Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IP камера и Вивакомски 4G рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Възможно е,най простовато със DDNS.За варианти със pptp/vpn ... се иска поне рутер.
    Use since:
    OpenBSD 3.x
    FreeBSD 4.x
    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение

      На А1 може,за другите не знам.На А1 през бисквитка гледам две камеери,през две различни приложения.
      Точно на А1 е бисквитката и не става. Пробвано с три различни камери и аппове

      Коментар


      • genadi.tsvetkov
        genadi.tsvetkov коментира
        Редактиране на коментар
        Ми едната ми камера на Робикам е с приложение i-cam+,a другата е Дахуа и е с Imou-Life.Иначе съм лаик-следвам инструкциите с камерите и ги подкарах.Ни ти разбирам от IP, ни от други IT тънкости.Късмета на начинаещия явно.

    • #33
      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Точно на А1 е бисквитката и не става. Пробвано с три различни камери и аппове
      За проба подкарай камерите някъде където имаш 'нормален нет' . Изглежда не знаеш как да ги подкараш. Или си попаднал на 'супер гаражни' модели камери.


      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

      Зависи каква е камерата. Ако има възможност да се гледа през облачна услуга на производителя - не би трябвало да има проблем.
      Ако трябва отвън да осъществиш достъп директно до камерата - по-скоро няма да стане, защото при мобилния Интернет нямаш статичен IP адрес.
      Човека няма публичен , а има частен IР адрес. Нищо общо със понятието 'статичен/динамичен'.

      Последно редактирано от u_bo; 25-11-22, 11:27.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Пряко не, ама косвено, публичните имат тенденцията да са статични(постоянни), в огромния си процент да не кажа 99.99999999% от случаите малко като ксерокс и щилка и дрелка и дремел и т.н.

    • #34
      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
      Да не отварям нова тема - възможно ли е наблюдение чрез IP камера и 4G "бисквитка" ? Обекта на наблюдение няма възможност за прокарване на нет и единствения вариант за достъп до интернет е с 4G бисквитката

      Принципно пробвах - камерата се връзва към безжичната мрежа на бисквитката и до там - няма връзка с камерата
      Точно това правя, като "бисквитката" съм я "заврял" в рутер (Д-линк някакъв си) и... Кво правя (писал съм го много пъти): като шавне нещо и камерата го заснеме, изображението го качвам на СВОБОДЕН ФТП БЪЛГАРСКИ сървър (6 лв за година иначе са 20 ГИГА с неограничен трафик за първата година..... )

      Не ми трябва да заснема видео. Като имаш видео пак до скриншотове опираш, а защо да си го причинявам, като за 1 секунда камерата може да прави по 30 снимки....
      Камерата си има и апп, дето като ми домъчнее - пускам и гледам кучето....


      Обобщавам: бисквитка и рутер, после камерата връзваш към рутера. Ако е ИП-камера - поддържа задължително ФТП за съхранение на снимките, ако има апп - гледаш и през аппа....


      Има и друго: ако си фен и държиш на точната работа - боцкаш едно ПикоИП да ти рестртва осталъка когато забие нета (а той ще забие), а другия тарикатлък е - с "умен контакт" можеш да си нагласиш график на рестарт на всичко и/или да си пускаш всичко когато искаш в кой часови интервал и т.н. "Умния контакт" сам тръгва, дори да няма нет. От месец съм по тая схема и съм много доволен! На село съм с смарт контакт за рестрт, в къщи с ПикоИП - не виждам разлика, като контакта ми дава и реално колко ток гори, кога са спирали тока и т.н. ПикоИП-то може и да има лог на рестартите, ама и да има - не са достъпни "отвън", което е тъпо.
      Последно редактирано от p-pleven; 25-11-22, 13:54.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • u_bo
        u_bo коментира
        Редактиране на коментар
        Кой модел контакт ползваш?

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Xmart , че по-евтини и ги има и в Метро и навред

    • #35
      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      ...Има и друго: ако си фен и държиш на точната работа - боцкаш едно ПикоИП да ти рестртва осталъка когато забие нета (а той ще забие)...
      Кое да забие? В какво да се забие? Това да не е пирон бря?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        Ми.... Аааааа.... хахахах.. ся заграх!
        Не е, прав си!

    • #36
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Виваком НЕ дават публични IP адреси, всичко им е през Carrier-grade NAT.
      НИЩО не може да се направи само с рутера, независимо какво може рутерът. Или през облак (което може в няколко варианта ама си е Разправия) или сменяш.
      Предлагат ,за 1,99лв. месечно допълнителен пакет „Статичен IP адрес“ включва 1 брой статичен IP адрес ipv4/ipv6 по избор.
      Конфигурира се през панела им port forward / DMZ .. пробвано и работи ipsec/gre тунели даже и на L2 ( засега)

      Не съм сигурен дали има модеми със бридж порт ,но има опция за спиране на нат-а от панела на модема ?!

      Use since:
      OpenBSD 3.x
      FreeBSD 4.x
      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X