Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Става дума за наскоро "освободените" държави, особено тези с природни богатства.Кой е станал по-добре Иран ли?Или Ирак, Либия, Афганистан, Украйна?Сирия още не са сварили да я освободят, но съм сигурен че след окончателното освобождение ще настане такъв живот...
    Нещо много засегнати се почувствахте агитката на текущия голям брат?
    Виетнам как ти е?
    от тия дето си изредил, Ирак вече вади повече нефт от садамовите времена.

    Помислих те за по-мащабен във възгледите си (тъй де, 1950-та САЩ са доста по-мракобесна държава от сега....)

    пп
    Хърватия и Черна Гора и те се водят освободени по "критериите ти" ходил ли си там?

    ппп
    драсни два сопола и за предстоящия за освобождаване Марс
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Става дума за наскоро "освободените" държави, особено тези с природни богатства.Кой е станал по-добре Иран ли?...
      Eв@си, това съм го пропуснал, нямаше го в новините. Кога са сварили да го освободят?
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Става дума за наскоро "освободените" държави, особено тези с природни богатства.Кой е станал по-добре Иран ли?Или Ирак, Либия, Афганистан, Украйна?Сирия още не са сварили да я освободят, но съм сигурен че след окончателното освобождение ще настане такъв живот...
        Нещо много засегнати се почувствахте агитката на текущия голям брат?
        Некой, си немаме сегаше голем брат,или по никъкъв начин, не симпатизираме на САЩ,ама и нема как, да твърдиМ,че една държава, дето ни е окупирала, ни е освободила.
        Това че 45-50 години официалната версия беше такава,не значи,че е истина.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Нещо много засегнати се почувствахте агитката на текущия голям брат?
          Народопсихология-
          Падаме си по големи задници, дето ни изглеждат като "Слънца". Преекспонираме факти,бъркаме трагедия с комедия , трайна историческа амнезия ,въртим се като фурнаджийски лопати и все някой ни е крив в "Историята" ............,а тя е логичен резултат!
          И Днес пак липсва логика и последователност в целите и Пътя , а обществото раздвоено,разтроено, раз........нибитено!
          (Успешни са тези, които знаят какво и как .......и "гонят" целта...................)

          Коментар


          • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            Некой, си немаме сегаше голем брат,или по никъкъв начин, не симпатизираме на САЩ,ама и нема как, да твърдиМ,че една държава, дето ни е окупирала, ни е освободила.
            Това че 45-50 години официалната версия беше такава,не значи,че е истина.
            Мантрата "нов голям брат" се ползва за да не правят хората разлика между окупатор и съюзник.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

              @taran Това за агиткате въобще не се отнасяше до теб, те членовете и се самосезираха.
              Последното освобождение което сме видяли от Русия(Русия не СССР) за мен е през 1878, колкото и опити да има да се изопачи историята за мирно съжителство, за това че във войната са участвали българи,румънци,арменци,сърби,един японец и някакви други.Не е било чак толкова отдавна и доста от доказателствата са лесно достъпни дори след два изопачени прочита на историята от тогава до днес.Далеч съм от мисълта, че са ни освободили заради черните ни очи и вечната дружба, но е факт, че доста хора като нас са пролели кръвта си, за да я има държавата.За това колко добре са държавите след намесата на САЩ, мисля че ясен показател се явява обичта на народите им към съединените щати, съизмерима е с тази на чеченците и украинците към Съветския Съюз.Либия макар и диктатура в доста отношения бeше по-добре от нас, сега някои наема ли са да сподели актуални кадри оттам или за положението са си виновни либийците?Колкото и да се пънете да захаросате дадена суперсила или империя от времето на римляните няма промяна в това отношение.Никоя голяма държава не хаби ресурси и не налага контрол над по-малки и по-слаби за да им е добре на тях

