Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Казус

    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Приемам, че си имал предвид небрежен вид. Неугледния вид има повече общо с мързела и мърлявщината. Според мен де.
    Всеки различно приема тия категории, да го кажем в смисъл - нямам кинти

    Една от най-забавните ми сделки беше в снобарски офис, но шефа не беше такъв.
    Спазваше си дрес кода човека, но въобще не го бригаше как изглеждаш и какво носиш.
    Малко след като ми плати за времето си хубава сумичка, съм бил тема на снобски разговори в офиса 30дни , май това му беше и част от мотивацията де. С такива хора винаги се работи супер леко и с удоволствие
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #47
      От: Казус

      Преди петнадесеттина години тогавашния ми шеф ми звъни в събота да направим една бърза спешна среща в офиса.
      Събираме се, ама аз нещо човърках из къщи със стар анцунг, шефа си подрязвал лозата на луксозната си къща с едно износено пуловерче - абсолютно неглиже.
      И се появява с една S класа един костюмар с 'дълбок столичен акцент'...
      Та започваме да говорим за метални конструкции и защитата им. Човека има нужда да му се направи голяма (според него) метална конструкция, та го насочили към нас.
      Извикваме още един човек, който на времето е участвал в правенето на металната секция на Аспарухов мост и продължава да работи в тази сфера. Ама и той - от лозето идва.
      Общо взето - 'дрес-кода' бе уникален.
      Пролича си искреното недоверие в 'бизнесмена'...
      И се започнаха приказките
      - дайте ми координатите на шефа ви в София за да мога да говоря за цени (защото си мисли, че поръчката му е голяма, а тя е под средните нормални количества)
      - няма шеф във София - цените се определят тук
      - Едва ли можете да ми дадете добра цена. Не може да бъде да нямате шеф във София. Нали сте генерално представителство на немска фирма (и то за региона България - Румъния)
      - да, но централния офис е във Варна, а поради спецификата на работата няма изнесени офици, а наши специалисти се командироват при нужда

      Общо взето се разбра, че въпреки абсолютно точните отговори човека не успя да повярва, че може да му се свърши работата...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: Казус

        Работя предимно с млади хора. Целта на лъскавите дрънкулки е да привличат внимание и да създават определен образ в съзнанието на околоните.
        Няма значение какво си постигнал, важното е колко получаваш, мярката е пари. Понеже не става да извадиш пачката на масата и да се мериш ги даваш примерно за телефон и мерши телефона. Всеки знае колко струва един телефон. Ако не точно, то поне порядък. Това стига за първоначална оценка колко струваш и колко на сериозно могат да те вземат.

        Наблюденията ми показват следното:
        При момченцата - колкото по-голям и по-лъскав - по-добре. Може да го метнеш небрежно на масата и да чакаш някоя мацка да клъвне. А колкото по-небрежно го метнеш - по-добре. "Какво са 1000 лева за телефон". След това внимателно прибиране да не се издраска.
        При момиченцата - трябва да е най-хубавия от всички няоколо. Не може тя да има по-хубав телефон! Горе-долу като с дрешките и обувките.

        Това, че половината са с изпотрошени дисплеи и издрани панели няма значение. Важното е, че го има. Телефонът е играчка. Нито приходите им, ако имат такива позволяват да го поддържат, нито заниманията им го изискват. Подарък за празник, измрънкан от мама и тате, от някое гадже, все едно. Искали - намерили как да го имат. А когато нещо се счупи - тъч, дисплей, забие софтуера или каквото и да е друго, което изисква телефона да отлежи 1-2 седмици на сервиз - тихичко се вади едно старо телефонче за 20 кинта, колкото да можеш да се обаждаш и много бързо разбираш, че и без смартфон може.

        Кола, с която можеш да се фукаш е доста над 1000 лева и цената на телефон.
        Въпрос на мащаб. Ако можеш да си позволиш да се фукаш с кола за 20 000 лева - личен избор.
        А ако си спестявал от закуски или си счупил касичката вкъщи за да я купиш положението е същото.
        Не са един и два случаите:
        - Майсторе, колко ще струват тия накладки?
        - 150 лева със смяната.
        - Ебати цифрата!

        След два часа колата е пред близката морга и момчето със синия анцунг Adibas рови да си търси накладки втора ръка.
        Русата кака в колата мляска дъвка и в празния и поглед се чете блаженство, че е се вози в Audi A8.

