Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Да не е нещо като "Боб по хайдушки" (и в него има боб, има и месо)...
    Май не си наясно с оригиналната рецепта за боб по айдушки

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
      Май не си наясно с оригиналната рецепта за боб по айдушки
      Ми кажи де. Аз пък ще ти кажа и за агне по хайдушки.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Ми кажи де. Аз пък ще ти кажа и за агне по хайдушки.
        Бобът по хайдушки е художествена измислица,разпространена от един бивш шеф на булгарплод,докато агнето по хайдушки си е реална технология

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Ми кажи де. Аз пък ще ти кажа и за агне по хайдушки.
          Боб по хайдушки от... РОДСТВЕНИЯ форум :
          ...хайдутите палели огън, слагали боба в гърне, слагали дръвца на огъня, хвърляли една вода, втора вода, трета вода на боба и накрая хвърляли и боба, тъй като за това време огънят бил станал както трябва и мятали агнешкото да го пекат
          Има и още варЯнти пак там:
          Взимаме боб. И едно агне. Колим агнето и го слагаме да се пече на дупка. Слагаме боба да се вари. Варим боба, хвърляме първата вода. Варим боба, хвърляме втората вода. Варим боба, хвърляме третата вода. Накаря варим боба, хвърляме боба и през това време агнето се е опекло.Вика се :Хайдутин боб не яде !
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Гагич,са ако снесеш доводи че айдуците са разнасяли гледжосани грънци из гората... и каруците са били 4х4

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              А рецептата за агне по хайдушки започва с: "Крадем агне" - после може всякак.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Кажи де, може пък да е по за
                Горе-долу същата рецепта, само че и хубава кайма се слага, количество на око и без чесъна. Задължително пържени и преди това оваляни в галета.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Като казахте за боба, се сетих за популярната рецепта с пушени кокали рагу (дето има и едно вкусно месо по тях, ребра ли са какво са). Също така готвехме и разни други манджи с кокалите, примерно с картофи. Ма тия рецепти дали не бяха следдесетоноемврийски. Скоро не съм виждал от тия кокали, иначе бих направил с бобец.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    И една друга рецепта от баба ми, манджа картофи и ориз с повечко домати. Това е манджа, която винаги ще мразя и съм я нарекъл пенсионерска манджа.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      А рецептата за агне по хайдушки започва с: "Крадем агне" - после може всякак.

                      Поради тази причина "боба по айдушки" е художествена измислица,даже имам претенциЙ към авторките права,ма кой да помни от 87ма до сега...

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Като казахте за боба, се сетих за популярната рецепта с пушени кокали рагу (дето има и едно вкусно месо по тях, ребра ли са какво са). Също така готвехме и разни други манджи с кокалите, примерно с картофи. Ма тия рецепти дали не бяха следдесетоноемврийски. Скоро не съм виждал от тия кокали, иначе бих направил с бобец.
                        Рагу, са всякакви (отвсякъде на скелета - май без черепа - и от всякакво животно) кокали, максимално омездрени. По правило, не са непременно пушени. Сега практически такова нещо няма, защото състоянието на технологиите не предполага непълноценно омездряне. За сметка на това, пушени кокали (отново всякакви), целенасочено оставени с достатъчно месо - бол. И да, с фасул са страхотни. Още повече с леща (лично според мен).

                        ПП
                        А това вече не просто "според мен лично", а претендирам за авторство - с царевица пък, най-паче.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от kosta-s
                          Поради тази причина "боба по айдушки" е художествена измислица,даже имам претенциЙ към авторките права,ма кой да помни от 87ма до сега...
                          Боба по хайдушки не е измислица Слагаш да се вари боба, хвърляш първата вода, после втората, третата и така до като стане агнето и изхвърляш боба
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            ....
                            Сега практически такова нещОще повече с леща (лично според мен).
                            ПП
                            А това вече не просто "според мен лично", а претендирам за авторство - с царевица пък, най-паче.
                            Казвай, най-вече с царевицата.
                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Боба по хайдушки не е измислица Слагаш да се вари боба, хвърляш първата вода, после втората, третата и така до като стане агнето и изхвърляш боба
                            В гората и покрай водата последния, който си ляга заравя в жарта замазано гърне с боб, картофи, а тенджерата с хартисалите мръвки се слага в/у камъните на огнището, затрупана с още камъни(за топло и против разни твари).
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              М'чи ко да и казвам на рецептата, всичко си е същото (кой както си го знае), ма вместо фасул/леща/нахут/бакла и квот друго да било - царевица.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                М'чи ко да и казвам на рецептата, всичко си е същото (кой както си го знае), ма вместо фасул/леща/нахут/бакла и квот друго да било - царевица.
                                Да,те за тва са били петимни за леб

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X