Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

    Милиционерите са сновяли по улиците и са искали печат от работодател. Толкоз! Няма тълкуване и раздвояване! Всичко останало - у душегубката, и с кирката!
    Само няколко чАса след обсъждането на закона се появиха мнения, съвсем буквално - "Форекс-аджиите до Белене", "няма начин тия с многото имоти да не са ги откраднали", само мен какво ще ме правят докато си правя къщата. От кирлив наем за гарсониера в София пак може да оцелееш без да бачкаш на село, майка ми с 40 години стаж не докарва такава пенсия. Пред очите ни разграбиха това, дето тяхното поколение са градили с къртовски труд, къде е смисъла? Тия принудителните неща ходят винаги със соц. действителността, свързани са като електричеството с магнетизма, като боба с наденичката.
    Ще си ремонтирам сам имота - не защото ми е по-евтино или скъпо, както се изразиха, а защото така искам. Човек не се ражда роб за да буха с кирката, и не виждам какво лошо има да си дадеш почивка, да обикаляш с лодка в океана и подобни.
    И сегашните закони удрят посягането на чужда собственост. Който не ще да работи си е негова работа, а че социалната система е изконно сбъркана и аз съм съгласен, ама няма връзка с тая тема.
    Първоначално публикуван от yaniev
    По-скоро ти изкривяваш темата през твоя призма. Помисли - законът ясно пише безделници и празноскитници. Явно имаме различни дефиниции за тези определения. Не говорим за хора, които са активни на пазара на труда, временно нетрудоспособни хора и др. подобни. Говорим за такива, които не желаят да работят по никакъв начин и не са материално осигурени. Виждал ли си човек, които няма пари за елементарни нужди и предпочита да прибира няакакви помощи от държавата, а при предложение за работа да отказва? Виждал ли си млад човек с жена и дете да зареже работата си ей така, защото просто не му се работи /и така вече 5год./? Разбери примерите буквално и не търси под вола теле. Мога само аз да ти напиша десетки такива.
    Не говорим и за полицейщина. Ти четеш закона буквално. Има по цивилизовани начини да заставиш един индивид да спазва определени правила. Тук вече и аз се раздвоявам. От една страна знам, че средството за успех сред българина е принуда, но от друга това е тормоз, който ще накара още от грамотните хора да напуснат страната. По скоро ще ги заставим с механизмите за социално подпомагане и пак стигаме до кокошката или яйцето.
    Сега действащите програми за безработни /например "от социални помощи към заетост" и разни подобни/ не са лоши като замисъл обаче други са пречките там. Тези хора само да работят на минимални обороти биха извършили чудеса, но организацията и най-вече контролът липсват и се стига до момента в който те получават пари без да работят почти нищо. Тук ясно виждаме, че някой не си гледа работата по контрол на тези групи. Защо не я гледат? - Защото тези хора са избиратели и трябва да гласуват на следващите избори и трябва да се стимулират по някакъв начин /да бъдат доволни/. Също често срещам хора, които разсъждават така: Защо ще получавам Х сума за определена работа, като мога да получа У сума /макар и 3-4 пъти по-малка от Х/ от програмата без да работя. Ами за какви трудови навици говорим???
    Изобщо темата е много дълга и няма да се реши с няколко поста във форума, но не трябва да се премълчава и да се правим на разсеяни. Пак искам да кажа - аз съм за такъв закон макар и не точно в този му вид.
    Как да не е полицейщина? За самонаетите какво правим, в периоди между два проекта? И тях ли в Белене?
    Ей тука видимо мешаш скапаната социална система с изконни човешки права. Който иска да седи мизерник си е негова работа, но те подкрепям, че не трябва да получава помощи.
    Последно редактирано от Rabin; 28-10-13, 11:27.

    Коментар


    • #47
      От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Който иска да седи мизерник си е негова работа, но те подкрепям, че не трябва да получава помощи.
      Най накрая стигнахме до истината
      Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

      Коментар


      • #48
        От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

        В тази тема имаме поредният пример как фундаменталните, дълбоки и животрептящи проблеми на съвремието ни имат прости, очевидни и най-вече ПОГРЕШНИ отговори.