        С пълна сила важи "От глад умри, гъзар бъди!".
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #49
          От: Казус

          Това нов феномен ли е спорес вас? През 1994 бях в гимназията и разлика със сега нямаше. Имаше парадиране с мобифони като тухли. Повечето дори нямаха план, че услугата беше скъпа... Маркови маратонки, дънки и други дрехи също бяха признак на положение (на родителите). А как е било при комунизма с дънките Райфъл, касетофоните и др. неща от Кореком достъпни само за изррани... Винаги някои са имали нужда от помощни средства за да влязат в гащите на момичетата...

          Коментар


          • #50
            От: Казус

            Абе не бе, те момичетата не са такива.

            Цвета на Бентлито не е от значение като срещнеш подходящата половинка в живота.....
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #51
              От: Казус

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Абе не бе, те момичетата не са такива.

              Цвета на Бентлито не е от значение като срещнеш подходящата половинка в живота.....
              Разбира се! Абсолютно е все тая дали имаш 48 или 50 милиона.
              Щастието не е в парите

              То не е от вчера, просто сега се изразява в телефони.
              Утре ще е нещо друго.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #52
                От: Казус

                И моите пет стотинки по темата: всеки има такава кола, къща, вила, телефон, обувки, жена, банкова сметка... и каквото още се сетите, каквито ЗАСЛУЖАВА. Изключенията не траят дълго.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #53
                  От: Казус

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ..

                  Общо взето се разбра, че въпреки абсолютно точните отговори човека не успя да повярва, че може да му се свърши работата...
                  Накратко глупак,
                  аз усетя ли такова отношение, рязко вдигам всякакви неустойки, че и цени само да ми се махне от главата.
                  Ако се случи проблем, такъв човек само генерира проблеми и търси "авторитети" с бентлита примерно.

                  Всъщност проблема на темата е заложен в природата на човека и никога няма да изчезне.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #54
                    От: Казус

                    Добре де, аз друго се чудя. Всички тея хора, които се правят на т.нар. гъзари, не осъзнават ли колко други ценни неща губят в живота си в името да имат/да се покажат с някоя дрънкулка? Ето примера с някой скъп марков телефон, струващ 2000 кинта. Е за тея пари си правиш супер почивка за 2ма на някое прекрасно място по света. А пoказността за какво е? Ако си в такава среда, където всички са такива, то си губи смисъла. Тогава на практика не се отличаваш от никой, защото и всички останали по един или др. начин са се домогнали до бленуваната дрънкулка и ти не си повече и нищо друго, освен един от тях. Демек се губи момента на уникалността и отличаването.
                    Ако пък някой си мисли, че с тая дрънкулка в някоя друга среда ще направи вчепатление, май пак не е познал. Надали учителката Дочка или тролейбусния шофйор Евтим ще се трогнат от лъскавия телефон/кола. Те са заровени в сивото си ежедневие, имат си на главата 100 др. проблема, как да си платят сметките и да си нахранят децата и им е точно през центъра дали имаш телефон за 20 или 20000 лв. и дали въобще имаш телефон. А най-комично е когато парадираш сред хора, които те познават и знаят до вчера що за сополанко си бил например. Там както и да се появиш шанса да хванеш декиш е почти нулев. Евентуално имаш малки шансове пред непознати, до момента в който познаващите те разкажат "усложливо" кой и какъв си. Абе с една дума е преливане на кухо в празно и обратно. Не знам другите как сте, ама аз по улиците от Кайени, Мерцедеси и др. подобни лъскачки не се трогвам, не ги забелязвам, просто се сливат на общия фон с другите. Нито заничам по задниците на хората да гледам каква марка дънки носят. Още по-малко ме е еня за телефоните им. Моя е 8 годишен модел на Самсунг, има си и супер екстра- може да пращам и получавам СМС.
                    Дали да си купя нов смартфон или да идем с жената до Куба например ?
                    Виж ако някой се появи с нещо такова, вероятноста да ме впечатли и да ми падне ченето е мноооого голяма:
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Казус

                      В Куба пък чий ще го дириш?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #56
                        От: Казус

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        В Куба пък чий ще го дириш?
                        На екскурзия бре, за 1-2 седмици. Имали не лоши плажове, хавански пури и ром . А и да се кефя на автентични коли като горната. После обратно в цивилизацията.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Казус

                          Dagobar , в Куба с жената не се ходи! Моряци са ми разказвали :-)))

                          Коментар


                          • #58
                            От: Казус

                            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                            Dagobar , в Куба с жената не се ходи! Моряци са ми разказвали :-)))
                            Вярвам и на теб и на моряците. Ама да бяха ти казали, а ти на мен, как да обясня на жената 2седмично отсъствие.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Казус

                              Информираш я че на концерт с тапи в ушите не се ходи, и че тя като предполагаем домашен ковчежник би трябвало първа да е наясно какво разхищение би било
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X