Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dell 5285, bios 1.23.0 downgrade Търся решение.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Да, защото има голям шанс вместо Стара версия на BIOS накрая да има неработен лаптоп 🤣
    Към автора- сигурен ли си, че проблема Dell - a да не се зарежда от powerbank е в BIOS? Дел като цяло са си капрзни към зарядните, оскат си оригинални...

    Коментар


    • #17
      Първо тази машинка е скъпа, и нова е скъпа и втора употреба е скъпа и дъното и е скъпо. Второ при това което искате да направите е възможно MEI да почне да реве на умряло и лаптопа да се гаси сам на 30 минути.

      Коментар


      • #18
        Машината не е скъпа. Купувал съм ги по 200-250лв. сменям SSD с 1Tb PCIe Samsung 990 Pro (250-300лв.) и слагам нова оригинална батерия 42Wh. (100лв) Така за 600лв се получава таблет: I7 7600, 16Gb RAM, 1Tb SSD, 12.3" 1920/1280, 4G
        Не е кой знае какво, но за моите нужди е мнооооого повече от достатъчен. По-старите машинни програми работят с ХР и DOS.

        Събрал съм си 2 идентични, и имам една база за резерва. Така ми е по-удобно. Един стои в колата, един на масата. Таблета е удобен когато се разнася около машините. Малко харчи, батерията държи достатъчно, зарежда се от USB. Основно базата е евтина. За 15 мин мога да преместя диска в другата кутия и съм в играта.
        Даже блутут сериен порт 232 с батерийка съм си спретнал.

        Това е повода да се занимавам.

        ПП Имам 2 такива за продаване с 250 SSD и без 4G.
        Фаровете за мъгла правят колата 2м по-дълга, 10г. по-млада и 200 коня повече.
        Съединител - долен, ляв педал.
        Вальо O888557Ч7Ч Silverado 1.3 i

        Коментар


        • Glow
          Glow коментира
          Редактиране на коментар
          Доколкото разбрах, проблема които искаш да решиш е да до зареждаш от powerbank. Защо не вземеш съвместим powerbank като Dell Notebook Power Bank Plus - USB-C, 65Wh (PW7018LC) ?

        • viperr
          viperr коментира
          Редактиране на коментар
          Колко пари се продават ?

        • drukman
          drukman коментира
          Редактиране на коментар
          250лв.

      • #19
        ...и евентуално, някога в бъдещето, човек получава просветление, за такива цели започва да използва мобилни компютри на Панасоник, проглежда, и спира да се ядосва...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          за такива цели започва да използва мобилни компютри на Панасоник,
          За такива цели, по конкретно за RS232 си ползвам стар Dell
          С какво Панасоника ще бъде по, по най?
          Питам сериозно

          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #21
            Предлагат няколко модела таблето-ноутбуци. Сравнението им със стандартни офис ноутбуци е тругно да се направи дистанционно. Има неща които човек трябва да види, пипне, че и прочете.

            Например, стария ти Дел предлага ли функцията "хот суап на батерия"?
            Да обясна какво разбират под това Панасоник: Имам работещ на батерия компютър. Тя свършва, а наблизо ток нема. Вадя батерия 1, вадя батерия 2 (ако е с монтирана клавиатура, а не е само таблет), и ако в рамките на минута сложа заредена батерия, никой не разбира, че съм му махнал всички батерии, И куп други подобни дреболии.

