Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи срещи с новите съседи :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Първи срещи с новите съседи

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Франция хич и не предполагай, че чужденците са от ЕС... Северният африкански бряг - да, може и къде 10% да има и от ЕС, останалото - сиганин.
    Става въпрос за нарушения като шофьори, предимно за скорост, колани, телефони и използване на забранени ленти, снимани с камера. Африканците надали са преобладаваща част от шофиращите чужденци .
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: Първи срещи с новите съседи

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Става въпрос за нарушения като шофьори, предимно за скорост, колани, телефони и използване на забранени ленти, снимани с камера. Африканците надали са преобладаваща част от шофиращите чужденци .
      Kuzdov, така е събираемостта е към 100% защото всяко НЕсъбрано или просрочено задължение СВЕТВА като голяма червена лампичка в досието на всеки гражданин на съответната бяла държава, с такава светеща лампичка - НЯМА хубава работа, НЕ може да си купиш НИЩИЧКО на изплащане, телефон на договор, Интернет, Телевизия, НЕ може да наемеш квартира под наем, НЕ можеш да си купиш дори чисто нова кола , НЕ може да си купиш колата дори и в кеш/в брой защото пак ти правят кредит чек, тоест ако си решил да се тарикатиш и да НЕ платиш глобичка после живота ти става мъка и съжаляваш задето си се родил, и тия ти мъки те преследват поне за 6 месеца до година, и това е най-оптимистичния вариант, песимистичния е идват кредитните събирачи и от 60 евро глоба вече дължиш 3-4 цифрена сума, следва и присъда и вече за 60 евро глоба си осъждан и ЦЯЛ СВЯТ знае за това, съдебно решение ни седи в досието с години и не само в Европа ами и в САЩ и Канада и т.н. ще ти е тъжен живота ако може въобще да минеш граница разбира се.

      Тия неща тепърва чух, че навлизат в България, вече мисля има в РБ кредитно досие и кредитен рейтинг, скоро и застраховките на колите ще започнат да са обвързани пряко с шофьора и неговото минало и настояще и нещата полека лека ще влязат в рамки, няма как просто системата вече е единна европейска и ще се хармонизира все някога.

      А тая селтачеста лелка с бохчите боклук е достатъчно 2-3 съседи да идат в Полицията и/или общината и с няколко снимки да свидетелстват, това би било достатъчно за да и поставят наказание и глоба, надявам се.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #78
        От: Първи срещи с новите съседи

        Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
        За местните карти най-вероятно е така, след като аз от тук вече на 7-ми или 8-ми онлайн магазин попадам,
        в които освен карти на местните банки - други не приемат, значи е напълно възможно и услуги на местно ниво да работят на този принцип.
        Става дума за онлайн магазини във Франция, Германия и Острова.
        Именно. Аз разказвам пресен случай на бензиностанция, а камо ли да платиш в интернет, където има безброй секюризирани щуротий и сървъри!
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #79
          От: Първи срещи с новите съседи

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Kuzdov, така е събираемостта е към 100% защото всяко НЕсъбрано или просрочено задължение СВЕТВА като голяма червена лампичка в досието на всеки гражданин на съответната бяла държава, с такава светеща лампичка - НЯМА хубава работа, НЕ може да си купиш НИЩИЧКО на изплащане, телефон на договор, Интернет, Телевизия, НЕ може да наемеш квартира под наем, НЕ можеш да си купиш дори чисто нова кола , НЕ може да си купиш колата дори и в кеш/в брой защото пак ти правят кредит чек, тоест ако си решил да се тарикатиш и да НЕ платиш глобичка после живота ти става мъка и съжаляваш задето си се родил, и тия ти мъки те преследват поне за 6 месеца до година, и това е най-оптимистичния вариант, песимистичния е идват кредитните събирачи и от 60 евро глоба вече дължиш 3-4 цифрена сума, следва и присъда и вече за 60 евро глоба си осъждан и ЦЯЛ СВЯТ знае за това, съдебно решение ни седи в досието с години и не само в Европа ами и в САЩ и Канада и т.н. ще ти е тъжен живота ако може въобще да минеш граница разбира се.

          Тия неща тепърва чух, че навлизат в България, вече мисля има в РБ кредитно досие и кредитен рейтинг, скоро и застраховките на колите ще започнат да са обвързани пряко с шофьора и неговото минало и настояще и нещата полека лека ще влязат в рамки, няма как просто системата вече е единна европейска и ще се хармонизира все някога.

