Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Любопитни факти за уискито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Любопитни факти за уискито

    Талискер е от айсъл ъф скай. И то е много добро. Така като гледам, може да заформим една малка група народ за да направим дегустация накъде сред природата на палатки и добро уиски Ако някой изяви желание да пише на лични
    Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

    Коментар


    • #77
      От: Любопитни факти за уискито

      Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
      Така като гледам, може да заформим една малка група народ за да направим дегустация накъде сред природата на палатки и добро уиски Ако някой изяви желание да пише на лични
      Много добра идея! Далеч съм засега, чак в края на лятото евентуално... А "спонсори" ние ли ще сме си? - че само последната от списъка по-горе (хич не я гледайте - аз за кво спрях да пия) е колкото застраховката на колата ми... или ще се мине на домашно произведена... стоп... само много отлежала (в бъчва ако може) истинска сливова Вкуса иска време!
      Последно редактирано от ivied; 14-06-13, 20:08. Причина: спонсори и сливова

      Коментар


      • #78
        От: Любопитни факти за уискито

        Не, това не става. За купон в природата и сред приятели се пият живи питиета, вино и ракия. Фините уиски са питие за двама или за самотник, загубен в тъмата.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #79
          От: Любопитни факти за уискито

          Виното няма начин да е по-малко финно от уискито...освен, ако се пие домашно производство, което за мен не винаги е...вино

          А ракията колко по-добра би станала, като отлежи...

          Glenfiddich Solera Reserve не беше лошо, а Caoran беше дори още по-добра покупка за парите си.

          Glenfarclas е добра средна ръка за мен, но предпочитам опушените островни пред него.

          Коментар


          • #80
            От: Любопитни факти за уискито

            да, сред природата не става, трябва клубна атмосфера, пиано-бар или джаз-клуб...

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            Glenfiddich Solera Reserve не беше лошо, а Caoran беше дори още по-добра покупка за парите си.
            Glenfarclas е добра средна ръка за мен, но предпочитам опушените островни пред него.
            няма най-добро, няма класации, много са уникалните, дай Боже да открием повече от тях...

            Коментар


            • #81
              От: Любопитни факти за уискито

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              само много отлежала (в бъчва ако може) истинска сливова Вкуса иска време!
              По нашия край, на сливовата на възраст над 1 година и казваме залежала, а не отлежала
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #82
                От: Любопитни факти за уискито

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                По нашия край, на сливовата на възраст над 1 година и казваме залежала, а не отлежала
                хахаха сопрете се бе... дайте малко маркетинг нещо, о-лине търгове, златни етикети, и т.н. вие го карате като с Пангалактическия гаргаробластер - питието, което описват като алкохолния еквивалент на нападение с цел грабеж - хем ти вземат парите, хем главата те боли

                Коментар


                • #83
                  От: Любопитни факти за уискито

                  Няколко пъти съм имал щастието да бъда в Единбург и любимата ми улица е Роуз стриит, само пъбове от ляво и дясноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0254.jpg
Прегледи:1
Размер:231.5 КБ
ID:5493494 .По принцип съм бираджия ,но винаги съм се чудил на многото непознати имена на уиски по равтовете зад бара. Последния път реших да видя Лохнес на еднодневна екскурзия и по пътя минахме край изгоряла дестиларна. Екскурзовода малко преувеличаваше,че пожарникарите са плакали докато са гасели пожара. За някои видове уиски са използвали бъчви от Испания в които е имало шери заради натуралното оцветяване. Шотландия годишно има по голяма печалба от уиски отколкото от добивите на суров петрол и газ на Северно море, която разбира се отива в Лондон. Различаването кое е шотландско и кое ирландско уиски е същото и при фамилните имена например McCluskey е ирландска фамилия, а McClusky шотландска. Най дълбокото езеро в света е Лохнес Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0073.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5493492защото ако хвърлиш монета в него ще я намериш в Австралия шегата на екскурзовода
                  Последно редактирано от тихич; 16-06-13, 14:26. Причина: снимка

                  Коментар


                  • #84
                    От: Любопитни факти за уискито

                    Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
                    Различаването кое е шотландско и кое ирландско уиски е същото и при фамилните имена например McCluskey е ирландска фамилия, а McClusky шотландска.
                    То и самото изписване на уискито се различава - ирландското е Whiskey, шотландците (понеже са по стиснати) го пишат Whisky.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Любопитни факти за уискито

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      То и самото изписване на уискито се различава - ирландското е Whiskey, шотландците (понеже са по стиснати) го пишат Whisky.
                      Ако муха се удави в бирата на шотландец, той ще изстиска мухата обратно в халбата .Това е пословично какви са скрънзи и колко са стиснати ,това е виц който забавлява англичаните само .Нямате си идея колко са надъхани и как след свободата и право на собствен парламент се борят за независимост. Ако това стане ще са огледало на Норвегия независими няма англия или ес ,няма пиявици

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X