Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Baofeng UV-5R

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Baofeng UV-5R

    Колега какъв по-точно файл искаш утре ще го смъкна от радиото ако ти трябва с активните репитери или искаш само за свободните честоти
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

    Коментар


    • От: Baofeng UV-5R

      Засега само честотите...
      Пробвах оригиналните програмки със станцийката, но новите версии въобще не захапват на лаптопа ми (зависват - примигват и умират), а старата версия не може да комуникира с радиостанцията.
      Докато с CHIRP няма проблем - чете, пише и т.н., но пък не може да импортне файла с честотите, който си качил по-горе (не поддържа такова разширение).
      Гледам че като цяло CHIRP може да отваря файлове с разширение img, chirp, csv, eve, icf, vx5, vx6, vx7
      Не е спешно, но ще спести доста писане на цифрички в таблиците, а и може да е полезно и на друг колега, на който не е тръгнал официалния софтуер на баофенг
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Baofeng UV-5R

        Само да се сетя къде ми е кабелито и ще го смъкна през CHIRP
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар


        • От: Baofeng UV-5R

          По-добре късно отколкото никога
          https://drive.google.com/file/d/0B1F...it?usp=sharing файла от моето токи
          и набързо написани честотите на PMR 446
          https://drive.google.com/file/d/0B1F...it?usp=sharing Но не можах да намаля мощността
          Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
          Калоян Кирилов
          LZ2ZGT

          Коментар


          • От: Baofeng UV-5R

            Благодаря - ще пробвам
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Здравейте на всички.

              И аз като повечето в темата се сдобих с UV-5RE Plus. Оригинално от KКитай
              Проблема е следния, понеже аз нали се правя на начинаещ, помолих един приятел който пък се прави на напреднал :Д да ми настрой честотите.
              Той пък на свой ред вместо да ми помогне.... рестартира цялата станция. В резултат вече мацката вместо да говори на Английски, говори на Китайски . Сега наистина нямам идея какво да го правя.
              Разглеждам менюто което поне то си остана с латинските букви на Анлийкси, но уви там никъде де намирам опцията да си върна английския език.
              Иначе аз си ръчкам копчетата, чета форумите и се пробвам да си настроя поне да предава и да приема на честотите на R14.

              Ако някой има време да погне ще съм благодарен.

              Коментар


              • От: Baofeng UV-5R

                Здравей Живко,
                не съм сигурен дали има някакви разлики по менюто, но при UV-5R смяната на езика става така:

                Q: My radio doesn't speak English?
                A: Press Menu, 14, Menu, Make selection, Menu
                The selection varies by firmware release.
                Older units display ON / OFF, newer display CHI / ENG / OFF
                Източник http://www.miklor.com/uv5r/UV5R-FAQ.php (General Questions)

                73
                Искър

                Коментар


                • От: Baofeng UV-5R

                  Здравей,

                  С малко мъки намерих едно чудесно ръководство в което всичко си го пише на чист английски език. Таз със смяната на езика се справих, даже и с някой други неща
                  ама не мога да си обясня защо на R14 който е позициониран на Пирогов ( или поне така пише ) никой не говори, не се ли ползва?
                  веднъж, два пъти извиках за проба да видя дали изобщо някой слуша там ама отговор "йок"

                  LZ2VKR
                  73

                  Коментар


                  • От: Baofeng UV-5R

                    Еми те бая репитри станаха у Софето, дет само ток харчат. А и не само у Софето.
                    LZ1OAL

                    Коментар


                    • От: Baofeng UV-5R

                      Като натиснеш PTT бутона и го пуснеш чуваш ли шум.... т.е. опашка. Ако чуваш то значи репитера си работи но просто няма кой да те чуе.

                      Коментар


                      • От: Baofeng UV-5R

                        Първоначално публикуван от DodoLinda Преглед на мнение
                        Като натиснеш PTT бутона и го пуснеш чуваш ли шум.... т.е. опашка. Ако чуваш то значи репитера си работи но просто няма кой да те чуе.
                        работи.

                        Даже направих връзка с LZ1 IRQ - направо съм герой хаха
                        всъщност преди около седмица репитера е бил сменен, днес го разбрах

                        LZ2VKR
                        73

                        Коментар


                        • От: Baofeng UV-5R

                          Здравейте.

                          Прочетох почти цялата тема и мисля, че тази радиостанция UV-5R ще ми служи добре по време на лов, в пресечен терен в балкана. Ако може някой да сподели дали я е ползвал по този начин и как се представя ще съм благодарен. Също ако някой може да каже дали има нещо притеснително за работата на станцията в горещо време, защото прочетох нещо такова, и каква е тази огромна разлика в цената на UV-5R и Wouxun а били с еднкви възможности ?

                          Коментар


                          • От: Baofeng UV-5R

                            Здравейте.
                            Някой,може ли да сподели от къде може да се купи тази станция?Имам в предвид по нета.За да не става реклама отговора на ЛС.
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар


                            • От: Baofeng UV-5R

                              Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                              Здравейте.
                              Някой,може ли да сподели от къде може да се купи тази станция?Имам в предвид по нета.За да не става реклама отговора на ЛС.
                              Ми в темата няма ли линкове?
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • От: Baofeng UV-5R

                                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                                Ми в темата няма ли линкове?
                                Каква ти реклама?? отваряш ebay.com и си ти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X