            А ги хваля, защото са добре измислени и направени машинки, а не защото имам И такъв.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #22
              Банката която искам да ползвам има и 16.8V изход. Много подходящ за поялник. Може и да ми стартира колата, ако нещо.
              ...но основната причина е, че не обичам някой да ми казва какво да правя.
              .... "Ведра избра за вас" Ай сиктир. Това нЕма а си го купим та ако ще златно да е.
              И при соца все някой се опитваше да ми казва на коя посока да пикая, и сега. Омръзна ми още тогава.
              Фаровете за мъгла правят колата 2м по-дълга, 10г. по-млада и 200 коня повече.
              Съединител - долен, ляв педал.
              Вальо O888557Ч7Ч Silverado 1.3 i

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Банката която искам да ползвам има и 16.8V изход. Много подходящ за поялник. Може и да ми стартира колата, ако нещо.
                ...но основната причина е, че не обичам някой да ми казва какво да правя.
                .... "Ведра избра за вас" Ай сиктир. Това нЕма а си го купим та ако ще златно да е.
                И при соца все някой се опитваше да ми казва на коя посока да пикая, и сега. Омръзна ми още тогава.
                За добро или лошо всеки се опитва да гради собствена "екосистема" естествено с цел затваряне на кръга и продаване на собствените си аксесоари, като много компании дори разчитат повече на това и ти дават по евтин продукт с цел да има се изплати от консумативите. Пример - принтерите с Тенерифе и т. н.
                Отдавна dell си искат техни зарядни, и не съм сигурен, че промяната на bios ще оправи проблема (но и не съм проучвал де).

                Коментар


                • #24
                  "техни" бяха докато не се появи PD. Имам приготвени 2 PD, 65W в колата. И бустер 60W. Имам и една шепа преходи за стари модели. Имам и 2 65W на масата. Зареждам в тях все що е за зареждане. По лесно е за дъртак като мен, който все нещо е забравил.
                  Само Леновото ми остана със собствено мнение, ама то е вече реликва.
                  Фаровете за мъгла правят колата 2м по-дълга, 10г. по-млада и 200 коня повече.
                  Съединител - долен, ляв педал.
                  Вальо O888557Ч7Ч Silverado 1.3 i

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    "техни" бяха докато не се появи PD...

                    Много се забави даже.
                    Обаче покрай хубавите работи около него вече се забелязва епидемия от разбити портове.
                    А официозите ремонтирват с ново дъно.
                    Пропрайъторните не мриеха толкова често!

                    Но въпреки всичко тая епоха си беше Тhe dark ages и добре, че приключи
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #26
                      Това е само част от проблема. По-лошото е, че заради чиновнически неуредици има куп протоколи за пазарлък межди товара и захранването. И като се окаже, че говорят различен диалект, става истинско порно.
                      За да е още по-весело, едните си приказват по един бъс за данни, а другите по друг.
                      Най-веселата част: ЮСБ-Ц е рейтнато до 240 вата, което става при 48 волта, по спомен. Въпрос на време е някой "пиян" чарджър да даде всичко от себе си и да направи голямо мазало.
                      А това че масовите конектори за ЮСБ-Ц са пълен т@ш@к механично, дори няма да го споменавам.

                      И отново за Панасониците. Откакто са ми в полезрението се захранват от един и същи като тип и размер захранващи конектори с 2 (два) пина. И винаги са искали 15 - 16 волта. Конектора на устройството е с масивен, мъжествен, централен пин.
                      Няма Ай-ди на адаптера и прочие модерности. Искат толкова тока, с такава мощност и толкова. Могат да се захранват от всевъзможни адаптери, дори и от кабел ЮСБ-Ц със залъгалка за да дава 15 волта.
                      Край на историята.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #27
                        Абе не всичко е цветя и рози около PD и тъпеце но определено е стъпка във вярната посока.

                        И да не забравяме какво е предназначението на тоя порт все пак.
                        Наскоро имаше дискусия около една докинг станция и се пенеха как можело било порта и да дава само 15 свещи като бил тъдърболт.
                        Ми на тая дупка основното и предназначение е да влачи данни а не ток, ебаси!

                        Супер е поколениято урутки, която можеха да се захранват през PD но имаха и отделен порт за захранване - по избор!
                        Но даже те одъртеха вече - мисля да беше около 8 поколение интелски г0мн@ този период.
                        После - само през тъпецетка.