          А тая селтачеста лелка с бохчите боклук е достатъчно 2-3 съседи да идат в Полицията и/или общината и с няколко снимки да свидетелстват, това би било достатъчно за да и поставят наказание и глоба, надявам се.
          Право в целта! И аз това се опитвам да обясня, ама ..................
          Заради една неплатена глоба от 11 /единадесет/ евро миналата година ми сложили запор на колата и неможех да я продам като кола, само на части, или експорт !!!!!!!!!!!!!!!!!!
          Не ви се вярва, нали?
          Аз самия незнаех нищо за глобата, тръгнах да си вадя от интернет CERTIFICAT NON GAGE /удостоверение, че колата е юридически чиста, сайта е свободен, безплатен и достъпен за всички/ и .................. студен душ .
          Газ към данъчното и там се оказа, че имам глоба за неплатен паркинг. Минават чичковците, или лелките и ти слагат фиша под чистачката. Аз фиш не съм намерил, предполагам, че са го дръпнали няк'ви деца като са минавали. Обясних това на свинята на гишето, тя ми вика - Ами да, вярвам ви, но факта е факт, имате неплатена глоба, или я платете за да ви освободим, или обжалвайте!

          Тук Държавата те смазва, та ако ще да си Карамански, Гайтански, или Маймунски! Тук Държавата бие! БИЕ!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #80
            От: Първи срещи с новите съседи

            В Сърбия зa 10км/ч.нaд рaзрешенaтa скорост плaтих 90евро ,кaто съдиятa ми кaзa ,че съм минaл с нaй-мaлкaтa.Aко бях местен,не я ли плaтя до 10дни мисля ,че беше ме осъждaт нa общественополезен труд,до един месец с друго нaрушение нещaтa зaгрубявaт още!Пaзя си aктa документите по"присъдaтa"зa "спомен".Инaче съдиятa печен,дaже си поговорихме след протоколa зa нещaтa в БГ,без дa пише секретaркaтa.Тa товa в държaвa извън ЕУ,a хвърли си боклукa,нее си нямaт ,aмa си имaт и дебели глоби и си ги събирaт.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #81
              От: Първи срещи с новите съседи

              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
              Според мене лоши съседи и малоумни шофьори се лекуват най-добре с кошмарни глоби с три нули отзад.
              Мда, стига тия дето налагат глобите да не са склонни да "размислят" срещу сума с една нула по-малко от глобата. Каква е ползата да направят гложата за 10км/ч превишвние 200лв, ако масово срещу 20лв катаджията ще си затвори очите? Случайно позагледах "годишния отчет" на ония разследващи журналисти от Нова къде и какво са хванали и снимали. Положението е отчайващо, а това е върха на айсберга. Всичкото това се върти е ефира и никой не прави нищо. В бяла държава същите на 15-тата минута щяха да са с подадени оставки и съдени, а след това ще се самоизселят някъде, дето не ги познават. Тук сме го приели за даденост, в което и собствено е проблема.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Първи срещи с новите съседи

                За "боклука"сме си виновни ние че търпим и не ръчкаме дето трябва или ни е страх че и ние не сме много редовни навсякъде!

                Коментар


                • #83
                  От: Първи срещи с новите съседи

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                  Тия неща тепърва чух, че навлизат в България.........
                  и нещата полека лека ще влязат в рамки, няма как просто системата вече е единна европейска и ще се хармонизира все някога.
                  Ако това някога стане тук-аз бягам в Монголия. Или някъде из Африка, там поне свобода има в изобилие.

                  Аман от контрол и биг брадъри...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Първи срещи с новите съседи

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Азз за това съм си тука. 10 месеца живях в Белгия, 8 в Германия, 2 години в Унгария, обиколих почти цяла Европа. Е тука си е най убаво. В другите държави колкото и кинти да имаш, като не си местен те гледат като мангал. Ако си им шеф те псуват на ум. Ай сиктир. Кинти като имам са ми наблизо. Банкова сметка и карти нямам. И май скоро няма да имам. Ииии кредити нямам и няма да имам. Спокойствие и здрава храна. И най важното - И шеф нямам. Виж, трудов стаж имам. Към 3 години. Ще чакам да стана на 64 и кусур, че да ми дадат подаяния. Как ли не. Нищо не са ми дали, нищо не им искам и нищо не чакам. Парите никога не са били най важното нещо в живота ми и няма да са.
                    Нема да се плашиш...има и други като тебе...аз имам осем с казармата....


