Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казус

    "Само в България може да имаш телефон за 1500 лева, а да караш кола за 1000" Здравейте колеги, нека да разискаме този казус. Тя смешкта си е смешка, но... Беше ми изтъкната от една приятелка, като й съобщих(къде на майтап, къде на сериозно), че следващия ми лаптоп ще е един АСУС за 3 000лева. Та стоя й си мисля, защо автомобилът трябва да ти е най - скъпото нещо, най - скъпата вещ, която притежаваш? Аз комплекс относно това каква кола карам нямам. Карам Ауди 80 Б4, което в момента я струва 2000лв я не, в супер състояние е и ми върши прекрасна работа, но както и да е. Та като се замисля имам доста вещи, които надхвърлят тази цена, да не споменавам и да не изпадам в подробности. Вие как мислите? Аз това не разбирам, защо автомобилът трябва да ти е най - скъпото нещо??? Защо като имаш телефон за 1500лв, фотоапарат за 3000лв, часовник за 1200лв, мотоциклет за 5000 и следва автомобилът ти да струва поне 15 хилки??! Защо хората се оценяват по това каква кола карат?? Не го разбирам, е, те пък не разбират и мен - как съм дал толкоз пари за еди си какво... различни хора, различни мнения... Ще ме прощавате, ако темата, не е за тук, но и аз незнам за къде е.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    От: Казус

    Приоритетите на всеки човек са различни... Някой му е кеф да кара по-нова/хубава/скъпа кола.
    Друг би дал 3000лв за лаптоп, при условие, че такъв за 1000лв би му свършил работа (ако не лаптоп, то десктоп - със сигурност)...
    Е да, ама му е кеф да е този от 3 хилки...
    Някои длъжности колкото и да е ляво, но задължават да имаш дадените атрибути - не може да искаш някой непознат да ти довери големи суми, а да отидеш с трабантче...
    Та така - някой би тръшнал огромни пари и за фотоапарат. Това не значи че е луд (е, не го и изключва де ).
    Същата работа е и автомобила..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Казус

      Това ми напомня на една реклама от едно време - пък аз имам...пък аз имам...пък аз имам ВЪШКИИИИИИИИ!
      Иначе на въпроса ти - "Само в България може да имаш телефон за 1500 лева, а да караш кола за 1000"
      Това е така щото само в България (поне аз за нея знам) можеш да караш кола струваща 1000 лв и въпреки, че се движи на магия минава ГТП със същия успех както и нов автомобил. Аудито, което караш, може и да мине АDАC, TUV и т.н. прегледи но каква част от останалите коли за по 1000 лв ще го направят? И другата гледна точка - по другите страни (нормалните) трудно можеш да намериш телефон който да струва 4-5 нормални български работни заплати, докато виж, автомобилите са си сума защото там предпочитат да карат коли които могат да минат законно ГТП.
      Не знам дали ми следиш мисълта, аз лично не успявам но основната ми идея е следната - всичко се връзва със стандарта на живот и датата на производство- как тъй ще си купуваш нов телефон за 1500 кинтове след като можеш за тея пари да си купиш 20 годишен кошник? Що например цената на телефона не се сравнява с тази на автомобил произведен в годината на автомобила.
      42

      Коментар


      • #4
        От: Казус

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        .. Не знам дали ми следиш мисълта, аз лично не успявам...
        Що например цената на телефона не се сравнява с тази на автомобил произведен в годината на автомобила.
        Yes!
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: Казус

          Аз пък имам телефон за 109 лв...Слушалка-ало,ало и толкова.Стига ми. Друг пък иска просто да се придвижи от точка А до точка Б...Т.е. въпрос на приоритет.
          Преди 7-8 години имах HTC, с размерите на съвременен Галакси S4 .С голям кожен калъф.Всички ми се смееха .Тогава на мода бяха малките телефончета.
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            От: Казус

            Скоро имах един пациент с двустранна пневмония.младеж-безработен .със смартфон за 1000 лева и ....без осигуровки!
            Бам 25 лева преглед-касов бон.бам снимка 25 лева и т.н.След 1 седмица контролна снимка-25 лева.
            Ами пича стъпи на 200 кинта с илачите.Ако имаше осигуровки щеше да мине през болницата за нищо пари.
            Казах му-абе имаш 100-200 лева осигуровки-що не го продадеш тоя смартфон/щото май не е смарт и телефона не му трябва/.Той отговори-че гладен ще ходи но без хубав телефон не може........
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Казус

              Всеки луд с номера си,моята кола е 20 годишна и струва една заплата,да му е съвестно човек гуми да и купи,че и скача цената с 30%.

              Ма пък си купих пушка за почти същите пари щото нали имам още 2 резервни коли от тия пък с пушките не е така.

              Телефона не знам,ползвам каквото жената ми изостави,само калъфи сменям,че розовото не ми тичка.

