Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коментари относно доставка на техника

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коментари относно доставка на техника

    Има някаква драма с пощите по пътя Китай-България. И аз чакам вече над месец доставка от DX.com, а друга, през Ибей започна трета седмица. Това, което трябва да направиш е да уведомиш доставчика за забавянето и да го помолиш за разрешаване на ситуацията.
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • От: Коментари относно доставка на техника

      Нищо не можеш да направиш. Ако дойде - дойде. Пратки са ми се бавили и повече 1-2 пъти.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Коментари относно доставка на техника

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Нищо не можеш да направиш. Ако дойде - дойде. Пратки са ми се бавили и повече 1-2 пъти.
        E, най-малкото е да уведомиш изпращача, че не си си получил платената стока.
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • От: Коментари относно доставка на техника

          Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
          Има някаква драма с пощите по пътя Китай-България. И аз чакам вече над месец доставка от DX.com, а друга, през Ибей започна трета седмица. Това, което трябва да направиш е да уведомиш доставчика за забавянето и да го помолиш за разрешаване на ситуацията.
          Благодаря за бързия отговор. Писах на поддръжката на 409шоп, реагираха много бързо. Изпратиха ми това, което виждам и аз с тракинг номера, преди месец е пренасочено към летище София. Купувал съм от DX.com, нещо дребно беше, пак се изгуби на БГ територия, но китайците го изпратиха втори път и го получих, сумарно 4 месеца

          Коментар


          • От: Коментари относно доставка на техника

            Първоначално публикуван от kc2yzl Преглед на мнение
            Сумарно над 40 дни. Проверявам в локалната пощенска станция, като им казах за датата 3 ноември насочено към София и само ми се усмихват, един вид да не го чакам пакета...
            ЗАтова искам да попитам имате ли опит с такова забавяне от близо месец и половина, чудя се какво да правя
            Благодаря на всички,
            73 Марин
            Ако си палтил с paypal и не са минали 45 дни веднага отвори спор, ще ти върнат патите ако не дойде още 20 дни, но можеш да направиш това само 45 дни след плащането..
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • От: Коментари относно доставка на техника

              Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
              Ако си палтил с paypal и не са минали 45 дни веднага отвори спор, ще ти върнат патите ако не дойде още 20 дни, но можеш да направиш това само 45 дни след плащането..
              Сега погледнах, плащането не е минало през paypal, май ще пия една студена вода. Тече 7-ма седмица, добре че не поръчах и едно токи двубандер, доста се бях замислил. Още веднъж благодаря за отзивите
              Марин

              Коментар


              • От: Коментари относно доставка на техника

                И аз мамка му вече се изнервям, купих нещо на 28.10. Като го тракна пише, че на 12.11 е било в Германия, та даже и е отпътувало. Ама от Германия до тук вече 24 дни го няма. Пиша го за твое успокоение, поне не си единствен.....

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture1.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5543271
                LZ1PER

                Коментар


                • От: Коментари относно доставка на техника

                  Благодаря, за успокоение е относително
                  Не познавам системата на пратките тук. От малкото ми престой в САЩ, там проследяването онлайн е точка по точка, вижда се в кой град е стоката в момента, име на куриера отговарящ при самото доставяне на багажа. Тук е малко мъглива работата май. Да не разказвам как за освобождаване от митницата на радио тунер, митничаря ме прати да нося пари на една руса мадама в циганската махала в Пазарджик, имаше някаква врътка

                  Коментар


                  • От: Коментари относно доставка на техника

                    Ноември, декември и януари са трите месеци в който съветвам всички да изчакат с поръчката. Дали ще чакаш 2 месеца и после ще поръчаш и ще ти дойде поръчката за 10 дни или ще поръчаш веднага и после ще чакаш два месеца и десет дни, разликата е единствено в изхабените нерви по следене на пратки и т.н. В този период поръчани от мен пратки са ходили в Австралия, Америките, Африка и къде ли не. За щестие всичко е пристигало рано или късно, но е тъпо газовото ми котлонче на мине през Аржентина и Мексико, после отново през Китай, за да дойде тук след 62 дни ....
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: Коментари относно доставка на техника

