Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно доставка на техника

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коментари относно доставка на техника

    Приятели,

    инфо от БГ пощи, първата партида от забавените пратки са в БГ. Следват още.

    Коментар


    • От: Коментари относно доставка на техника

      Напоследък (примерно от средата на лятото), Китай/ХК/Сингапур имат някакви сериозни проблеми с пратките. Пак се случва да пристигат за 10-ина дни, но в болшинството случаи ми се бавят над 60-70 (ако изобщо пристигнат) (статистиката е за около 20 пратки). За по-скъпите неща, които са с трекинг иди-дойди, но за останалите дреболии си е изнервящо.
      Пък на 45-тия ден, като им отвориш кейс в ebay почват и да мрънкат отгоре на всичкото...

      Коментар


      • От: Коментари относно доставка на техника

        Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
        Пък на 45-тия ден, като им отвориш кейс в ebay почват и да мрънкат отгоре на всичкото...
        Грешка правиш, не чакай до 45, към 35 започвай да ги тероризираш, казаваш че ще оставиш отрицателен коментар и ще отвориш спор, връщат парите, за тях рейтинга е от първостепенно значение.... Поръчах си едни силиконови примамки, абе рибки, за 21$ около 30 броя, пристигнаха те ама вместо в 4 цвята в два, пиша му веднага ко праим ся..Той ми вика изберете си нещо от моя магазин за 15 долара и аз ще ви го изпратя, само не оставяйте кометар, викам добре, пращай това, прати го ама го няма 45 дни, през това време ми изтече срокът за оставяне на кометар. И му написах буквално на английски, ей жълт измамник ,ако до три дни 21 долара не са в моят paypal акаунт, ще си купувам веднъж или два пъти седмично нещо от теб за 1-2 долара и на всяка покупка ще ти оставям отрицателен коментар, мога да си го позволя и ще те разсипя... Още на следващия работен ден парите ми бяха в сметката и получих писмо с куп извиненя,,, така че влизай в пазърлъци, с тях, те предпочитат загуба да преглътнат, от колкото да им свалеш рейтинга....
        Последно редактирано от EU_BG_akademika; 06-12-13, 16:11.
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • От: Коментари относно доставка на техника

          По принцип си прав. Обаче ми се е случвало няколко пъти да действам по твоята тактика и около 45тия ден да ми пристигне пратката. Пък те са пратили втора... понякога и тя пристига и става пъг друга врътня.
          Отварянето на кейс не те лишава от правата ти да оставяш негативен фидбек. Просто дава още малко време и с голяма степен на вероятност си запазваш парите, а и търговецът влиза в "статистиката" на администрацията на ибей. Мен ме кефи да ги показвам такива изроди на администрацията Лошото е, че нямат свършване. По принцип при този ход винаги мрънкат именно измамниците. На читавите по-малко им пука, но все пак пращат някакво вежливо писмо.
          За тактиката с периодичните покупки не се бях сещал. Много ми хареса Даже някой и друг "екстра" акаунт може да се регистрира, та да не ти оставят негативни фидбеци на основния ти, за да не пречи в търгове.

          Коментар


          • От: Коментари относно доставка на техника

            Не се разбрахме, кейса се отваря винаги, независимо от продавача, аз затова казвам 35-40 ден. Ако няма реална реакция, на 43-44 кейсаИ на мен ми се случвало пратка да се бави, връщат ми парите ако пристигне в изправност плащам пак. Разходи за купувача няма
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Коментари относно доставка на техника

              Хм, оказва се, че запитването за пратка през сайта на сингапурските пощи може да се направи само от подателя, но не и от получателя Писах на 409shop и ги тормозих да пускат такова запитване, но не искат, пращат ми само резултатите от тракинга или "coming, coming..." (за пратката). Вече е късно и да пусна dispute в paypal, минаха повече от 45 дни. Може и да им се обадя през gmail, до Хонг Конг и Сингапур е 2 цента на минута ... въпреки че заради часовaта разлика трябва да им звъня рано сутрин.
              Другият вариант е просто да чакам и да се надявам пратката да пристигне

              Коментар


              • От: Коментари относно доставка на техника

                Здравейте.
                Днес писах на една китайка от сайта 409shop.com за да я питам какви са сроковете за доставка до българия и ето отговора...

                hi

                IF order with battery, we will use Singapore Post, 20~35days
                if no battery, we will use Hong Kong Post, with in 7~15 days, sometimes over 20days