                        А тая работа около жака на панасоника не е нещо юник, напрежението само.
                        Не малко други марки до последно се хранеха през проЗт barell jack, рAccer например.
                        Ма - минало/бешело!
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #28
                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Абе не всичко е цветя и рози около PD и тъпеце но определено е стъпка във вярната посока...
                          И е така и не е. Идеята е добра - ръг и тръг. Обаче реализацията куца. Темата е показателна. Щото според мен делчето не е виновно, а вероятно в цялта работа има компонент който е "недоправен". Като пример - неколкократно попадам на разни простовати техники от експреса (лампиони и прочие) които се зареждат само с техния си ЮСБ-Ц кабел.
                          Отелно, тоя кекав конектор който трябва носи 5А през 4 почти невидими пина, след не знам колко стотин / хиляци цикъла включ / изключ. Да бе, да...

                          Та съм раздвоен относно идеята. Добра е като основен замисъл, модерна и кекава.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #29
                            В сравнение с микро и особено мини USB, никак не е кекаео.

                            Но аз отдавна минах на магнитни приставки и на ъелефоните и ма лаптопите. Кати се скихат - в коша и се слага следващата. Пиддържат и големите тоци (67 вата със сигурност, нямам по-мощно нещо) и всички скорости на Firewire дори.

                            Xiaomi-тата ми обаче се зарвждат на 67 вата само с техните зарядни и само с техните кабели. Типична китайщина. Тяхното зарядно безгрижно зарежда лаптопа с произволен кабел за големи тоци/напрежения по C, но обратното - тсъ.
                            Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                            Коментар


                            • Esper
                              Esper коментира
                              Редактиране на коментар
                              Ми нещо тЕкова примерно:

                              https://www.amazon.de/dp/B0FBVYT823/

                              За съжаление накрайниците не са съвместими между различните видове магнитни кабели.
                              И естествено напълно несъвместими с обикновен кабел като се наложи.
                              Та човек като купува такава хуйня е добре да накупува нужните и накрайници конкретно за него.
                              Дори в резерв понеже се губят.

                              Риск е донякъде такъв пазар що'т както всяко китайско нещо - никога не е ясно какво г0мн0 ще излезе от него.

                              Аз имам само едно, много е добро но не си купих достатъчно накрайници и сега е трудно да намеря за него.
                              Иначе си влачи до сто свещи, все тамагочи дето съм му закачал зарежда и носи даже данни.
                              Не съм попадал на каква да е урутка дето да не харесва кабела или чарджъра на другият край.
                              Но и нямам претенции да съм "минал" всички урутки, даже опитвам да ги намаля до санитарен минимум

                            • drukman
                              drukman коментира
                              Редактиране на коментар
                              Тия не стават. Трябва ми женско-мъжко.

                            • Esper
                              Esper коментира
                              Редактиране на коментар
                              Идеята на тези е накрайника да остане в стандартен УСБ порт.
                              Ти явно търсиш нестандартно решение.
                              Опитай с търсене на Magnetic Pogo Pin Connector из пещери/преебалници.

                          • #30
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            В сравнение с микро и особено мини USB, никак не е кекаео...
                            Механично - да. Електрически - не.
                            Микро и мини УСБ са рейтнати за ток до 500 mA. а контактите през които трябва да минат 5А при ЮСБ-Ц са сходни като размер и геометрия,. Е, дублирани са, ама то голяма полза...

                            За фиревирето бъзикаш ли се или си объркал терминологията?
                            Тоя интерфейс е мътръв поне десетилетие. Хубав беше, но беше...

                            А за магнитните накрайници... Явно ще преоткриете Ябъл.
                            Бравус, Идеята им е много добра, а допускам, че и реализацията им е по-добра от тая на чайниците.
                            Но когато няма алтернатива, няма.
                            Аре на чайниците, оле, оле, оле!
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

                            Зареждам...
                            X