Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...13#post3119613
    Чудя се старците на нашите старци (щото сега живите вече са били работническа класа) ако са го знаели този номер какво ли е щял да напише още Алеко.
    То ако беше толко просто Готлиб щеше да произвежда сирене и да е мильонер

    Шото то не беше толкова отдавна когато ссср (а и ние) се опита да открадне технологията. Но вкуса нямаше нищо общо.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      То ако беше толко просто Готлиб щеше да произвежда сирене и да е мильонер
      ...
      Що сирене като е в друга схема, и ако го видим, че се фАли със 6.4 свалено от "Балкона", начи е надиплил и 7 цифри каше.
      ... и ше вика бензинджиите да му зареждат джипа у тЕх.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        То ако беше толко просто Готлиб щеше да произвежда сирене и да е мильонер

        Шото то не беше толкова отдавна когато ссср (а и ние) се опита да открадне технологията. Но вкуса нямаше нищо общо.
        Вие Татовото Златновековно "синьо сирене Троян" не го ли помните?
        Баща ми лично продаде три линиЙ за проЙзводство на "сиренина" на онез франсета, дето правят Roquefort-а и две на швейцарци. Демек, оказа се, че и на краставичари краставици можем да продадем. Нищо особено няма в "РокфорД"-а, както пак по ТЗВ-време го пишеха в бакалиЙте. Прочее, по света не се продава и не се папка много-много, та приказките на Търтей за мЪльонерстване не вървят.
        А разни "ементали" и "грюйери" се правят открай време по малки мандри в Клета Майка - който не верва да иде да хапне например в Смилян. Предварително да си купи, ама и аз не знам откъде ... да скокне до Франция да си купи оттам "истински" и да сравнява. Голема философИя, ша знаЙти, да си направиш сирене. То стана като приказката за монокристалните лопатки на реактивните двигатели, дето растат и се берат само по източните склонове на Уралските планини в Матушка.

        P.S. Както можеш да си подквасиш домашно кисело мляко, така можеш да си направиш и домашно сирене, вкл. и синьо.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          О нье, молив тъ - философия нье е, тайна също, технологията съм я дал.
          Само дето на вкус не го докарват.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            О нье, молив тъ - философия нье е, тайна също, технологията съм я дал.
            Само дето на вкус не го докарват.
            Докарват го на продаваем в съответния регионален пазар вкус. Щото оригиналът с мирис на клошарски чорапи не ще се хареса на никого в Клета Майка. То и сиренето "Троян" нещо изчезнА май по същите причини.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              И понеже темата е за готвене, а стана и въпрос за миризливо сиренье, да вкарам лично мнение от опит.

              Масово сините сирена които се продават у нас са 50%, но дали за мезе или пък за готвене, препоръчвам да се взима поне 80% въпреки цената, щото всъщност сте на далавера, особено за сосове и готвене, щото разликата е огромна в сравнение с тази в цената.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Докарват го на продаваем в съответния регионален пазар вкус.
                И цена, и съответно състав - демек нема нищо общо.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  То това "синьо" сиренце се явява малко изгъзица..Да хапне човек едно-две пърченца да му замирише малко и това е. Истинското бяло саламурено овчо пълномаслено сирене, предразполага към къде-къде по-висока степен на чревоугодничество, особено в съчетание с изпотен розов домат и пресен чесън, разбира се поднесено с изпотена каничка кехлибарена гроздова..
                  Последно редактирано от sonda; 06-03-17, 15:06.
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Дани, оно розовите домати у супера са неузрели червени от доматени дървета, бе!
                    Виж, ако става въпрос за доматите на баба, от редовете край герана, дето са по кило и нещо единия, напукани са и нямат търговски вид- съгласен съм.
                    И сиренето да е от каче, а не пак от супера.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Демек не е модифицирано само сиренето?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Демек не е модифицирано само сиренето?
                        Сиренето ако се прави от мляко, което не е фалшифицирано добре. Но обикновено вътре има секви лайна - ама г-н Г. Балкански иска ефтиния. Рандемана на хубаво жълто сирене е 8% - я да видим колко би трябвало да струва ако е само от мляко
                        Колко пари е литър мляко от фермата?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          ... А разни "ементали" и "грюйери" се правят открай време по малки мандри ...
                          Мдааа! Ама хубавата продукция можеш да я намериш най-вече на място. Иначе се правят разни работи "като за софиянци" ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Сиренето ако се прави от мляко, което не е фалшифицирано добре. Но обикновено вътре има секви лайна - ама г-н Г. Балкански иска ефтиния. Рандемана на хубаво жълто сирене е 8% - я да видим колко би трябвало да струва ако е само от мляко
                            Колко пари е литър мляко от фермата?
                            Ела го обясни това,на жената!
                            Две години си вземам овче сирене от един колега,на цена от 10лв. и ми харесва.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              0,35-0,5. Да ми карат от там, но и истинско. Няма да е толкова непродаваемо. Сирене натам съм носил, ма насам не съм се сещал.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Ела го обясни това,на жената!
                                Две години си вземам овче сирене от един колега,на цена от 10лв. и ми харесва.
                                Пинизът е, че същото толкова го продават и на холандците. Не става въпрос само за цена.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X