                    Тия къде бачкат за голема пенсия обикновенно не я папат дълго време....
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #85
                      От: Първи срещи с новите съседи

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Мда, стига тия дето налагат глобите да не са склонни да "размислят" срещу сума с една нула по-малко от глобата. Каква е ползата да направят гложата за 10км/ч превишвние 200лв, ако масово срещу 20лв катаджията ще си затвори очите? Случайно позагледах "годишния отчет" на ония разследващи журналисти от Нова къде и какво са хванали и снимали. Положението е отчайващо, а това е върха на айсберга. Всичкото това се върти е ефира и никой не прави нищо. В бяла държава същите на 15-тата минута щяха да са с подадени оставки и съдени, а след това ще се самоизселят някъде, дето не ги познават. Тук сме го приели за даденост, в което и собствено е проблема.
                      Мне, не сме го приели за даденост. Българинът като цяло е доволен и съвсем не-тайно се надява положението да си остане същото. Нищо, че мрънка по форумите. На улицата отношението към смяната на собственост на двайсетачките рЕзко се променя. И това е само дребна подробност. Ако някой има кураж, да сподели как стоят нещата в строителния или въобще в бизнеса като цяло ....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #86
                        От: Първи срещи с новите съседи

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        На улицата отношението към смяната на собственост на двайсетачките рЕзко се променя.
                        В посока не-даване или в посока даване на още повече? Питам сериозно. Ако е в посока не-даване - разгеле. Не съм дал на никой, пък още имам книжка с почти пълен брой точки.

                        @Кольо - какъв контрол бе Коле? Контрол всички да си плащат данъците, комшията да не открадне кашона пред вратата ти, оставен от куриера, или манго от съседната махала да не изнасили поредната 80 годишна баба и да и вземе 100-те лева пенсия? На никой на запад не му дреме колко пъти си пръднал днес, щом на комшията ти не му мирише. Разликата е че замирише ли му, ще трябва да купуваш пречиствателна станция или да се преместиш някъде, където няма на кого да мирише. Както и обратното.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Първи срещи с новите съседи

                          Спарки, и на теб са ти промили кратуната...
                          Там където има свобода(в Монголия и т.н.) изобщо нямат ключалки на вратите. То и врати нямат, хи хи...
                          Та именно това избирам-да се преместя да живея там където миризмата от моя пърдеж не се приема като нещо супер гадно и вредно, а като нещо напълно естествено.И където за да се изпикаеш просто отиваш в близките храсти, и това е съвсем естествено и никой не ти слага глоба задето не си се изпикал в супер луксозния кенеф на крайпътната бензиностанция.

                          За това става въпрос-да живеем в нормално от природна гледна точка общество, без измислените и прилагани насила правила за поведение, като даже ще ме глобяват затова, че не съм си измил колата, и тя нарушавала чувството за естетика на съседа...
                          Тук щях да напиша какво мисля за сексуалната ориентация на съседа, ама не ми се влиза пак в банята...

                          Та така. Елате на село, и няма да имате тези проблеми с комшийките дето си хвърлят боклука пред вашата кола. Просто тя ще им е по-далеч от собственто им бунище.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Първи срещи с новите съседи

