Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиостанции - моля за съвет при избора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиостанции - моля за съвет при избора

    Колеги, решил съм да купя за рождения ден на синчето да взема две уоки-токи-та - виждал съм такива комплекти

    Идеята е да си играе с този комплект, но имам и задна мисъл - при евентуални пътувания с две коли да можем да си говорим помежду си.

    Използвал съм такива, но искам да се обзаведа с домашен комплект

    След като прерових доста обстойно форума, се оказа, че въпросителните са повече от много, и сам не мога да се справя, поради което моля за компетентната ви помощ.

    В ценовите граници - 70-80 лв, по магазините открих следните устройства
    AEG Funky 50 http://www.aeg-itmbg.com/aeg_Funky50.html

    Uniden PMR 845 http://www.bittel-bg.com/content.php...id=72&prid=438

    Midland G5 http://www.netshop.bg/shopping/product.php?p=7690

    Cobra MT800 - ако колегата ги продава още, де.. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%F6%E8%E8

    Благодаря предварително за отговорите, както и за евентуални насоки към други устройства

  • #2
    До: Радиостанции - моля за съвет при избора

    http://shop.oragie.com/

    Виж и тука на радиостанции.
    Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #3
      До: Радиостанции - моля за съвет при избора

      По мой наблюдения UNIDEN се справят учудващо добре. Ползваме ги при летене с парапланер и понякога на 5-6 км се чуваме във въздуха. На пресечен терен са слаби но при пряка видимост е супер. При патуване с коли няма грижи
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #4
        До: Радиостанции - моля за съвет при избора

        Имал съм AEG-а. Като за уокитоки са прилични. Чуват много(ако някой говори по по-мощна станция), но при предаване не правят чудеса. Общо взето в този клас всички са с еднакви възможности. При пряка видмост и извън метална клетка(автомобил, ако не е кабриолет ) 5-6 километра, в Искърското дефиле два завоя...

        За играчки на детето в града може да има проблем. На отворените 8 канала без кодировки са всички охранители, строители, изолаторджии и т.н. Пълна какафония. За да ги ползва, ще трябва да го водиш на разходка в гората...

        Бих те посъветвал да помислиш и върху факта, че горе-долу на тези пари идва и една свястна китайска станция, та за съвсем леко повече от двойната сума можеш да се оборудваш с нещо, което не само на детето ще му е по-забавно и от което ще научи повече, но и ти ще имаш нещо, което върши истинска работа.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Радиостанции - моля за съвет при избора

          добре, АЕГ..

          освен че са само жълти в магазина ( като таксита са ) на тях могат ли да се правят настройки ?
          В смисъл - да излъчва на определена честота, и да приема само от определена честота?

          Ако е така, то тогава вероятността да се пречка с някой наоколо доста понамалява

          От това АЕГ се предполага, че чудеса не се очакват, и в общи линии ме задоволява това (колата ми не е кабрио, а на джипа покрива го свалям относително рядко )

          а някакви коментари относно другите играчки, на които съм се спрял?

          Коментар


          • #6
            До: Радиостанции - моля за съвет при избора

            Имат 8 канала. Винаги приемат и предават на само един от тях. Двете трябва да са настроени на един и същи. Пробемът е, че каналите са само 8 и в големия град, винаги са заети всички.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Радиостанции - моля за съвет при избора

              добре, АЕГ отпадат - не е приятно да се бърка в чужди разговори,още повече от дете...

              кажете още една добра дума за Униден-а и отивам да го взимам

              Коментар


              • #8
                До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                добре, АЕГ отпадат - не е приятно да се бърка в чужди разговори,още повече от дете...

                кажете още една добра дума за Униден-а и отивам да го взимам
                Унидента има 8 канала, всеки с 38 възможни кодировки. Т.е. 8х38 възможни комбинации. Мидланда също. Лошото е, че са от по-неправилния тип, при който може да влоши качеството в сложна среда(например град).

                Кобрите имат освен тези 8х38, още 8х83 кодировки от по-правилния тип. Общо взето наличието на DSC кодировки, принципно означава и по-висок клас хардуеър.

                Това според техническите данни. Личен опит с никоя от тях нямам.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                  това е напълно задоволитен отговор
                  може ли да ми обясниш по най-елемнтарния начин - кодировката в по-простия и вид - не DSC, а тази с по-дългото съкращение - забравих го - какво представлява ?

                  Отместване на честотите на приемане и предаване, или нещо по-сложно?
                  и как тази кодировка влияе на комуникацията в по-сложно среда?

                  ако е много сложно и дълго, не задълбавай - просто искам да разбера какво се разбира под кодировка, и после ще си го намеря нейде с Гугъла...

                  Преди време ползвах АЛИНКО, не помня какъв модел, и понеже нямаше инструкции, и кой да обяснява, и се наложи много як брейнсторминг - пооткрих някои неща, но беше отдавна, много отдавна..

                  Коментар


                  • #10
                    До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                    Continuous Tone-Coded Squelch System

                    Честно казано и аз не знам, защо му се вика кодировка, но е общоприето. Сигнала не се кодира. Пуска се допълнитилен сигнал(тон) на ниска честота и съответно този от другата страна пуска на високоговорителя, само ако се приема и той. Има ли обаче смущения, тона може да бъде загубен и съответно да не се чуе нищо. Както и пак да се получи преплитане, ако говорите едновременно.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                      разбрах, благодаря ти много!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                        А DCS-а е същото, ама цифрово. Там е зора само додето отвори. После се чака загуба на сигнал въобще, или код за край на предаване, и чак тогава затваря говорителя.

                        И двете кодировки работят в зоната под 300Hz, която се реже от аудиофилтрите преди да излязат на говорителя, демек не се чува.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                          Приятели ми подариха cobra TM 600 и мога да кажа,че съм доста доволен от нея за ползване в планина.До колкото ми помогна google с инфо за DCS кода мисля,че е най-добрия избор за такива радиостанции,а и вкл. на свободни ръце мисля,че ще е доста полезно.Имам и един въпрос-от къде мога да си закупя(София) hends free за моя модел,че нещо не мога да намеря инфо в нета?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                            Първоначално публикуван от Lucifer Преглед на мнение
                            Приятели ми подариха cobra TM 600 и мога да кажа,че съм доста доволен от нея за ползване в планина.До колкото ми помогна google с инфо за DCS кода мисля,че е най-добрия избор за такива радиостанции,а и вкл. на свободни ръце мисля,че ще е доста полезно.Имам и един въпрос-от къде мога да си закупя(София) hends free за моя модел,че нещо не мога да намеря инфо в нета?
                            Трябва да видиш какъв е стандарта.Понеже аз не си спомням ква беше буксата. kenwood или Yaesu,Icom стандарт можеш да си купиш от специализиран магазин за радиостанции.Може да е и със букса като за слушалки.В такъв случай дай снимка на буксата/дупката и мога да ти дам схема как да си преработиш обикновенно хендсфри от телефон.
                            Стига да можеш да работиш с поялник и да отделиш 10 мин.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Радиостанции - моля за съвет при избора

                              cobra mt800 голям боклук за нищо не става.Най добре елез в oragie.com
                              там има едни по скъпи и мисля ще ти харесат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X