Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
    В метро има редовно прилични не замразени стекове, аржентински, ирландски. Само че, да нахраниш 4 гърла излиза стотина лева. Далеч по бюджетни са едни холандски медальони от младо теле в лидл. Нямат никаква мраморизация, но ако не ги изтървеш стават сочни.
    Е да, ама точно "мраморизирани" предпочитам...Ще да взема два да пробвам, то само аз си ги ям, другите да не чуят за теле.. Как ги приготвяш- на грилтиган стават ли сочни, по колко време печеш ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      В къщи е същото, никой не държи на телешкото и аз редовно си се глезя. Иначе, на грил тиган ги правя, че на надървени въглища е по трудоемко, а и всеки втори стек го изпускам и изсъхва. Оставям месото на стайна температура, мажа го с олио, сол и черен пипер му слагам вече в тигана и го правя на око, по 2-3 минути от страна. После в предварително затоплена чиния и в топла фурна на отворена врата да почива с парче масло отгоре 7-8 минути, колкото да стане един тиган пържени картофки, и газ, с червено винце. Олигавих се

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Правите си скарата с винкели, слага се леко на кестерме и не капе върху въглищата. При желание соковете се събират и се правят разни пинизи с тях
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
          В къщи е същото, никой не държи на телешкото и аз редовно си се глезя. Иначе, на грил тиган ги правя, че на надървени въглища е по трудоемко, а и всеки втори стек го изпускам и изсъхва. Оставям месото на стайна температура, мажа го с олио, сол и черен пипер му слагам вече в тигана и го правя на око, по 2-3 минути от страна. После в предварително затоплена чиния и в топла фурна на отворена врата да почива с парче масло отгоре 7-8 минути, колкото да стане един тиган пържени картофки, и газ, с червено винце. Олигавих се
          Без да ги начукваш предварително с чука като свинските, нали ?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            Нье панимаеш, ма тЪй . Пиуешко, мариновано у кисало млеко, е далекоизточна рецепта.
            Учите географию, товарищ. Ето ти Далечен Изток. Там едно киииииисело мляко правят , добре, че научихме японците да си квасят, а другите местни си получават и до ден-днешен коликите и гаденето:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Far_east1.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5792908
            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Цялата тайна е, че просто ги ядат сурови (по нашенските традиционни разбирания). Инак и там това месо, си е същият стиропор като тук.
            Не.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
            Телешко - без грам жила, като бронто-стековете на Фред Флинстоун, без марината, без киснене, без начукване - мяташ на скарата и... хЪпсурт таквоз да можеш да го направиш у нас, освен ако не е прясно заклано теле-сукалче от Родопите, ама пържолките ще бъдат едни таквиз мънички-мънички
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Без да ги начукваш предварително с чука като свинските, нали ?
              Никакво чукане, естествено. То аз и свинските не чукам, ма тва е друга тема.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Учите географию, товарищ. Ето ти Далечен Изток. Там едно киииииисело мляко правят , добре, че научихме японците да си квасят, а другите местни си получават и до ден-днешен коликите и гаденето:
              Стига детайлизира ве, вива ла револусьон и тва е Далечен, близък, среден - се тая. Муслиманска Индия и кравешко и млечно патка. Семитите пък ептен. Тия по индонезийските острови, тоже мюсулмани, предполагам също. Гледай твентифоркитчън и се образовай. Там редовно някой показва "далекоизточна" рецепта с пилешко на скара, киснато преди това в кисело мляко + една камара подправки и прочие. И го пече без ич да го мие, както ни учиш ти. Метка си го с маринатата на скарата и после ахка и охка какво било върхът.

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                Семитите пък ептен.
                Уффф... Стар завет, Изход 23:19 та семитите друг път.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Уффф/фф, накара ме да ти чета заветите мойсееви. Арабите, дето са и те семити, сигурен ли си, че се водат и те по това? А и идеше реч за яденето на мляко, не непременно за мариноването с него.

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                    Уффф/фф, накара ме да ти чета заветите мойсееви. Арабите, дето са и те семити, сигурен ли си, че се водат и те по това? А и идеше реч за яденето на мляко, не непременно за мариноването с него.
                    Водят се. Повечето хранителни забрани на кошЕр и халал куФнята съвпадат. Мариноване с мляко = готвене с мляко, особено ако не изплакваш (както ти твърдиш, че се прави).
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Звучиш авторитетно, като стар имам от равински род. Но, пак да кажа:

                      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                      А и идеше реч за яденето на мляко, не непременно за мариноването с него.
                      Да се върнем, отдето тръгнахме. Дивеч, освен, че го ловувам, готвя успешно от десетилетия. С кисело мляко НЕ мариновам. Ти, като стар и мъдър, с богатия си експириънс, явно го правиш редовно, тва с дивеча и мариноването. Освен да ти предложа и на теб, като почне сезона да ти донеса 10-20 пътпъдъка, да ги окепазиш с кисАло млЕко?

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                        Да се върнем, отдето тръгнахме. Дивеч, освен, че го ловувам, готвя успешно от десетилетия. С кисело мляко НЕ мариновам. Ти, като стар и мъдър, с богатия си експириънс, явно го правиш редовно, тва с дивеча и мариноването. Освен да ти предложа и на теб, като почне сезона да ти донеса 10-20 пътпъдъка, да ги окепазиш с кисАло млЕко?
                        Знам, че непрекъснато в този форумЪт изтъкваш големите си ловджийски подвизи и свързаните с тях широки познания из области от кулинарията до производството на приклади (имаше там някакво заяждане, че от орех, както твърдях аз, видиш ли, не ставали, само пластмасовите били връхта ). Нищо няма да им стане на пъдпъдъците. Предлагам да разделим грандиозния ти улов на две части - половината ще сготвя аз с мариноване в кисело мляко, другата половина ще сготвиш ти. Ще викнем група независими експерти от уважавана сертифицираща институция като ПРЦК например, да ги изядат и да се произнесат.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Знам, че непрекъснато в този форумЪт изтъкваш големите си ловджийски подвизи и свързаните с тях широки познания из области от кулинарията до производството на приклади(имаше там някакво заяждане, че от орех, както твърдях аз, видиш ли, не ставали, само пластмасовите били връхта ). Нищо няма да им стане на пъдпъдъците. Предлагам да разделим грандиозния ти улов на две части - половината ще сготвя аз с мариноване в кисело мляко, другата половина ще сготвиш ти. Ще викнем група независими експерти от уважавана сертифицираща институция като ПРЦК например, да ги изядат и да се произнесат.
                          Бъркаш ме с някой, очевидно. Но иначе става, дори и да не се оправя с "грандиозния си улов" от един път, ше събирам от няколко.

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Да се манете от тука с тия врабци, фанете се на бас за маринован глиган, обещавам безпристрастно мнение при дегустацията
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              А шо? И пъдпъдък бих хапнал, нищо че не съм от фамозният пръц

                              А ако отстрелят крава, и крава ще хапнем

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:argentinian-asado-21796021.jpg
Прегледи:1
Размер:291.3 КБ
ID:5792952
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Да се манете от тука с тия врабци, фанете се на бас за маринован глиган, обещавам безпристрастно мнение при дегустацията
                                Не могат да го разделят равностойно. Па, на коя страна е лежал, па от коя страна е стрелян, туй предни- задни части, да не говорим... Като почнат оправданията, тук има корифеи.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X