                      Нямаш гаранция, че това ще се случи, ако ти трябва по-рано и вземе, че пристигне? Аз никога не съм се съобразявал кой месец е, това е първото нещо, което ми се бави, но не съм вдигнал джабала само защото изпращача е написал-доставка от 4 до 6 седмици, аз имам още една до крайния срок, след това ще му пиша.
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • От: Коментари относно доставка на техника

                        Здравейте,

                        днес направих дълъг разговор с отдела за международни пратки на БГ пощи, София. Попаднах на много разбран и културен човек, дадох номера на пратката и след 15-на минути той ми се обади. Обясни ми, че имало някакво забавяне вътре в Европа, спомена Air France и други превозвачи. Някакви там взаимоотношения за транспорта, те не зависят от нашата БГ страна, имало доста като мен неполучили пратките си вследствие на това. Посъветва ми да изчакам още малко, до две седмици максимум /сумарно ми се събира 7-8 седмици въздушна поща/ и да подгоня изпращача - той да си гони съответните куриери и те да си оправят услугите. Надявам се да съм бил полезен, споделих наученото. Лек ден на всички
                        73 Марин

                        Коментар


                        • От: Коментари относно доставка на техника

                          Миналата година (2012) средата на Декември си поръчах от 409 с нагласата да чакам повече от месец - за моя огромна изненада пристигна за 7 дни пакета! Шанс....

                          Коментар


                          • От: Коментари относно доставка на техника

                            item No. Year Status Location Destination Country Date
                            RB270747563CN 2013 Collection 43005800 BG 20130929 1040
                            RB270747563CN 2013 Opening 43032100 BG 20130929 1058
                            RB270747563CN 2013 Dispatching 43032100 BG 20130929 1123
                            RB270747563CN 2013 Dispatching 43032100 BG 20131017 0935
                            RB270747563CN 2013 Opening 43032100 BG 20131017 1054
                            Ето това ми дава тракинга на пратка от Китай,заплатена от мен на 26.09 и все още неполучена.Става дума за 5 транзистора на стойност 5 долара.
                            Междувременно си ги поръчах от Англия ,пристигнаха и си свърших работата.Обаче цената 10лири без доставка...
                            Китаеца ми писа че има проблеми с Чайна пост и ако искам да ми върнел парите. Ама не е удобно някак - все пак ги е изпратил и може пък да се получат.
                            А и за 5 долара не ми се занимава с преписки по мейли.

                            Това за успокоение уж го пиша ,ама ...

                            Наско
                            На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                            Коментар


                            • От: Коментари относно доставка на техника

                              И аз чакам пратка от 409shop, поръчката е направена на 23.10.2013. На сайта на бг пощи ми показва, че е още в Сингапур със статус от 9 ноември "Send item abroad (EDI-received)/ Изпращане на Изх.пратка в чужбина". Обадих се на инфо номера на бг пощи и там ми казаха, че имало голямо забавяне на пратките от Сингапур. Не ми казаха по какви причини. На сайта на сингапурските пощи може да се пусне запитване за дадена колетна пратка, но само ако са минали 18 работни дни. При мен изтичат днес и утре ще пусна такова запитване. От тук http://www.singpost.com се избира вдясно Track Item и след това на страницата с информацията за пратката отдолу има бутон "To raise your registered article enquiry, clicк Here".

                              Поздрави
                              Искър

                              Коментар


                              • От: Коментари относно доставка на техника

                                Здравей,
                                аз съм поръчал от 409шоп на 22.10.2013, на 3.11 'Send item abroad, destination Sofia". И после вече тишина. Благодаря за линка към сингапурските пощи, там май пише да им се даде до 60 дни за проверката. Посмях се от сърце, само два месеца, тия са уникално бързи.
                                Колега, дано получим пратките тази година, то се е видяло, че се е омазала работата с доставката. Аз писах и на 409шоп, веднага отговориха, изпратиха ми снимка на това, което излиза като се тракне номера на поръчката, т.е. нищо ново за мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X