              Гладен ще ходя,Баварец няма да е
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Казус

                Нещо не разбирам темата. Нещата не са константи във времето. Днес имаш, утре нямаш и обратното. Колата е средство за предвижване, телефона за комуникация. У нас е малко изкривено и на тези вещи се гледа като на някакъв атестат за престиж. При мен тези две неща са много назад в списъка с приоритет при планирането на разходите. За мен е по странно да си купиш кола която да не можеш да подържаш адекватно. Ако не можеш да си купиш комплект нови гуми, или да си обслужиш колата без да се замислиш много за разходите, то тая кола не е за теб в този момент от живота ти.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Казус

                  А пък в Дания, човек, с телефон за +600€, кара колело...
                  Последно редактирано от Absolut; 27-02-14, 18:38.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Казус

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    ...У нас е малко изкривено и на тези вещи се гледа като на някакъв атестат за престиж...
                    НАВСЯКЪДЕ се гледат вещите като атестат за престиж. В някои прослойки от всяко общество това е СИЛНО застъпено. В други - не.

                    В България, в малките градчета, те посрещат по колата и те изпращат по телефона. Мога да ти кажа и къде посрещат по дрехите. Ама снобско било, ама някакво си - аз нали не правя така? Свободни сме да си реализираме житейските заблуди.

                    А освен това сме свободни и да си харчим парите както намерим за добре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Казус

                      Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
                      А пък в Дания, човек, с телефон за +600€, кара колело...
                      Кара колело,ама за 6000 евра...Поне беха толкоз изчанчени преди 23 години...Сега не знам как е.Хазяите имаха едно пежо 105 или 205(не помня) и поне осем велосипеда...За три месеца не успях да срещна жена с по нежно тяло от Арнолд...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Казус

                        Като си плащах студентлъка една от професиите ми във Франция беше в кол центъра на Итинерис (тогавашния мобилен клон на Франс Телеком), в отдел "Справки". Услугата беше скъпа (след първите 45 секунди започваха да текат някакви яки сметки), абонаментите бяха скъпи, и в общи линии от Итинерис се опитваха да наблягат на качеството и се скъсваха да ни обясняват при обучението че не сме просто отдел справки, а трябва да сме готови да се справим с всякакви случаи.

                        Част от "учебните помагала" бяха записи на реални случаи, един ми е останал в главата:

                        - Справки Итинерис, добър ден !

                        - Здравейте. Звъня ви от ресторант "Максим'с" в Париж от своя Моторола Стартак за който платих 9000 франка. На масата съм, пред мен са едно великолепно телешко за 800 франка и бутилка вино за 1200 франка. Желая някой да ми пожелае добър апетит. Бихте ли ми пожелал добър апетит ?

                        - Добър апетит, господине

                        - Покорно благодаря младежо. Приятен ден.



                        Та така... Всеки си прави кеф както иска и както може.

                        А за съотношението на цените коли/телефони в България - много просто. В България все още е възможна поддръжката на автомобил с извършване на относително сериозни операции (разпарчетосване, заварки и подобни) за относително човешки пари, което прави съживяването и поддръжката на уморени автомобили относително евтино. На Запад това е отдавна невъзможно, евтина поддръжка е възможна единствено от хора които хем са мераклии, хем имат къде да извършват поддръжката.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Казус

                          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                          ...За три месеца не успях да срещна жена с по нежно тяло от Арнолд...
                          Тия да не ги ядат колелетата бре - вместо да ги карат...
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Казус

                            В магазина за велосипеди до нас, хубавите почват от 14,000.00 лева а най-хубавите велосипеди са около 27,000.00 лева базов модел...

                            магазина има 3 продавачи и 4 механика, живея в село наистина. не съм видял мазерати да спира пред магазина, просто хората се кефят на хубави велосипеди, карат много и си купуват скъпи неща, аз карам велосипеди от по 20-30 кинта втора ръка, когато искам ще дам 300-400 ама за телефон четирицифрена сума не съм давал от поне пет години ))
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Казус

                              Темата май е за друго!
                              Ако товаря кораби със зърно на пристанище Бургас може да се купя телефон дето прави пуканки и свирки за 4-цифрена сума!
                              Ама той голтака безработен.неосигурен и живее на гърба на майка си и баща си ....не можел без смартфон!
                              Това противоречие между реално/каква ти е битността/ и идеалното/притежанието на скъпи вещи последен модел/е темата и извор на трагикомедията.
                              И не съм съгласен за това че всеки може да си харчи парите както намери за добре!Щото има много примери за неправилно похарчени пари.най-малкото безотговорно и егоистично!!!
                              Ако визирания мой пример си купи едно телефонче с червена и зелена слушалка за 40-50 кинта а другите 950 лв ги инвестира в себе си като обучение и квалификация да усвои професия може да си купува каквито си иска телефони.с платени осигуровки и неумирайки от глад!
                              П.П.Впрочем и на мен ми харесва един CAT B25,ама трябва да платя зелените училища на двете си деца !А сега дилема!
                              Телефона ли да взема или..............
                              Последно редактирано от mihov_1969; 27-02-14, 21:07.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X