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Спарки, и на теб са ти промили кратуната...
                            Щом казваш че желанието ми да има правила които всички спазват еднакво е промиване на мозъка - така да бъде. Забележи - не коментирам правилата - само спазването им. Правилата трябва да си ги изработим сами като общество.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Там където има свобода(в Монголия и т.н.) изобщо нямат ключалки на вратите. То и врати нямат, хи хи...
                            Що ли не съм чул за сериозен имигрантси начин към Монголия?
                            То и там дето според теб няма свобода (във Франция например), оградите им са декоративни и портите отключени, до колкото въобще ги има. Точно на село. Знаеш ли какво ще се случи там след 15 минути с мангала, изнасилил бабичка за пенсията и? Никой няма да чака полиция, ако се забави повече от въпросните 15 минути.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Та именно това избирам-да се преместя да живея там където миризмата от моя пърдеж не се приема като нещо супер гадно и вредно, а като нещо напълно естествено.
                            Не приемай нещата буквално. Въпроса е че така стоят нещата не само с пърдежа, ами и с всичко останало. Въпроса е че като се прибереш изморен от работа комшията ти може да реши да надуе чалгата на MAX, или в 10 вечерта да реши да си реже дървата с резачката, и освен ако не си 2 пъти по-едър от него да му скръцнеш със зъби (или в краен случай да му избиеш няколко), нищо не можеш да направиш. Свобода казваш - сигурно.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            И където за да се изпикаеш просто отиваш в близките храсти, и това е съвсем естествено и никой не ти слага глоба задето не си се изпикал в супер луксозния кенеф на крайпътната бензиностанция.
                            Ми сори Коле, ама аз предпочитам храстите да миришат на храсти, а не на кенеф. Такива местенца мога да ти покажа хиляди в така наречената ни държава. Утре ако съседа ти прецени че е съвсем естествено да ти се изсере пред вратата, щото там му е дошла нуждата, още ли ще го приемаш като свобода? Шото аз не - просто не искам да жиевя в кенеф, не искам да газя лайна (кучешки или каквито там), и не искам мангала, дето никога не е платил и 2ст. данък или осигуровка да има същите права като мен в болницата.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            За това става въпрос-да живеем в нормално от природна гледна точка общество, без измислените и прилагани насила правила за поведение, като даже ще ме глобяват затова, че не съм си измил колата, и тя нарушавала чувството за естетика на съседа...
                            На съседа в общия случай и там хич не му дреме че не си миеш колата, докато не си изкаля новите обувки от калта, която снощи си донесъл с колата от гората. А че като тръгнеш от тук за там с мръсна кола, и като пристигнеш може да се окаже на порядък по-чиста от състоянието и при тръгването, как ще коментираш?


                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Елате на село, и няма да имате тези проблеми с комшийките дето си хвърлят боклука пред вашата кола. Просто тя ще им е по-далеч от собственто им бунище.
                            Всеки уикенд съм на 2 села. Не е цветя и рози. На едното например от години комшиите си палят парното по някакъв непознат за мен начин така, щото 2 часа след паленето в радиус от 100 метра трудно се вижда, а как смърди не е истина. А всички са я на дърва, я на твърдо гориво. Само един комин прави това. И няма оправия, освен с конфронтация.

                            Никъде в цивилизована държава правилата не са наложени "отгоре", както сме приели да считаме тук. Самоналожили са си ги тия, които са се съгласили да ги спазват, и заедно са преценили че там така ще се живее. Когато се случи да наложат нещо отгоре, дето не се приема, може да видиш сеир с трактори, крави, прасета, подпалени коли, подадени оставки и т.н. А тук си траем, щото "свободата" ни е мила. Ми не е свобода това - свободия е.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Първи срещи с новите съседи

                              Нееее, изобщо не си схванал за какво говоря, ама това е защото не си живял по другия начин.
                              Да ходиш за уикенда на село не е равностойно на това да живееш там, респ. не си вкусвал от свободата. Просто не знаеш за какво говоря, и пишеш все от позицията на човек от големия град.
                              Изобщо-в повечето теми от този род аз се мъча да мисля много глобално, а вие много локално, затова не можем да се разберем.

                              Само последно-храстите не миришат на нищо след като се изпикаеш до тях. Това в природата. Сред свободата... Естествено, че когато хиляда индивида спрат с колите си до храстите и се облекчат там-ще мирише не, ами ще вони. Ама това е защото тези хора не живеят на свобода, а са затворени в градовете, и по тесните ленти които ги свързват. Пътища им казваме.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Първи срещи с новите съседи

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                В посока не-даване или в посока даване на още повече? Питам сериозно. .....
                                Бах мааму, трябва да си доста наивен или живееш в стерилна среда. Обикновено със сълзи на очи се молят да им вземат двайсетачките. Понякога буквално. После по форумите или на маса псуват и кълнат, че им взели, ама лекинко спестяват, че са се молили да го направят. Ако не си разбрал досега, хората (и не само в България) са адски двулични. Та процеса по елиминирането на тоя проблем трябва да е двупосочен. Иначе има ли кой да предлага, ще има и кой да взима.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X