Ама, то вече няма такива чешми по градинките!!!

                          Коментар


                          • От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                            Филмите-които-ни-възпитаха!(част-1)

                            Филмите, които ни възпитаха (Част 2)
                            Николай Миланов

                            "Fear. Fear attracts the fearful… the strong… the weak… the innocent… the corrupt. Fear. Fear is my ally."

                            Коментар


                            • От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                              По скоро ни възпитаваха с тези филми:


                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар


                              • От: Само за 29г и нагоре (спомени от миналото)

                                Е разплакахте ме;-)))))))))))))))))))Ами Васко каде го забравихте моят идол и до днес...Благодарение на него без малко да докарам беля на баща ми който беше моряк,благодарение пак на Васко през далечната 1988 бащами ме взе на кораба снего за 45 дена в западна европа и видях неща за които като разправях на другарчетата ми и очите им ставаха като палачинки. Съответно благодарение пак на Васко вече исках да бъда моряк ,4 години Техникум по Корабоплаване Варна ... и сега успешно 13 години се давя като севитьор по реки и морета/по добре заплатена работа:-)))))))))))))))))/ Наистина накарахте ме да се замиля как това момче и това филмче ми повлияха на живота ми...Задавих се от сълзи....
                                А за тези които не са се сетили това е "Васко да Гама от село Рупча" ето и линковете


                                http://www.youtube.com/watch?v=sAED4XrqB8U
                                http://www.youtube.com/watch?v=bKEQxuM_id4
                                За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X