Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    А аз се чудя кой само прищраква на говорилнята

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Извинявам се за което.Но днес не съм аз.Това е в мое оправдание.
      LZ1NSO

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Инструкция за Baofeng UV-5R на руски.
        Последно редактирано от Pacific; 21-03-13, 16:35.

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          Здравейте , как мога да разбера дали има в наличност от тази станция UV-5R в магазинчето на илиянци, например телефон има ли, понеже съм от Пловдив и да не ида до София специално за станция и да се разходя напразно.Благодаря.Поздрави.

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Вече почнаха и да ги хакват:
            http://www.liorelazary.com/index.php...uv5r&Itemid=17
            http://www.liorelazary.com/index.php...uv5r&Itemid=17
            Оказва се, че магията става в 2 чипа RDA1846 (SDR) и EM78P568 (MCU). Оригиналния firmware не може да бъде прочетен, защото контролера е заключен, но скоро може да се появят изцяло custom firmware направен от радиолюбители.

            Коментар


            • От: Baofeng UV-5R

              Първоначално публикуван от tatenceto Преглед на мнение
              Попитах при тях и ми отговориха че имат налично ,на цена 36 пари.
              Днес си взех от тях ДАЙМЪНД 771,за 36 лева.Но се наложи да се вземе и преход за 8 лева.Защото иначе не става за директно поставяне.И сега е лошо щото съм без лиценз и не мога да се похваля в ефир.Днес през деня колега,с права,я пробва и каза че се справя добре.
              LZ1NSO

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Хайде по- смело , обади се .
                Сравни когато можеш даймънд771 с нагоя 771 , и кажи има ли разлика ?

                1- кажи клубен Софийски инициал+ името си след това .
                2- ако ти направят забележка , извини се и млъквай
                3- оставяй паузи преди обаждането , и не крещи в микрофона, като мен .
                4- ограничи темата на разговор само до технически въпроси , пиене , жени, и коли .
                Последно редактирано от emilvr; 25-03-13, 21:05. Причина: добавяне " пиене и жени "

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Знам че не се толерира "пиратско" обаждане и за това се въздържам.Днес с колега сравнявахме моя бауфенг с неговия воксунг. С моята антена.Оказа се ,по мой виждания,че бао-предава по добре от колкото приема.Сравнено с воксуна.Лошото е че нямам НАГОЯ за да сравня и двете.Иначе съм работил с мобилни и преносими станции в старата ми работа и съм свикнал да говоря.Но там не ми искаха лиценз.А относно вечните теми ,мога да се включа в дискусията.
                  LZ1NSO

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Готово .
                    Пристигна ми антената Нагоя НА 771 , също и антената за кола NA UT 108
                    Впечатленията -- в сравнение с късата с която го продават Бау 5
                    771 е Малко по - добра , очаквах повече от нея и доста по- голяма разлика .
                    Обаче автомобилната сложена върху парче ламарина е приказна , и самата антена е мн миниатюрна .
                    Трудно е да се каже колко,но оценката през репитер е примерно от Q2 , на Q -5

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04435.JPG
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5465406Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04436.JPG
Прегледи:2
Размер:123.9 КБ
ID:5465407
                      Пробвах да имитирам Нагоя 108 , тя е четвъртинка на метровият , и 5/8 на дециметровият банд , и си и трябва основа или радиали .
                      Отлично като за мойте възможности КСВ - двойка , две и половина , с два радиала опряни на буксата - пада и надолу до КСВ 1,7 и на двата банда .
                      Хромникелов електрод , и огъване с клещите за 5 секунди , все пак по- добра е доста от купешката Нагоя 771 .
                      Като за без пари - толкова .

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Ще си извадиш очите с тая тел, колега
                        Колко е КСВ на 771, ако си го мерил? Аз взех една разтегателна Nagoya, не и помня модела вече, и КСВ-то и чупи стрелката. А на 108 е под 1.5 и на двата обхвата, и при това не върху ламарина.
                        LZ1OAL

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Първоначално публикуван от Floyd Преглед на мнение
                          Ще си извадиш очите с тая тел, колега
                          Колко е КСВ на 771, ако си го мерил? Аз взех една разтегателна Nagoya, не и помня модела вече, и КСВ-то и чупи стрелката. А на 108 е под 1.5 и на двата обхвата, и при това не върху ламарина.
                          Това казвам и аз .
                          Нагоя 108 е чудесна , на кола направо блъска единици почти и на двата банда .
                          По - интересна е и 771 , и 774 те са еднакви принципно .
                          Значи това е някакво антенно недоразумение ( народе , не купувай 771 ) то е една букса ССМ и една тежка пружина 40 см , без никакво съгласуване .
                          КСВ то е над 5 ( което може да направи нещастна дори щастлива кокошка ) и на двата банда .
                          На приемане с нея радиото е толкова нечувствително , че трябва да има директно попадение от мълния , за да отпуши леко скуелча .
                          Тъй като Флойд ме притеснява , срам ме е да снимам какво направих с антената 771 .
                          Накратко отрязах я на 11 см дължина , и КСВ то падна на 1,2 поне на горният банд .
                          Сложих и калпачето на върха и доби фабричният си вид .
                          Има удължаваща наставка за 144 Мхц , и с нея става четвъртинка дълга общо 51 см , пак с КСВ под 1,5 .
                          Приема и предава вече добре , обаче с промяна на дължините ина двата банда ...

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Може ли да попитам къде е антената, докато я мерите и как и с какво мерите?
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Първоначално публикуван от emilvr Преглед на мнение
                              ......... то е една букса ССМ и .......
                              Каква е тази ССМ букса?
                              И КСВ 5, при заводска антена????Па била тя и китайска???? Колега, сигурен ли си, че мериш правилно, нещо Метъра да не е калибриран? Не знам, множко ми се види.
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Малко отзиви за някои антени.
                                http://www.radioscanner.ru/rating/ca...nnas-portable/
                                Аз си поръчах NA-702 и NA-666 ама все ми се струва че съм се прекарал.
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X