                DHL
                need extra money, 7~10days
                EMS need extra money, 7~10days

                Suki

                Коментар


                • От: Коментари относно доставка на техника

                  Здравейте,
                  аз май си пиша със същото момиче Suki. Поствам моето писмо и отговора от нея /моя английски е зле, ама не ми се смейте, от обща култура е, не съм го изучавал/. Ето какво казва тя за доставка въздушна поща, която при мен отива на два месеца, може и отгоре ако се случи

                  hi

                  The shipping company may not direct send the package to the destination, it may go to other country and then last to your country, so please wait for more days

                  Suki

                  -----------------------------------------------------------------------------------------
                  Facebook: https://www.facebook.com/409ShopLimited
                  Twitter: https://twitter.com/409Shop
                  Youtube: http://www.youtube.com/409shop409
                  Weibo: http://weibo.com/409shop

                  ---------- Original Message -----------
                  From: marin kusev <lz1makb@abv.bg>
                  To: 409Shop Customer Service <cs@409shop.net>
                  Sent: Fri, 6 Dec 2013 12:08:20 +0200 (EET)
                  Subject: Re: 409SHOP - 線上查詢表��

                  > Hi Suki,
                  > Thank you very much for the fast reply. I did talk with our post operator here, zero information, just said 1 more month, it is stupid, AirMail for 3 months
                  >
                  > At internet we are big group of unhappy people waiting for their orders from 409shop by Honkong/Singapore posts. Here is unconfirmed information that the problem is inside Europe, may be Air France flights to Bulgaria. Do you have any information please? It is much better to know something true than to guess.
                  > Thank you again and hope to hear from you soon
                  > Marin


                  Първоначално публикуван от lubito Преглед на мнение
                  Здравейте.
                  Днес писах на една китайка от сайта 409shop.com за да я питам какви са сроковете за доставка до българия и ето отговора...

                  hi

                  IF order with battery, we will use Singapore Post, 20~35days
                  if no battery, we will use Hong Kong Post, with in 7~15 days, sometimes over 20days

                  DHL
                  need extra money, 7~10days
                  EMS need extra money, 7~10days

                  Suki

                  Коментар


                  • От: Коментари относно доставка на техника

                    Аз взех две станции, антени калъфи допълнителни батерии, конектори и още разно буклуци за 250$ и всичко дойде сеткавично за 7-8 раб дни...
                    Никога не изпускайте срока 45 дни от paypal плащането, това е единставената сигурна защита....
                    Роден рибар, а принуден да работи.......

                    Коментар


                    • От: Коментари относно доставка на техника

                      инфо от БГ пощи, първата партида от забавените пратки са в БГ. Следват още.
                      Моята пратка пристигна днес, явно "тапата" в Сингапур почва да се отпушва. Занапред май ще следвам съвета на upi и от ноември до януари - въздържание от поръчка от Китай, ХК, Сингапур.

                      PS:Вчера говорих по гмейл с една китайка от 409шоп, но не беше Suki а Miss Carol . Kазаха, че щели да видят какво могат да направят, но ме съмнява заради това да са се разбързали нещата.

                      Коментар


                      • От: Коментари относно доставка на техника

                        Аз снощи поръчах 2 станции от 409shop. Получих отговор в който пише че ще си получа пратката до 15 дни, и ако не я получа да не съм пишел на Paypal ами първо на тях, сигурно ги чарджат нещо . До две седмици ако не присигне почвам да си пиша със Сукито

                        Коментар


                        • От: Коментари относно доставка на техника

                          Я, да не повярваш и моето нещо днес е чекнато в пощата. Утре се надявам да си го получа.
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • От: Коментари относно доставка на техника

                            Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
                            Я, да не повярваш и моето нещо днес е чекнато в пощата. Утре се надявам да си го получа.
                            Какво означава "чекнато в пощата" къде проверяваш ?

                            Коментар


                            • От: Коментари относно доставка на техника

                              Първоначално публикуван от lubito Преглед на мнение
                              Какво означава "чекнато в пощата" къде проверяваш ?
                              Можеш да провериш тук : http://www.bgpost.bg/?cid=176 също така и на саита които е на сингапурските пощи http://www.quantiumsolutions.com/

                              Коментар


                              • От: Коментари относно доставка на техника

                                Първоначално публикуван от lubito Преглед на мнение
                                Какво означава "чекнато в пощата" къде проверяваш ?
                                В горния пост има линк, като го отвориш в полето пишеш трекинг номера и виждаш това

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5544612
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X