              Коментар


              • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Мантрата "нов голям брат" се ползва за да не правят хората разлика между окупатор и съюзник.
                Ами повечето от хората, които можеха да правят такава разлика вече ги няма. Останаха само тия дето си мислят, че цвета на истинските крави е лилав, щото Милка, нали таковата... е лилава
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Също колкото японците могат да търсят сметка на СССР и Великобритания за това, че САЩ са ги бомбандирали.Моето мнение е, че не сме видяли нищо хубаво от тогавашните суперсили и занапред нищо хубаво няма да видим.За държавите със съветска намеса ясно, още сърбаме попарата, а сещате ли се за някоя държава "освободена" от САЩ която в момента да е цъфнала и вързала(като изключим Израел).С други думи тези, които сега подскачат в защита на новия голям брат са ми също толкова неприятни, колкото и ревностните защитници на предишния голям брат и малко по-малко неприятни от тези, които вярват че от някъде някой на бял кон ще дойде да ни оправи.
                  Не само Израиль ,а и цяла Европа ,на всичкото отгоре са сътворили.плана"Маршал"за възстановяване на следвоенна Европа,без тая помощ нито една от големите европейски дъргави ,нямаше да е това което е в момента!Ма некои неща се забравят,та трябва и Европа да си ги припомня чат-пат!За снабдяването с провизии на следвоенен Берлин от американската авиация ,също не се коментира,хората са оставени на зверски глад ,умишлено от другите освободители.Отмъщение един вид ,с възпитателна мярка.Летели са"гадните"янки,въпреки забраните и предупрежденията и са пускали провизии за да не умират хората от глад.Деа и освободителите аз...!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Не само Израиль ,а и цяла Европа ,на всичкото отгоре са сътворили.плана"Маршал"за възстановяване на следвоенна Европа,без тая помощ нито една от големите европейски дъргави ,нямаше да е това което е в момента!Ма некои неща се забравят,та трябва и Европа да си ги припомня чат-пат!За захранването на следвоенен Берлин от американската авиация ,също не се коментира,хората са оставени на зверски глад ,умишлено от другите освободители.Отмъщение един вид ,с възпитателна мярка.Деа и освободителите аз...!
                    Що да не би немската авиация да е доставяла храна в Ленинград? Преди 3 години бях в немско и по тамошните медии някаква журналистка правеше разследване колко жени са изнасилени от тия и от ония, щото нали руснаците са диваците от изток пък американите са цветя и рози, съвсем изненадващо цифрите бяха почти еднакви ама на запад са потулили нещата и само за руснаците се говори, та немците бяха леееко шокирани как така американските освободители са били същите като руските поробители.
                    Па и понеже тука се споменаха дядовците, тия дето са гонили вермахта до Австрия какви се явяват? Победители, загубили войната, поробители, освободители, или са били на екскурзионно летуване?

                    Коментар


                    • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                      Не знам каква е тази журналистка ( и тук има писания за османското присъствие и човеколюбието им). Не съм попадал на информация по въпроса,. Но има голяма разлика между американски и съветски войски.
                      Зная че са спирали и не са позволили саморазправа с колаборационисти.
                      Съветските "войски" са се отнасяли с местното население..
                      Били са изроди- убивали и грабели, орда неземна. Още в Украйна войната е била решена и са ходели да грабят до Германия.

                      В България не е имало немци, посрещнали сме ги , никой не е стрелял убивал или каквото и да е друго оправдание за да отмъщават.
                      Но и тук са грабили убивали и изнасилвали жени и деца. За това има официални писма от правителството до Молотов и Сталин.

                      Любенов, да продължавам ли за геноцида и етническите прочиствания на Сталин след войната . Недей да сравняваш руската със западната цивилизация. Много са различни, не не е оправдание.

                      Темата все пак е за 8 (9) Май. Кой и какво празнува.
                      Последно редактирано от biol; 12-05-19, 14:17.

                      Коментар


                      • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        По международно право всичко изнесено преди подписването на мирния договор е кражба и трябва да го върнат.
                        Това не знам дали е така, но на практика е невъзможно, защото бра-тушките с такъв комсомолски ентусиазъм са изнасяли от тук, че чак се е било наложи да им сложат ограничение на килограмите на пратките с "трофеи", които могат да изпращат за матушка, че не са им смогвали.
                        Life is good... on a dirt bike!

                        Коментар


                        • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          @taran Това за агиткате въобще не се отнасяше до теб, те членовете и се самосезираха.
                          Последното освобождение което сме видяли от Русия(Русия не СССР) за мен е през 1878, .... доста от доказателствата са лесно достъпни ...
                          Батенберг ти праща много поздрави
                          (за улеснение стига да прочетеш само оцветеното)
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:okup.jpg
Прегледи:1
Размер:268.3 КБ
ID:5813960
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                            Когато цитираш нечие мнение е хубаво да го цитираш цялото по смисъл, а не само частта, която ти изнася.С това изопачаване на чуждите думи се характеризира една древна професия, мисля че ти се занимаваше с друго?
                            Още по-хубаво е когато някой не споделя твоето мнение, да не го приравняваш към идиот и да му посочваш кое да прочете, няма нужда да се правиш на по-ентелеген от колкото си

                            Коментар


                            • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Последното освобождение което сме видяли от Русия(Русия не СССР) за мен е през 1878,...............Никоя голяма държава не хаби ресурси и не налага контрол над по-малки и по-слаби за да им е добре на тях
                              До болка си прав въпреки,че леко го извадих от контекста.

                              Коментар


                              • От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                                Ами на мен това ми беше идеята, никой не е тръгнал да ни освобождава за спорта, но с такова мнение тук минавам за терминално болен русофил.Просто сме избрали по-малкото зло, след като не сме имали ресурса да се освободим самостоятелно, другия избор е бил да продължим да затъваме с Османската империя и да палим свещи някой ден когато дойде време да се преструктурира империята да се отделим по дипломатичен път.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X