Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    И LPD е разрешено, ама на мощност май 10 миливата. Става колкото да си приказваш при пряка видимост с комшията от другата страна на оградата, и то ако не е телена.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      LPD е разрешена за използване, но не и за комуникации, a индустриални, научни и медицински цели, ралични от комуникациите. Превода на LPD e Low Power Devices и наистина е за малки мощности.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #48
        От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Ами де да знам, но не можем да отричаме, че заимстваме много неща от тия разбойници руснаците, аз за гпс, за таблета, за телефона, все от техни форуми си взима "прашивка", карти имат и кво ли не.
        Те още от социлализма имат навика да си гепат. Тогава превеждаха всичко в милионни тиражи и не плащаха една стотинка на авторите. А и не можеха да ги осъдят, защо ако книгата е английска и преведена на френсли, те взимаха, дренския превод и аре на руски.....
        Тарикат момчета, голям народ и много акъли раждат.....Отплеснах се трийте ако искате, сори за спама
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • #49
          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
          А и не можеха да ги осъдят...
          Кой да ги осъди? Ингилизите да осъдят руснак, живеещ в Русия, който според руското законодателство е чист като сълзица?

          Авторското право си важи независимо от превода. Праводържателя решава на кого и къде да разреши да превежда и издава, стига там да важат съответните закони и да има някой, който да ги прилага.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Всеки списък на каналите си е индивидуален ама на PMR честотите че са дадени на високо все пак си има правило за 0,5 W а не за 5W
            Иначе ако луд е направил списък на всички кодировки да кажем на трети PMR канал ще ми е много полезно
            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
            Калоян Кирилов
            LZ2ZGT

            Коментар


            • #51
              От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
              Иначе ако луд е направил списък на всички кодировки да кажем на трети PMR канал ще ми е много полезно
              И с какво ще ти е полезно? "Кодировките" сигурно са към 400 общо - нито станцията ти може да побере 400 канала, нито пък има особен смисъл.

              ...пък и няма нищо кодирано. Всички ще могат да слушат разговора ви. Просто вие няма да чувате тия, дето не са си настроили CTCSS-а или DCS-а като вас.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...пък и няма нищо кодирано. Всички ще могат да слушат разговора ви. Просто вие няма да чувате тия, дето не са си настроили CTCSS-а или DCS-а като вас.
                Аз пък разбрах, че когато и двата параметъра, приемане предаване, са настроени на dcs, да речем, то чуват и приемат само станциийте със същите настройки......
                Но може и нещо да не съм разбрал правилно
                Роден рибар, а принуден да работи.......

                Коментар


                • #53
                  От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Да ясно ми е, че няма смисъл да ги имам кодировките Просто ми е интересно някой дали е толкова луд да го направи.
                  просто на 3-ти канал постоянно ми шуми явно е на CTCS или DCS и ги знам кои са
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар


                  • #54
                    От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    и при мен в София канал 3 шуми нон стоп. Но другите канали си чувам охраните и сервитьорките на Хепи ))
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • #55
                      От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                      Аз пък разбрах, че когато и двата параметъра, приемане предаване, са настроени на dcs, да речем, то чуват и приемат само станциийте със същите настройки......
                      Но може и нещо да не съм разбрал правилно
                      Станциите със същите настройки приемат само от други станции със същите настройки. Станции, на които е изключен CTCSS-а и DCS-а, чуват всичко, само че и да говорят, никой няма да ги чуе.

                      Това е като да си в една стая с още 50 човека, всичките да приказват, обаче една групичка да пренебрегва останалото говорене, и да чува само разговорите помежду си. Ясно е че и останалите ще ви чуват какво си говорите, но някой от тях и да се опита да се включи в разговора, няма да му бъде обърнато внимание, щото не е от вашата групичка.

                      Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                      Да ясно ми е, че няма смисъл да ги имам кодировките Просто ми е интересно някой дали е толкова луд да го направи.
                      просто на 3-ти канал постоянно ми шуми явно е на CTCS или DCS и ги знам кои са
                      Пак казвам - CTCSS-а и DCS-а не са кодировки. Ако някой говори със станция с включен CTCSS или DCS, ти ще го чуваш какво си говори, а няма да чуваш шум. Ако тръгнеш ти да му говориш, той няма да те чуе. Гледай на CTCSS-a и DCS-a като на заглушители на нежелани навляци, а не като на кодировка.

                      3-ти канал ти шуми, защото някъде някой излъчва смущения на тоя канал. Вдигни си малко скуелча (ниво на сигнала, при което станцията пуска говорителя), и вероятно ще се оправи. Ако не - просто ползвай друг канал.

                      Има тук-там някои охранители, дето ползват скрамблери. Тогава вече няма да чуваш говорене ами някакъв вид шум/бръмчене. Това вече е реална кодировка, макар и на елементарно ниво в повечето случаи - въпросните охранители явно ползваха същите PUXING-и, каквито имах аз преди време, защото като пуснах скрамблера на мойта си ги слушах съвсем спокойно.

                      На си сложиш всички варианти на CTCSS и DCS на 3-ти канал е все едно да си запаметиш в телевизора всички възможни честоти на приемане като канали, независимо дали на тях някой предава нещо. Едно че вероятно телевизора ти няма толкова памет за да ги побере, и второ че и да ги побере, реално това няма да ти свърши никаква работа, защото ще имаш какво да гледаш примерно на 5-10 процента от тях. Ама първа програма ще ти е на 37 примерно, а втора на 112, като между тях няма да има нищо. Въпросния луд трябва да е луд на ниво зеленчук та да свърши такова безсмислие.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Станциите със същите настройки приемат само от други станции със същите настройки.
                        Искаш да кажеш, че когато се предава, винаги чуват всички така ли? Не зависимо от включен DCS на предаване?
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • #57
                          От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                          Искаш да кажеш, че когато се предава, винаги чуват всички така ли? Не зависимо от включен DCS на предаване?
                          Да.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Baofeng UV-5r някои с такава в София

                            A има ли я вече в Мола и може ли да се слагат имена на каналите?

                            Коментар


                            • #59
                              От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Тъй, радиото е тук. Чета му документацията сега.

                              Взех го с USB кабела (въпреки съветите за другия) и при първия опит нещо не се върза. После пробвах да пусна радиото и взе че сработи . Та така - новия USB кабел на Wouxun-а работи без преправяне. Или поне този дето дойде с KG-UV6D.

                              Коментар


                              • #60
                                Имена на каналите се слагат, а ако под 'мола' визираш Хилиенцито- нямам представа дали я има там
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X