        На хората не им се работи. Правилото си има своите важни изключения, но те са толкова малко, че спокойно можем да ги оставим да се оправят сами с ясното съзнание, че на такива хора никога не им е зле, а всички останали няма да станат като тях.

        Нещо повече. Хората ИМАТ ПРАВО да не им се работи. Мързелът е природна функция за енергоспестяване и сама по себе си тя не е достойна за морален упрек. Толкова повече, че тя подтиква някои хора да измислят полезни неща.

        И така стигаме до ЗАВИСТТА. Няма ни най-малко обяснение иначе, защо ако А работи повече (или изобщо), то на Б ще му е по-добре. Вариантите са:
        - Б да е дете, неработещ съпруг или старец от семейството на А (и тогава си е тяхна, вътрешна работа да се разберат)
        - Б да е търговец, на който А му е клиент (ако А не купува от Б, то на Б никой не му е крив, най-малкото А)
        - Б да краде/проси/изнудва системно от А (и тогава е ясно на чия страна са симпатиите ми)
        - Б да е управник, който управлява А (свежда се до предното)
        - Б да получава средства (помощи, заплата) от управника, който управлява А (свежда се до помагачество на предното)
        Във всички други случаи, ако А работи повече, облагите от това са главно за А и на Б не трябва да му пука. Ако А работи по-малко, вредите от това са си пак за А и на Б пак не би трябвало да му пука.

        И така, всеки който настоява да се принуждават към трудова заетост някакви (различни от него) хора, нека се припознае в примерите А и Б, а после да си направи съответните изводи.

        Коментар


        • #49
          От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:933931_557195984331130_1989104091_n.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:5530984
          Всички са на работа и няма безделници
          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

          Коментар


          • #50
            От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
            Всички са на работа и няма безделници
            Викаш, двама трябва да влязат в дупката, където няма място за един с лопатата му?

            Върти се снимката из целия интернет, много хитро са маркирани хорицата, но не отговаря на действителността.
            Точно в строителните бригади, ако реално има работа и някой се помайва, другите бързо и лесно ще му проведат превъзпитателна работа.

            Коментар


            • #51
              От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

              Точно в строителните бригади, ако реално има работа и някой се помайва, другите бързо и лесно ще му проведат превъзпитателна работа.
              Не го възприемайте буквално.
              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

              Коментар


              • #52
                От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                Нямах нерви да чета оная тема "който не работи не трябва да яде". Тая администрация, дето се мерят със стотици хиляди - се водят, че работят. А ако спрат голямата част от тях ще има положителен ефект. Работят да правят поразии.
                Да вземем да се разберем какво значи "работене". Манго дето го мързи прави по-малко поразии от тия в парламента.
                HR (яйчар) отделите дето погрешно бяха изтипосани с ватенка на горната снимка - работят да внасят раздори из Корпорациите. Правят конкурс за най-добър екип и го печелят те самите. Наблюдавал съм го в 2 различни фирми, нееднократно.

                Коментар


                • #53
                  От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Викаш, двама трябва да влязат в дупката, където няма място за един с лопатата му?

                  Върти се снимката из целия интернет, много хитро са маркирани хорицата, но не отговаря на действителността.
                  Точно в строителните бригади, ако реално има работа и някой се помайва, другите бързо и лесно ще му проведат превъзпитателна работа.
                  Тва си е баш проджект мениджмънт,както и да го разбира бай ти Иван...Той си менажира лопатата...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                    Как па баш мене ме изкарахте любител на комунистическите порядки

                    Това че аз си бачкам по цел ден еми такъв начин на живот съм си избрал

                    Но не е лошо една огромна за момента маса от хора която се чуди какво да прави от сабале да бъде улеснена

                    Едните копат дупки другите ги зариват

                    „Дори в Индия гледам не насърчават най нисшите слоеве да раждат

                    Щото това е проблем за цялото общество а защо при нас е обратното насърчава се беззаконие и хаос

                    Е ние сме правова държава“ да я и държавата
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #55
                      От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                      Айде и аз да напиша нещо за работата . Започнах работа на 15 ненавършени години като автомонтьор . Почнах веднага след 8 клас и продължих да уча вечерно . Тогава за такива като мен по буйни имаше форма на обучение в 8 клас ПТУ професионално техническо училище . Беше нещо като една степен преди ТВУ. Два дена в седмицата учиш общо образователните предмети три дена практика по специалността а в събота се учеше ОТП и ОСП . За тези които не знаят и тези които не помнят на времето ако след завършване на 8 клас на първи септември не учиш някъде обикновено първо кварталния викаше родителите да им обясни че в социалистическото общество място за тунеядци няма . Системата работеше безотказно .Понеже още нямаш паспорт от работата ти издават една синя легитимация със снимка където пише че лицето С.......... В.......... работи еди къде си . Трудовия стаж ми е отразен надлежно в трудовата книжка само че от НОИ не признават като стаж за пенсия годините под 16 и така имам повече от една година втора категория отработена в общи линии за тоя дето духа . През целия си трудов стаж съм осигуряван на реалната си заплата и сега като погледна назад май не е имало смисъл .
                      Последно редактирано от sek.1; 29-10-13, 07:04.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ...Системата работеше безотказно...
                        Аз познавам доста откази на системата. Радвай се че не си от тях и си знай че е твоя заслуга, а не на "системата".

                        Коментар


                        • #57
                          От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                          Тогава празно нямаше системата биеше през пръстите яко . Единственото което ме вълнуваше е да ми е пълен резервоара на ЧЗто и днеска да избягам на поне две патрулки щото нямам книжка Ама тоя спорт го практикувахме поне по 20 човека във всяка махала та ни бяха свикнали на номерата .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Тогава празно нямаше системата биеше през пръстите яко . Единственото което ме вълнуваше е да ми е пълен резервоара на ЧЗто и днеска да избягам на поне две патрулки щото нямам книжка Ама тоя спорт го практикувахме поне по 20 човека във всяка махала та ни бяха свикнали на номерата .
                            То тогава лесно се бягаше от патрулките с мотор.
                            Първо патрулките бяха най-скапаните коли в управленията и второ една Лада никога не може да стигне ЧЗ-то.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #59
                              От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              То тогава лесно се бягаше от патрулките с мотор.
                              Първо патрулките бяха най-скапаните коли в управленията и второ една Лада никога не може да стигне ЧЗ-то.
                              То и сега една Астра не може да стигне ЧЗ да не говорим за по модерен мотор . Беше преди 3-4 години . Ако знаеш в София къде е гара Пионер та срещу нея на сянка редовно седи по някоя патрулка . Беше една неделя отидох до там с ДРа и понеже е няма и километър от нас ме домързя да се качвам до втория етаж за каската и само по едни слънчеви очила си подкарах . Свърших си работата излизам от единя склад и вече като бях стъпил на платното видях че има патрулка явно току що дошла щото на идване я нямаше . Двамата полицаи кротко си въртяха палките . Мравките ме полазиха по гърба викам си сега ще ми махнат аз ще им покажа един среден пръст и ще надам всичката газ и ще отпраша на задна гума като в доброто старо време Минах бавно покрай тях а те все едно не ме видяха явно решиха да не ми правят кефа като махнат да ги освиря
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Закон за трудовото мобилизиране на безделниците и празноскитниците

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                То и сега една Астра не може да стигне ЧЗ да не говорим за по модерен мотор .

                                Не е много по темата...
                                Едно време не ги и гонехме.
                                Имахме щастието да сме малка Община /град/ и се познавахме.
                                Чакахме ги пред тях заедно с баща му
                                Ма не сме ги качвали на бесилото.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X